Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwny dźwięki z silnika


sedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich szanownych forumowiczów :)

Dziś zauważyłem a właściwie usłyszałem dziwne dźwieki dochodzące z silnika. Zaraz po odpaleniu wydaje mi sie jakby ten dwięk był najbardziej intensywny. Jest to taki metaliczny delikatny dźwięk jakby iskrzenie, mam wrażenie że w miare czasu jak pochodzi niunia słychać go rzadziej :mysli:

Zna ktoś prawdopodobną przyczynę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie nieraz jak rano odpale na zimnym silniku tez slysze jakis lekki dziwny dzwiek. Trudno okreslic dokladnie jak on brzmi itp. Ale mi wydaje sie, ze to moga byc paski? Ne inne opcje nie wpadlem do tej pory. W sumie mi to nie przeszkadza bo jest to bardzo cichy i delikatny dzwiek, dlatego z tego powodu nie dramatyzuje. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś pompę oleju? Może wałki wyrównoważające... P.S. Mnóstwo wątków jest na ten tamat kolego. :szukaj::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być właśnie to. Koszt w ASO to cos ok. 4200 pln... :gwizdanie:

Tutaj mi wpadł w oko jakiś temacik z niedawna... http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t102983.0.html;highlight=metaliczny+dzwięk :good: Naprawdę jest tego na Forum sporo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w ASO to cos duzo ale moze gdzies taniej bedzie?Podobno u Pana Sopy nie jest tak drogo,ktos juz pisał na forum o kosztach.

Dziwne jest to ze ja mam to na niskich obrotach a tu wiekszosc opisuje o wyskoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w szukajce "dźwięk" a będziesz miał lekturę na całą noc... :wink4:

Powiedz mi czy ten dzwięk masz przy skręcaniu kołem na postoju? Przy mocnym skręcie nie nasila Ci się? Takie mocne jęczenie... Może to być też sprzęgło altenatora i wtedy koszt jest zdecydowanie mniejszy bo ok. 150 zeta + robozina ok. 50. [br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 22:39_________________________________________________Jeżeli nie masz tych objawów przy skręcaniu kołami to nie mówmy o sprzęgle alternatora. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...