Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z oświetleniem bagażnika


kacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wie ktoś co może być powodem następującego zjawiska:

po otwarciu drzwi zapalają się wszystkie wewnętrzne światła oprócz komory bagażnika nawet po otwarciu klapy też się nie zapala.Kiedy odłączyłem a następnie podłączyłem na nowo złączkę od wyłącznika umieszczonego w zamku klapy lampka się zapaliła jednak tym razem nawet zamknięcie klapy i drzwi nie spowodowało jej zgaśnięcia dopiero kiedy zamknąłem auto poprzez centralny zamek lampka zgasła aby ponownie się zapaliła musiałem powtórzyć czynności jak wyżej.

zastanawiam się czy powodem może być zepsuty włącznik w zamku klapy czy coś nie tak z którymś przekaźnikiem a może ktoś ma lepszy pomysł jak się z tym uporać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka się zapaliła jednak tym razem nawet zamknięcie klapy i drzwi nie spowodowało jej zgaśnięcia dopiero kiedy zamknąłem auto poprzez centralny zamek lampka zgasła aby ponownie się zapaliła musiałem powtórzyć czynności jak wyżej.

Z tego opisu wynika, że lampa jest stale włączona. Przy świetle znajdziesz przełącznik. Gdy jest na 0 = lampa zawsze zgaszona. Gdy na środku, to zapala się jak otworzysz klapę tylną, 1 = lampa stale włączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uporałeś się z tym problemem?

Dzisiaj u mnie zrobiło się tak samo.

Jak dam przełącznik na lewo to świeci cały czas, jak na środek to w cale nie świeci a jak na prawo do zapala się przy otwarciu klapy bagażnika i gaśnie z innymi lampkami po czasie lub jak zamknę z pilota i to też nie zawsze się zapala.

Wcześniej było tak że zapalała się ze wszystkimi i gasła też ze wszystkimi.

Nie wiem w czym problem.

Nie wiem czy to może być to ale obecnie mam wymontowany silniczek wycieraczek bo obecnie go naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zgłosiłbym swój problem.

Dziś wymieniałem, żarówki do podświetlania rejestracji.

Zauważyłem, że nie świeci mi lampka bagażnikowa. Sprawdziłem żarówki i są w świetnej kondycji :>

Diody panelu są podświetlone - czyli prąd jest w lampce. Wszystko niby ok, ale... lampka nie świeci.

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy mógłby mi ktoś zrobić fotkę tego przełącznika bo mi się coś rozsypało przy przesunięciu z pozycji 0 na 1 i latał bez przeskakiwania na określone miejsca więc rozebrałem a tam są takie jakby widełki z plastiku na które zakłada się metalową blaszkę która jeździ podczas przesuwania przełącznikiem po odpowiednich stykach, ale co tą blaszkę trzyma bo u mnie to coś odpadło i pewnie gdzieś w podsufitce "się wozi" :)

Jak zobaczę jak to wyglądało to może z czegoś wystrugam "zamiennik" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...