Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujki ruchu w słupku środkowym.


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś może jakiś schemat podłączenia czujek ruchu w słupku środkowym? Jakiś opis wyprowadzeń. Chciałbym je jakoś zaadoptować do niefabrycznego alarmu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może jakiś schemat podłączenia czujek ruchu w słupku środkowym? Jakiś opis wyprowadzeń. Chciałbym je jakoś zaadoptować do niefabrycznego alarmu.

Pozdr.

a jest coś takiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powyżej mocowania pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera masz pod sufitem czujki ultradźwiękowe od alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz ten guzik na lewym słupku B na dole i zamkniesz auto w ciągu chyba 5 sekund to dezaktywujesz ori alarm (nie włączy się) [br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 22:14_________________________________________________Działa tylko na jedno zamknięcie także jak nie chcesz mieć włączonego alarmu przez jakiś czas (bo np parkujesz na parkingu strzeżonym) to musisz za każdym razem przed zamknięciem go naciskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oko wielkie dzięki... :wink4:i jestem bogadszy o mały drobiazg

Taki mały a cieszy :decayed: mi się czasem to przydaje i jak masz ori alarm to miga ci pewnie na czerwono guzik od przeciwmgielnych jak alarm się uzbroi nie :mysli: przyuważ że jak naciśniesz ten przycisk na słupku to ta lampka z alarmu świeci się światłem ciągłym aż do zamknięcia auta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dokładnie a ja myślałem że jakaś zwara czy cuś :gwizdanie: hehe czyli jak sie zaświeci to jest uzbrojony po zamknięciu drzwi ... :naughty: fajna sprawa ...a ten alarm to jest od ruchu w środku auta czyli jak ktos wejdzie alarm sie włonczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dokładnie a ja myślałem że jakaś zwara czy cuś :gwizdanie: hehe czyli jak sie zaświeci to jest uzbrojony po zamknięciu drzwi ... :naughty: fajna sprawa ...a ten alarm to jest od ruchu w środku auta czyli jak ktos wejdzie alarm sie włonczy ?

Spróbuj :naughty: tylko może zostaw sobie otwartą szybę żebyś nie musiał jej wybijać :polew:

Tzn z tym uzbrajaniem jest tak że jak zamkniesz to miga szybciej a po około minucie alarm się uzbroi (będzie migała wolniej) i wtedy możesz próbować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko pokombinujemy....

a przy okazji jak z tobą gadam mam jeszcze jeden probem mianowicie przy kluczyku od auta mam guzik w środku 4 bateryjki :gwizdanie: baterie wymieniłem ale po duszeniu guzika nic się nie dzieje..... a4 mam od miesiąca i nie mam zielonego pojęcie jescze więc możesz mi napisac do czego to ?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz tego samego słupka (czyli słupka B) po lewej i prawej stronie auta (na lewym i prawym słupku) powinieneś mieć takie małe "kosteczki" troszkę wyżej od wysokości dolnej krawędzi szyb w drzwiach (takie wystające prostokąciki). Ta lampka którą masz w kluczyku to jest dioda na podczerwień (coś jak w pilocie do telewizora). Bateryjki ją zasilają i jak skierujesz ją na te "kosteczki" i naciśniesz (działa na małej odległości do ok 3 metrów) to masz centralny sterowany z kluczyka (zamykasz i otwierasz auto z kluczyka) :)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 23:03_________________________________________________Ps. Jak chcesz zobaczyć czy działa dioda w kluczyku to kup sobie nowe baterie weź np. tel. komórkowy włącz kamerkę wyceluj tą diodą w obiektyw kamerki z telefonu i naciśnij. Jak będziesz oglądał nagranie to powinno wyraźnie migać na czerwono bo tak "na żywo" to ciężko zobaczyć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z tym telefonem to działa baterie kupiłem juz nowe ale jakoś dusiłem i nic nie otwierało drzwi ani nie zamykało jutro sprawdze jeszcze raz, dotychczas zamykałem centralny kluczykiem :naughty:

Dzięki wielkie za porade jutro dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że musisz kierować diodą w te czujki na aucie bo to niestety nie działa tak jak radiowy (w każdą stronę) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kierowałem z bliska i z daleka na te prostokąciki i 0 reakcji :confused4: a idzie zima nie chce złamać kluczyka przpadkiem w zamku :disgust:

Podepnij Vag-a może coś wyskoczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kierowałem z bliska i z daleka na te prostokąciki i 0 reakcji :confused4: a idzie zima nie chce złamać kluczyka przpadkiem w zamku :disgust:

niektore B5 mialy opcjonalnie ,grzanie bebenka zamka-podniesienie klamki i przytrzymanie chyba 15 sekund-nie pamietam juz teraz-sprawdz w kodach wyposazenia-moze masz...a co do tego przycisku na slupku-po wcisnieciu-dezaktywujesz czujniki wewnetrzne-jakbys zostawil w aucie kota,psa lub inne ruchome "coś"-alarm sie nie rozwyje...zewnetrzne-tj drzwi,maska,bagaznik i reszta-dziala normalnie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat ale odgrzeje, mam centralny zamek i domykanie szyb z kluczyka potwierdza to piknięcie przy zamknięciu (uzbrojenie alarmu chyba) ale za nic świecie nie działa centralny z kluczyka, baterie sprawdzałem i dioda daje światło, przykładam do czujnika w słupku i nic się nie dzieje... Gdzie mogę szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...