Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju?


meryland

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik ciśnienia oleju znajduje się na rurce olejowej doprowadzającej olej z silnika do turbosprężarki, jest on czarny i jednopinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc ,wymieniłem go i dalej na komputerze pokazuje mi sie kontrolka czerwona oleju,czujnik pomiaru tez sprawdziłem miernikiem- chodzi.Jakie są objawy braku ciśnienia w silniku bo wykręcając czujnik ciśnienia na górze silnika olej lał się czyli wnioskuje ze ciśnienie jest a kontrolka dalej świeci byc może komputer nawala w vagu nic nie pokazuje moze pompe wymienic?[br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 18:55_________________________________________________aha sztomel ten czujnik u mnie był koloru szarego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co ty wczoraj zaświeciła mi się kontrolka czerwona od oleju!Jak sprawdzałeś ten czujnik czy jest dobry?kolega mechanik doradził mi żebym odpiął kabel od czujnika i przyłożył go do masy czy też będzie świecić ale nic nie świeci i nie wiem co jest nie tak!Jeszcze co gorsze jestem zagranicą i nigdzie w sklepie nie mają przyrządu do pomiaru ciśnienia!jakie czujniki sprawdzałeś i w jaki sposób?Dodam że stan oleju jest git,dziś rano zapaliłem samochód i też się zaświeciła ale jak poszedłem za 3godz i poruszyłem kablem od czujnika to po odpaleniu auta już nie świeci,zagrzałem auto i nadal nic!Ale pojechałem do sklepu i zamówiłem nowy czujnik gość w sklepie mówił że przy dużych przebiegach lubią się zacinać czujniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być zapchany smok pompy olejowej-czujniki będą ok,ale nie będzie przepływu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby gdyby ktoś posiadający zeszyt serwisowy do tego silnika podał wartość rezystancji jaką powinien mieć sprawny czujnik oraz granice ciśnienia oleju przy danych obrotach, ponadto w pompie oleju powinien być zawór ograniczający ciśnienie tzw. bypass i możliwe, że zawór szlag trafił ale bez ingerencji w pompę się tego nie ustali, najłatwiej byłoby podmienić na próbę czujnik od jakiegoś forumowicza z twojej okolicy, ewentualnie jeśli Vag nie pokazuje żadnego błędu to z tego co sobie przypominam w 01 Engine, w którejś grupie jest wskazanie ciśnienia oleju bo jak kiedyś przeglądałem wszystkie grupy u siebie to miałem wskazanie, że ciśnienie wynosi 2 bary (czyli norma dla mojego silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...