Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Metaliczny 'stukot' w wydechu


Yachooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z moim Audi, a mianowicie słychać metaliczne brzęczenie z okoloc wydechu, szczególnie na postoju, lub dolnych partiach obrotów silnika (do około 1800rpm) przejrzalem cały wydech z dołu i jest cały... czy jest mozliwość ze uszkodził mi się wewnątrz katalizator i to on brzęczy? dodam ze czuć drgania wewnątrz samochodu szczególnie pomiędzy 1200 - 1900rpm pow. 2000 nie odczuwan tego az tak bardzo.

Gdzie szukać usterki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do brzeczenia przerabialem to ostatnio zakupilem srodkowy tlumnik i podczas wymiany okazalo sie ze w starym latala jakas blaszka nie wiem skad sie wziela udalo mi sie ja wyjac z tlumnika i zalozylem spowrotem stary tlumni i jest ok tak czy tak musisz rozebrac wydech i sprawdzic kata i pozostale 2 tlumniki drgania sa spowodowane na 99% przez lacznik (plecionke )koszt okolo 30zł tlumnik srodkowy zamiennik bo oryginalu nie dostaniesz to 130zl lacznik tlumnika srodkowego z ostatniom bedzie potrzeby bo trzeba ciac okolo 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzalem do mojego wydechu no i stawiam na katalizator. po rozkręceniu wydechu w połowie słychac ewidentnie luzny element w przedniej czesci rury wydechowej(tłumiki są ok). musze wiec wymienic kata i przy okazji, zymienie plecionke. Pytanie, czy opłaca sie kupic gotowe reperaturki katalizatora + plecionki na allegro za około 200 zł wkręcic i po sprawie, czy lepiej kupic plecionke + kata i wspawać gdzieś u majstra w garażu:) przeglądając oferty róznych sklepów zauważyłem ze niektórzy oferują również zamiast katalizatora - strumienice lub tłumik przelotowy - jak ma to sie do silnika diesla?? bo takie zabawki z tego co wiem to raczej dedykacja dla benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tego samego problemu ja mam A4 b5 avant 1,9 TDI AHU i moja rura wydechowa na postoju wydaje metaliczne dźwięk tak jak by metal obijał się o metal ale wystarczy ze przytrzyma noga to drgania ustają i nie słychać stukotu metalowego ale nogę odstawie i to samo. Co mogło sie popsuć i co do wymiany może być? Cos grozi jazda z tak stukająca rurą na dłuższa metę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie... Ceramika katalizatora tak sie obiła o obudowe, ze rozmiarem przypominała piłeczke od tenisa, po czym zaklinowała się przy wylocie i zabklokowała wylot spalin, czego skutkiem było totalne zamulenie samochodu. Naprawiłem to usuwając wkład kata - została tylko obudowa i samochód smiga dalej. Nie miało to jednak wpływu na drżenie auta jak napisałem wczesniej. Usunalem jedynie metaliczny stukot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dorzuce swoje 3 grosze z racji tego ze wszyscy z taka ochota wywalaja kata jak wyglada sprawa emisji po wyrzuceniu ceramiki ktos mial ochote to sprawdzic, dodam ze w mojej zony autku (suzuki jimny wywalilem 1 z dwoch katow i emisja byla nadal jak w nowym tyle ze to japonczyk) a nadal mnie interesuje co do sprawy w mym klekocie . Kto pyta nie bladzi wiec moze ktos cos wie wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dorzuce swoje 3 grosze z racji tego ze wszyscy z taka ochota wywalaja kata jak wyglada sprawa emisji po wyrzuceniu ceramiki ktos mial ochote to sprawdzic, dodam ze w mojej zony autku (suzuki jimny wywalilem 1 z dwoch katow i emisja byla nadal jak w nowym tyle ze to japonczyk) a nadal mnie interesuje co do sprawy w mym klekocie . Kto pyta nie bladzi wiec moze ktos cos wie wiecej...

u nas w Polsce w dieslu jak na razie sprawdza się tylko stopień dymienia. wywalenie kata nie ma w tym przypadku znaczenia, można śmiało wycinać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalenie kata może tylko powodować problemy jak często wyjeżdżasz za granice.

tam sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...