Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie amorki wybrać?


MoorPH

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko..

Juz niedlugo będę musiał wymienić amorki. Które byście polecili?

1. QAP http://www.allegro.pl/item809932859_zestaw_4_amortyzatory_audi_a4_orginal_qap.html

2. MONROE http://www.allegro.pl/item808100773_4_amortyzatory_audi_a4_monroe_hit_promocyjny.html

3. MTS TECHNIK http://www.allegro.pl/item814475309_amortyzatory_sportowe_audi_a4_b5_tuning_od_mts.html

czy może polecane przez mechanika który zmieniał mi sprężyny na -40

KAYABA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4:

Ja latam na Kayabach, twardo - nieźle tłucze, ale za to ladnie stoi i trzyma się drogi.

Praktycznie brak huśtawki w zakrętach. Ale komfort na 17"/45 średni :wink4:

Monroe sobie odpuść, rozmawiałem ostanio z Filipowskim na ten temat :thumbdown:

MTS-y mają niezłe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam TOM77, konkretny człowiek. Ceny też super :)

Czy to jest temat http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na MTS okolo 8 miesiecy i bylem zadowolony dobra jakosc w stosunku do ceny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Kayabach, twardo - nieźle tłucze, ale za to ladnie stoi i trzyma się drogi.

Praktycznie brak huśtawki w zakrętach. Ale komfort na 17"/45 średni :wink4:

MTS-y mają niezłe opinie.

Co do Kayaby to pewnie sobie daruje bo dość często latam dłuższe trasy, mówisz ze komfort średni a niestety nie ma co sie oszukiwać ale to jest ważne..

Poczekam jeszcze na inne opinie i dokonam wyboru.. [br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 09:55_________________________________________________

ja jezdzilem na MTS okolo 8 miesiecy i bylem zadowolony dobra jakosc w stosunku do ceny :good:

Ja też własnie mam MTS przy zawiasie -35 bo na zwyklych amorach sie jeżdzic nie dało jak wpadał na wyboje to strasznie bujało jakby amory nie trzymały a teraz jest OK

To poniekąd mnie skłania do wyboru MTS, ale jeszcze poczekam na inne opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoorPH marza sie te okraglosci z Tego zdjecia co ?? :naughty: :gwizdanie:

poszukaj na forum opinii o MTS troche tego bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Kayabach, twardo - nieźle tłucze, ale za to ladnie stoi i trzyma się drogi.

Praktycznie brak huśtawki w zakrętach. Ale komfort na 17"/45 średni :wink4:

Co do Kayaby to pewnie sobie daruje bo dość często latam dłuższe trasy, mówisz ze komfort średni a niestety nie ma co sie oszukiwać ale to jest ważne..

Poczekam jeszcze na inne opinie i dokonam wyboru..

Ale przecież jeździsz na 15"(no chyba, że planujesz zmienic), poza tym ja mam -40/-40, amorki + sprężyny są naprawde twarde.

Ciekawe czy na MTS będzie inaczej.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy omineli QAP?

Cena atrakcyjna :decayed:

Szukałem na forum, klika osób odradziło ale gwarancja jest na 2 lata bez limitu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat nr 1 i 2 się nie wypowiem,ale nabazgram coś o MTS-ach. Jeżdziłem na nich w zestawie z springami 35/30 i był beton.Owszem bajkowe prowadzenie ale zapominamy o komforcie. Mają skrócony skok więc z kążdą sprężyną krótszą niż seria miękko nie będzie.Poza tym wnioskuję ,że szukasz amora pod springi -40/40 a do takich seryjne się raczej nie bardzo podejdą. Poszukaj raczej czegoś porządniejszego, dedykowanego pod krótki spring z kayaby albo bilsteina. Niestety wiąże się to z kosztami ale jest bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem MTS-y ze względu na cenę. Jak założę to się wypowiem co i jak. Z tego co czytałem na ich temat to podobno

są ok. Dobry stosunek ceny do jakości. Wiadome, że markowe takie jak np. KYB będą na pewno lepsze, ale to już całkiem inny

przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mts to zgadzam sie ze twardo sie na nich jezdzi,jak droga dobra to jest super ale komfort jest taki sobie,w b6 mam teraz Sachs i jest za***iście :>

ale Mts kusza cena i 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Kayabach, twardo - nieźle tłucze, ale za to ladnie stoi i trzyma się drogi.

Praktycznie brak huśtawki w zakrętach. Ale komfort na 17"/45 średni :wink4:

Co do Kayaby to pewnie sobie daruje bo dość często latam dłuższe trasy, mówisz ze komfort średni a niestety nie ma co sie oszukiwać ale to jest ważne..

Poczekam jeszcze na inne opinie i dokonam wyboru..

Ale przecież jeździsz na 15"(no chyba, że planujesz zmienic), poza tym ja mam -40/-40, amorki + sprężyny są naprawde twarde.

Ciekawe czy na MTS będzie inaczej.. :mysli:

Nosfer teraz mam 16'' a planuje zmienic na 17-18''[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 10:41_________________________________________________

Ja zamówiłem MTS-y ze względu na cenę. Jak założę to się wypowiem co i jak.

Rafał czekam na jakieś wieści.. [br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 10:42_________________________________________________

MoorPH marza sie te okraglosci z Tego zdjecia co ?? :naughty: :gwizdanie:

Ot taki mały OT. Nie muszą mi sie marzyć mam takie na własność. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że mi jeszcze z tydzień na pewno zejdzie zanim się uwinę ze wszystkim. Amorki będę miał pewnie dopiero w

poniedziałek. Muszę jeszcze kupić zestaw ochronny no i do mechaniora się umówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoorPH - ja mam MTSy i muszę pochwalić. Wprawdzie jeden mi się wylał po roku, ale w ciągu tygodnia dostałem drugi (całą historię zaraz skrobnę gdzieś dla potomnych).

Jak zawitasz na spota, to możesz się nawet przewieźć, ale teraz już na 15' - tutaj komfort jest niezły. Latem śmigałem na 18' - było trochę gorzej. Czasami można kurwicy dostać na tych polskich dziurach, ale za to po dobrej trasie idzie jak po szynach, nawet z pełnym ładunkiem wakacyjnym.

Standardowe amorki bym odpuścił - będzie bujać, a poza tym przy -40 możesz skasować nadkola przednie na zakręcie - z autopsji znam. Na szczęście u mnie tylko na strachu się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral KYB ,sachs juz sie spier... ze dwa-trzy lata temu.w poprzednim aucie mialem kayabe przy -30 i nie narzekalem ani na komfort ani na zywotnosc,ale dobrze jak bys cos kupil o nizszym skoku do tych sprezyn -40 bo i tak pozarzynasz wszystko a o odpowiedniej charakterystyce pracy to raczej mozesz zapomniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...