Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Bicie w kierownicy


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

od jakiegoś czasu wyczuwam dość mocne bicie w kierownicy i podłodze (na tyle mocne że drży mi noga). dzieje się tak przy prędkości około 100 km/h na prostej równej nawierzchni. proszę o pomoc w zdiagnozowaniu źródła drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie cale zawieszenie i uklad kierowniczy... nawet maly luz moze powodowac drgania kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień koła. Podjedź do wyważenia, ale w innym miejscu, niż były wyważane ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie tak bilo powyżej 100km i co się okazało opony zimowe nie wytrzymały lata i takie delikatne górki się po nich porobiły wymiana opon i 180km i ani drgnie:) :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drgania ujawniają się najbardziej przy około 2 tyś obr, gdy jadę z górki lub po prostej drodze. podczas podjazdu pod górkę są dużo mniej odczuwalne. bardziej odczuwalne są na podłodze, na kierownicy mniej. czy to zawęża możliwe przyczyny powstawania tych drgań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja stawiam ze sprzęgło dwumas lub jakieś poduszki jeśli oponki by to były to powyzej 80 cały czas by już waliło :disgust:

na każdym biegu te drgania?? (zaobserwuj w jakim przedziale obrotów)

no i dla świetego spokoju przeżuć tył na przód i sie przejedź to nic nie kosztuje:) :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania występują przy około 2 tyś obr

niedawno wymieniałem olej. gdy samochód był na podnośniku zauważyłem że zrobiła się "fasolka" w łapie która jest przykręcona do poduszki skrzyni biegów. dziura w którą wchodzi śruba zrobiła się 1,5 roazy większa! przy zapalaniu i gaszeniu silnika słuchać stukanie (łapa nie jest sztywna - pracuje). czy to może być też powodem tych drgań w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak

ogólnie kazda uszkodzona łapa/guma tłumiąca drgania silnika to dyskomfort dla kierowcy, a diesel swoje wibracje ma :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania występują przy około 2 tyś obr

niedawno wymieniałem olej. gdy samochód był na podnośniku zauważyłem że zrobiła się "fasolka" w łapie która jest przykręcona do poduszki skrzyni biegów. dziura w którą wchodzi śruba zrobiła się 1,5 roazy większa! przy zapalaniu i gaszeniu silnika słuchać stukanie (łapa nie jest sztywna - pracuje). czy to może być też powodem tych drgań w trakcie jazdy?

to już masz odpowiedź co jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem lewą łapę i poduszkę skrzyni biegów. drgania ustąpiły, ale nie do końca. jeszcze czuje delikatne drgania podczas jazdy. być może tak już powinno być? (w końcy to diesel). wydaje mi się, że pozostałe poduszki (nie są przecież najnowsze) mogę to powodować. albo ja jestem zbyt wyczulony. w najbliższym czasie pojadę jeszcze wyważyć koła i sprawdzić czy nie mają gdzieś "guza" oraz ustawić zbieżność. być może to wyeliminuje do końca te delikatne drgania.[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 09:32_________________________________________________czy przedmiotowe drgania mogę być związane z zużyciem się amortyzatorów (pó roku temu byłem na przeglądzie-wytrzymałość amortyzatorów w granicach 25-30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najgorszym wypadku uszkodzona (krzywa) półoś ale ja też obstawiam opony lub felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...