Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek mój Passat 2.0 tdi ma 280 tys , według danych z vcds i wedlug serwisu kwalifikował się do usunięcia, chociaż nic się nie działo. Narazie poleciałem próbnie chemią Tunap, VCDS od miesiaca pokazuje ze jest czysty, chcoiaz wiem ze do 0 i tak się nigdy nie wyczyści. Ale przynajmniej na sobie potestuje tą chemię. Też nie ruszam póki kontrolki nie świrują, ani nic się z nim nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunap dobra sprawa wiele aso tego używa...rownież M-B :-)

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego nieszczęsnego DPF-a. Miałem nadzieje że już go nie mam (znajomy sprawdzał) mi na kompie i nie było żadnych odczytów , tak jakby nie istniał, czyli, mówię ktoś wyciął 600 zł zaoszczędziłem. I tak przejechałem sobie ok 2 kkm ostatnio coraz więcej miasto-miasto. I się zaświeciła kontrolka auto nie chce wchodzić na obroty powyżej 3000 . Przegoniłem go 40 km trasy , znikła kontrolka , odzyskał siły. Podpiął mi kompa inny fachura i mówi że w mojej A4 jest DPF i ma 50 % zanieczyszczenia. Teraz będę jeździł tylko miasto-miasto krótkie trasy więc nie wiem co mam poczynić z nim ?????

Czy są może jakieś dodatki do paliwa żeby go lepiej wypalało ???? Proszę o jakąś rade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalic go fizycznie i z ECU.

Innej drogi nie ma.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaj go praniu...tunapem pranie,po tem wypalanie,wprowadzenie nowego dpf i żyć powinien... Zbytnio odczytom elektroniki nie wierz-elektronika swoje a mechanika swoje...

A jaki jest twój styl jazdy...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TUNAP to jest jakiś specyfik który dodaje się do paliwa ??? Bo nie wiem ...

Mój styl jazdy jest spokojny jeżdżę MAŁO , PO MIEŚCIE i z DDZIEĆMI więc nie szarżuje..

Boję się żeby paliwo nie dostawało się do oleju podczas nieudanych dopalań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunap to środek składajacy sie z 2uch butli-1L-czyszczący i 2ga butla poj.0,5L-plukający.środek ten mechanicznie trzeba wprowadzić do dpfu wtryskuje sie go przez otwór po zdemont.czuj.temp.przed dpfem.

Tomekk30- niechodzi o jazde wariacką tu nie na tym rzecz polega-jeździj sobie prędkościami jak jeździsz tylko staraj sie na obrotach od 1800-2200.i dpf bedzie żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma HONDE (robi takie trasy jak ja 3 km do pracy i 3 z pracy czasami jakaś trasa dłuższa ) podnosił musię poziom oleju , ale jak on to nazwał ;; progu bezpieczeństwa nie przekroczyło;; Pojechał w lipcu w trasę , na autostradzie auto stanęło zapaliły się kontrolki. Auto na lawete , mechanik orzekł zatarty silnik , ropa w oleju
Zatarty silnik koszt naprawy ok 4 tyś zł. W tym miał świeżo wymieniony rozrzad mówił że kosztował go tysiaka i znów trzeba nowy nie licząc zatartego wału.itp... MASAKRA ....

Edytowane przez tomekk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich aut z silnikami na pograniczu zatarcia spowodowanym przez rozrzedzenie oleju robiłem dziesiątki. Fakt najwięcej ze stajni Fiata.

Tam regeneracje powodują tragiczne skutki. Olej wraz ropą potrafi wychodzić przez miarkę oleju.

DPF to porażka. Niszczyciel silników. Każdy robi to co uważa ale i tak na końcu tej drogi DPF-a usunie.

Byle nie za późno. Jak ktoś dba o swoje auto szczególnie audi to powinien mieć na względzie

- napęd pompy oleju

- DPF

- pompowtryski uszczelniacze

SotoM:

Stosujemy też metodę rozwiercania DPF-ów, trzy otwory fi 18 ale tylko w silnikach powyżej 2.5l.

Metoda ta służy czemu innemu ale faktycznie nie rozpędza tak turbiny by była wyraźnie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy komuś zaczęło auto nadmiernie kopcić po DPF cut? Rozmawiałem dzisiaj na temat terminu i powiedzieli mi ze po tym zabiegu auto może puszczać dymka ;/

Obecnie mi nie kopci i nic sie nie dzieje.

no tak będę musiał podzwonić,myślałem że ktoś może zna kogoś kto się tym zajmuje..

http://www.autokat-katalizatory.pl/

http://www.skup.katalizatorow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na zabiegu usunięcia DPF-a. Usunięty mechanicznie , wprogramowany elektronicznie, zrobiony delikatny soft i wyłączyłem od razu zawór EGR ... Czy dobrze poczyniłem sam już nie wiem....... :( Auto kopci minimalnie , nie ma teraz żadnego filtra to coś musi.. Mam tylko nadzieję że jakieś bolączki nie będą go brały po tym zabiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...