Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?


m_mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 0,1-0,2 A to nie tak dużo i jeżeli jeździsz codziennie a aku jest w dobrym stanie to nie zdąży się rozładować do konca ale jak wspomniałeś problemy z rozruchem mogą być, tak czy inaczej jest to już poza granicą najlepiej gdyby nie przekraczał 0,1A czyli 100mA ale to musisz przepiąć czerwony kable w mierniku do gniazdka z opisem "mA" i dać zakres na 200mA. A jeżeli na wyświetlaczy pojawi się 1 ale bez zer to znaczy że przekroczyłeś zakres (czyli np. miernik ustawiony na 200mA to prąd który płynie jest większy od 200mA i pozostaje pomiar na zakresie 10A)

1XQnsJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny przewód miernika (COM) do minusa akumulatora, a czerwony (V,Ω,mA) do plusa akumulatora, miernik ustawiony na zakres 20V = można też na zakresie 200 lub 1000 wtedy wynik będzie mniej dokładny, oczywiście jeżeli przewody podłączysz odwrotnie czyli czerwony w mierniku do minusa akumulatora to nic się nie stanie na wyświetlaczu pojawi się minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gdy auto stało opkoło 45 h i na dworrze było koło 0 rano podchdzę do audiki, i .... odpaliło, ale już cieżko, i włączył się brzeczyk i czerwona kontrolka informująca o słabym akumulatorze... jutro odstawiam do elektryka...ech.[br]Dopisany: 04 Grudzień 2009, 12:07_________________________________________________panowie problem rozwiązany. po 1 źle podłaczone radio, a po 2 ??? rozrusznik :gwizdanie: kręcił, wydawało mi się ze ok, ale widocznie gdzieś już sięmasa zapiekła czy coś, bo rozrusznik ogółem wporządku, rozebrałem wyczyściłem z pyłku, złozyłem, zamontowałem i teraz jest gitara:d więc jeśli komuś rano ciezko pali autko, a później jest jużok, to sprawdźcie rozrusznik:) kosztowało mnie to trohęroboty i 30 zeta dla elektryka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś jeszcze obserwuje ten temat. Ale mam pytanko wszystko podłączam tak jak bin85 opisał i na mierniku pokazuje mi 0,02 A. a jak przerzucam na 200mA to pokazuje 1 czyli wychodzi poza zakres.Powiedzcie jak to z tym wskazaniem ma być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...