Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Koszt wymiany tłumika drgań (plecionki)


szyMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Od jakiegoś tygodnia moje awtko dostało nieprzyjemnego buczenia i drgania. Oczywiście forum posłużyło mi pomocą i po jego lekturze doszedłem do tego, że prawdopodobnie coś nie tak z wydechem i postawiłem na plecionkę (znalazłem bardzo podobny przypadek). Dziś byłem u fachmana, który potwierdził, że pęknięta jest plecionka. Zapytałem "ile" i zdębiałem.. 250 zł ;( Przyznam się, że po sprawdzeniu cen na alledrogo (za same plecionki krzyczą około 50-70 zł) byłem przygotowany na max 150 zł. Nie za dużo fachman krzyknął?

Przy okazji chciałbym też wymienić kata na tłumik przelotowy w obudowie katalizatora (zgodnie z podpowiedzią forum). Znalazłem taki. Czy możecie mi podpowiedzieć jaka jest rozsądna cena za wymianę tej części?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do AFN. Ale wejdz na 'Tłumiki Gruchot' i pogadaj z gościem to może zrobi do twojego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycięcie kata i wstawienie tłumika przelotowego 40zł. Z plecionką będzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sam tłumik drgań z wymianą to bylo 170zł (85 zł za plecionke i 85 za montaż ze spawaniem).

W innym punkcie w Legionowie krzykneli mi 250zl. I znów bede musiał robić i teraz wole zaplacic te 250zl, bo w tamtym zakladzie gdzie zaplacilem 170zl fakt ze zrobili mi to od reki, ale nie pojezdzilem dlugo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem przyjemność być u Pana Gruchota ze swoją niunią. Oto wynik tej wizyty:

11cha0.jpg

1AtT9i.jpg

Operacja trwała niecałą godzinkę, przebiegała w miłej atmosferze. Jak widzicie wyleciała plecionka oraz katalizator a w ich miejsce powędrowała nowa plecionka oraz tłumik przelotowy w obudowie katalizatora. Całość kosztowała 220 zł.

Udaną naprawę zakończyliśmy rejestracją na forum nowego członka (ehh, nie lubię tego słowa, nigdy nie chciałem być czyimś członkiem :P) o nazwie tłumiki-gruchot i widzę, że już służy dzielnie pomocą :)

Pozdrowionka dla wszystkich i dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...