Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uaktywnienie na FIS-ie informacji o otwartym bagażniku


bin85

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że już kiedyś poruszyłem temat informacji na fisie (licznik z analogowym zegarkiem)o otwartym bagażniku i kilka osób potwierdziło że takowej funkcji niema postanowiłem wkońcu wziąść sprawy w swoje ręce i zmuśić wyświetlacz aby tą informację wyświetlił. Zakupiłem na allegro zegary z uszkodzonym wyświetlaczem żeby nie latać co chwila do samochodu i wyciągać licznika. Ale do rzeczy sprawa jest dziecinnie prosta wystarczy wlutować diodę na wejściu sygnału pochodzącego z krańcówki klapy. Poniżej zdjęcie gdzie ta diode wlutować niestety kiepskiej jakości.

Na żółto zaznaczyłem istniejące ścieżki oraz rezystor na płycie, sygnał z klapy przychodzi na 6 pin wtyczki zielonej, jeżeli pujdziemy za ścieżka to zaraz obok będą puste miejsca do wlutowania owej diody. Oczywiśćie osoby które mają oryginalny FIS prawdopodobnie będą musiały podciągnią kabel z krańcówki, ja go miałem ponieważ miałem kontrolkę w starych zegarach. Nie wiem jak sprawa będzie wyglądać w przedliftowych zegarach bo tam napewno rozkład ścieżek jest inny.

1n8m_A.jpg

PawGA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda z pokazywaniem otwartych którychkolwiek dzwi :mysli: , bo tylna klape mi pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwartej przedniej kapy nie pokazuje, ale jak koega k0za wspomniał można zamek przedniej maski podłączyć z klapą bagażnika. a oryginalna krańcówka w zamku maski jest chyba po że gdy wyskoczy komunikat o niskim poziomie oleju to jak otworzymy i zamkniemy maskę to zniknie. Co do otwartych drzwi to pokazują to tylko zegary z cyfrowym zegarkiem (32 pinowa wtyczka od FIS) zegary z analogowym (20 pinowa wtyczka FIS) nie mają wejść z krańcówek drzwi. Myślę że dało by się jeszcze uaktywnić pokazywanie otwartych drzwi kierowcy ponieważ sygnał z krańcówki jest doprowadzony do licznika ale prawdopodobnie trzeba by zmienić to w wsadzie licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie narazie nic nie wymyśliłem ale będę prubował, jeżeli coś mi sie uda to napewno o tym napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...