Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] ESP za wczesnie reaguje ????


CZIKA1979

Rekomendowane odpowiedzi

witam

swoją audi jeżdżę od ponad 2 lat i jak dotąd nie miałem problemów z działaniem esp ( włączał się wtedy kiedy powinien) . ostatnio jak jechałem ekspresówką na łukach ( nie ostrych zakrętach) przy ok. 120-130 zaczyna wpierdzielać się esp - mruga i odejmuje gaz. przez ten okres co użytkuję samochód nigdy tak się nie zdarzało nawet przy dużo większych prędkościach na tej samej drodze. przejeżdżałem nawet tą samą drogę z wyłączonym esp z prędkościami dużo wyższymi i nie wypadłem z drogi . wnioskuję po tym że jest coś nie tak.

czyżby jakiś czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być na przykład mniejsze ciśnienie w jednym z kół.

Nie zauważyłem kiedyś, że mi schodzi powoli powietrze z lewego przedniego koła, bo złapałem gwoździa i przy mocniejszym skręcie w prawo ESP się włączało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze ciśnienie w którejś z opon i ESP reaguje. Mówicie tutaj o większych prędkościach ale nawet przy bardzo niskich prędkościach (np. ruszanie) w takiej sytuacji ESP daje znać o sobie. Na początek możesz to sprawdzić. :good: Tobie Świeci cały czas czy włącza się tylko przy wysokich prędkościach (na zakrętach, etc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem i to była ewidentna wina opon. moje były juz stare zmieniłem opony i jest cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...