Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Emigracja do Kanady


wypsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jak w temacie,zastanawiam się nad przeprowadzką do Kanady i podjąć prace jako kierowca ciężarówki.Czytam przeróżne wiadomości na internecie i mam mieszane uczucia bo jedni ODRADZAJĄ (jest straszny kibel ) drudzy piszą że jest wszystko za***iście :good: Zastanawiam się czy będę miał takie same warunki socjalne i zarobki dodatki takie jak premie,trzynastkę,wakacyjne itp. jak w Belgii bo nikt o tym nie pisze,wiem że stawka godzinna jest podobna jak w europie.

Może ktoś z was ma jakiegoś dobrego znajomego,wujka lub inną rodzinne co mieszkają w Kanadzie i mógłby się co nieco dowiedzieć jak jest naprawdę w dzisiejszym kryzysie :mysli:

Dzięki i pozdrawiam :hi:

:kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli warunki pracy i Polacy podobne jak w europie to pier-dol Kanadę!!!Z Belgii po pracy w piatek szybki prysznic chop-bec w audiole i lecisz do rodzinki lub kumpli. A z Kanady????????Ja mieszkam w Irlandii i brakuje mi tej możliwości bo nie latam!!!!(boje sie!!!) a wyprawa przez morze i kanal zabiera trochę czasu którego później braknie w kontakcie z RODZINA !!!!!!Grzej tylek w europie chłopie :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinę w Kanadzie i wujek dokładnie jest kierowcą takiego traka. Wiem, że ostatnio narzekał na brak pracy. Ale tam jest inny klimat---->> zimno :) Ale był na samym czubku kuli ziemskiej gdzie wyżej być nie można samochodem, jeździ po zamarzniętych rzekach, zasypała go śnieżyca na Alasce i takie tam. Poprostu trzeba to polubić:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzinkę tą najbliższą to zawsze jesteśmy razem i nie muszę w piątki brać szybko prysznicu robimy sobie we dwoje gorącą kąpiel :wink4: Do rodziców i tak się jeździ 2-3 w roku to i można z kanady. Pracowałem w Anglii (Walia) w firmie transportowej więc trochę ją zjeździłem ale to nie było to więc wróciłem do Belgii.Znalazłem prace gdzie jeździliśmy po całej europie Dania,Niemcy,Belgia,Francja w domu bywałem co dzień albo co weekend zależy ile było kilosów od domu :kwasny: Obecnie już od 2 lat pracuje na miejscu,ale żeby być co dziennie w domu muszę naginać po 200 km dziennie :wallbash: Teraz pracuje na statusie pracownika jak 100% belg i mam wszystkie dodatki a nie jak wcześniej jakieś podwykonawstwo,półetaty i inne pierdoły jak robiłeś to miałeś.Jeśli znalazł bym prace na takich warunkach jaką mam teraz to czemu nie wyjechać.Fajnie byłoby może teraz zjeździć całą Kanadę bez tacha :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinę w Kanadzie, która wyemigrowała tam z Niemiec i z tego co słyszałem wiedzie im się bardzo dobrze tyle,że wujek jest lekarzem.Wiem,że ciotka pracuje w biurze, ale nie wiem czym dokładnie się zajmuje. Dosyć szybko się dorobili i nie chcą wracać.Kontakt z nimi utrzymuje tylko moja dalsza rodzina i wydaje mi się,że raczej się odizolujesz od tych którzy zostaną w Europie,takie życie :cool1:

Podejrzewam,że warunki pracy będziesz miał lepsze jak w Belgi, ale lepiej pogadać z ludźmi,którzy tam pracują i mieszkają, bo każdy kraj ma plusy i minusy, zależy tylko których jest więcej. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest on z Kanady, a z USA, ale myślę, że warunki będą podobne ;)

Zagadaj do Hioba, tutaj masz link do jego strony: http://www.katolik.us i konta na yt.com: http://www.youtube.com/user/truckerhiob. Myślę, że pomoże Ci w miarę możliwości ;)

btw.

Fajne filmiki wstawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest on z Kanady, a z USA, ale myślę, że warunki będą podobne ;)

Zagadaj do Hioba, tutaj masz link do jego strony: http://www.katolik.us i konta na yt.com: http://www.youtube.com/user/truckerhiob. Myślę, że pomoże Ci w miarę możliwości ;)

btw.

Fajne filmiki wstawia ;)

Bardzo ciekawe filmiki..zwłaszcza dla osoby takiej ja ja, która nie była nigdy za wielką kałużą :)

Co do forum Hioba..kopalnia wiedzy.. czytam zaciekawiony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest on z Kanady, a z USA, ale myślę, że warunki będą podobne ;)

Zagadaj do Hioba, tutaj masz link do jego strony: http://www.katolik.us i konta na yt.com: http://www.youtube.com/user/truckerhiob. Myślę, że pomoże Ci w miarę możliwości ;)

btw.

Fajne filmiki wstawia ;)

Bardzo ciekawe filmiki..zwłaszcza dla osoby takiej ja ja, która nie była nigdy za wielką kałużą :)

Co do forum Hioba..kopalnia wiedzy.. czytam zaciekawiony :good:

Ja również polecam wszystkie filmiki Hioba, jego stronę. Bardzo fajny człowiek, który dzieli się swoją wiedzą i wrażeniami. :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wiem czy to dobry pomysł by się przenieść z Belgii do Kanady. Znam zarówno Belgię i warunki życia tam jak i sytuację za „wielką wodą”.

4 lata temu byłem w USA przez kilka miesięcy w pracy i wiem jak wygląda tam życie. Wszystko jest dobrze dopóki ma się zdrowie i siłę, zarabia się niezłe pieniądze, stać człowieka na dobry samochód, dom (oczywiście stać, żeby to spłacać bo nikt tam nic za gotówkę nie kupuje), wakacje. Pracujesz zarabiasz, nie pracujesz jestes skończony. Największe problemy są wtedy gdy pojawią się jakieś problemy zdrowotne, wówczas najlepiej uciekać do Polski. Zwykłe leczenie zęba to są setki $, kolega złamał nogę to koszt obsługi medycznej wyniósł 15 tys $ a z ubezpieczenia nie zawsze opłaca się brać odszkodowanie bo gdy się weźmie to potem ubezpieczyciel może podnieść stawkę ubezpieczeniową do bardzo wysokiego poziomu.

W USA i Kanadzie nie ma teraz wesoło, kryzys szaleje tam ostro. W Kanadzie mniej ale też tam rewelacji nie ma. Kuzynka skończyła tam studia i pracuje w Toronto więc mi zdaje co jakiś czas relacje. Dużo firm upadło, reszta ma poważne problemy, bezrobocie rośnie.

Praca na truckach jest fajna ale na pewno bardzo ciężka. Sam się zastanawiałem zrobić CDLa (odpowiednik kat C+E w USA) i jeździć. Nie mają tam tacho, tylko jakieś książki kierowcy więc jeździ się do bólu. Kierowcy oszukują wpisy w tych książkach na potęgę by coś zarobić. Znajomy robił kursy z Nowego Jorku do Californi i miał na taki przejazd 2-3 dni, w ciągu tej trasy przejeżdżał przez miejsca gdzie temperatura dochodziła do 40 oC a również przez miejsca gdzie leżał śnieg i musiał zakładać łańcuchy na koła.

Jaki czas temu czytałem artykuł o pracy kierowców ciężarówek w USA i Kanadzie, postaram się go później zeskanować i wrzucić na forum.

Mając taka pracę w Belgii jak opisujesz to nawet bym nie myślał o pracy w Ameryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinienes brac pod uwage przenosin do Kanady, szczegolnie do pracy jako trucker.

Filmik z 1 postu bardzo fajny, ale pomysl, ze jest on krecony latem, zima wszystko zmienia sie o 180 stopni. Jesli chcesz porownac warunki pogodowe to jedz zima w okolice norweskiego Bodo, Tromso lub szwedzkiej Kiruny. W wiekszosci kierowcy jezdza tam na zimowych oponach z kolcami, poniewaz pod sniegiem czesto zalega lod. Troche swego czasu zjezdzilem w takim klimacie, wiec wierz mi na slowo :wink4:

W Twoim przypadku nie bylaby to zabawa jak w poscie "na co komu quattro" ale ciezka praca. Snieg w tamtych okolicach potrafi lezec 6-9 miesiecy w roku, 2 miesiace deszcze, a 1 miesiac wzglednej pogody. Wiem, ze w kabinie nie pada na glowe ale zakladac lancuchy przy zmiennej pogodzie, np. przy -40 stopniach nie jest komfortowo.

Z drugiej strony to dla nas taka troche egzotyka i ciekawosc swiata.

Decyzja nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten temat nikogo nie zainteresuje ale jak widzę parę ciekawych odpowiedzi jest :notworthy: :notworthy: :notworthy: dawkol-d1 dzięki stary za link do tego forum nawet sobie nie wyobrażasz jaką mi przyjemność sprawiłeś.Myślę że na forum Hioba znajdę odpowiedzi na swoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...