Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzenie samochodu przez psy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Psy uszkodziły mój samochód ;(. Pogryzione, porysowane, uszkodzone zostały: zderzak, nadkola, światła, maska, grill. Uszkodzeniu uległy również przewody hamulcowe(prawe koło), przewód paliwowy (ten pod spodem auta) , na bank coś jeszcze :kwasny::wallbash:. Podejrzewam, że jakieś małe zwierze musiało się schować pod samochodem a kundle chciały go stamtąd wyciągnąć :(:confused4:. Mam ubezpieczenie MiniAC w PZU. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie ???? Zrobię i wrzucę foty jak zrobi się trochę jaśniej.

;( ;( ;( ;( :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :(

zderzak.th.jpg

zderzak2.th.jpg

zderzak1.th.jpg

botnik.th.jpg

pb190151.th.jpg

maskak.th.jpg

Co to za przewód ???? Masa ???

przewd1.th.jpg

przewd2.th.jpg

ham3.th.jpg

pham.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będziesz jak sprawdzisz to z ubezpieczycielem ( najpierw przeczytaj warunki swojego ubezpieczenia). Tym bardziej, że masz MiniAC, więc sporo szkód jest pewnie wyłączonych,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz za psy, nie wyobrażam sobie co one by zrobiły z człowiekiem. A tak serio to ja bym je uśpił po czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MinAc w PZU jest taka opcja że ubezpieczony jest samochód tylko od kradzieży oraz od kolizji spowodowanej przez zwierzęta np jedziesz i wyskoczy jakieś zwierze i uderzysz w niego to wtedy należy ci się odszkodowanie ale tylko gdy szkoda jest większa niż 500 zł ale w takim przypadku chyba się nic nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłby mi ktoś w etce numery tych przewodów paliwowych i hamulcowych (dwie ostatnie foty). ??? Dostane takie przewody w sklepie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG - JA BYM NAPEWNO nieodpuścił [br]Dopisany: 19 Listopad 2009, 15:30_________________________________________________powiedz ze uderzyłeś, wstało i jeszcze gryzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no współczuje. Po czymś takim bezpowrotnie stracił bym jakiekolwiek pozytywne uczucie do tych psów. Sory, za takie pitolenie, ale poruszuło mnie to :confused4:

To może ci pomoże:

1HKJdJ.jpg

1oDf3i.jpg

1HL7a9.jpg

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1I2Yt9.jpg

1I3eW9.jpg

Potrzebuje dokładnie ten przewód hamulcowy (Foto 1) . On jest jakoś nakręcany ??? Muszę coś jeszcze dokupić ??? Jaka może być przybliżona cena ??? Nie orientowałem się jeszcze. Cały dzień szacowałem straty. :confused4:. Odnośnie przewodów paliwowych biegnących z baku pod spodem auta: Muszę kupić cały przewód czy jest on gdzieś rozłączany ??? Ten przewód to jedna całość ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przewodów paliwowych to nr 8D0201544DL

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Chyba są rozłączane w 80 kiedyś mi sparciały te pod spodem auta i tak "na chwilę" zamontowałem przeźroczystą, zbrojoną rurkę PCV o podobnym przekroju i skręciłem obrączkami skręcanymi śrubokrętem i tak jeździ w niej do dziś :tongue4:

Przewód hamulcowy przy kole:

Ru8Q0.jpg

nr 9 na rysunku (chyba o ten ci chodzi)

nr 8d0611707b

cena nieduża

P.S. Powinieneś pomyśleć nad doposażeniem auta w zestaw opcjonalny do odstraszania kun i łasic (najlepiej org. Audi)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeśli mowa o minicasco, to "uszkodzenie pojazdu w związku z ruchem i postojem wskutek NAGŁEGO działania siły mechanicznej W CHWILI zetknięcia pojazdu z osobami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu"

Przykro mi...

Pozdrawiam

arielka

P.S. Ewentualnie z OC właściela psa, ale to zapewne niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a spróbuj jeszcze czegoś takiego. Jak tam w pobliżu mieszka jakiś rolnik to zapewne ma wykupione ubezpieczenie OC na zwierzeta. Na wypadek jak krowa wyjdzie na droge i bedzie kolizja itp. Do tego ubezpieczenia zalicza sie i psy pogadaj z kimś może uda wam sie dogadać i podepniecie szkodę pod tą polisę.

No chyba, że to były Twoje psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jezeli wiesz kto jest włascicelem psów i niewazne czy jest ubezpieczony, mini AC nie obejmuje tego typu uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w RMF FM prezenterzy jako ciekawostke podali że, pewnemu kierowcy mieszkającemu w Małopolsce, psy zniszczyły auto próbując dostać się do schowanego pod nim kota ;)

Teraz bardzo duża liczba osób łączy się z Tobą w bólu...

Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w RMF FM prezenterzy jako ciekawostke podali że, pewnemu kierowcy mieszkającemu w Małopolsce, psy zniszczyły auto próbując dostać się do schowanego pod nim kota ;)

Teraz bardzo duża liczba osób łączy się z Tobą w bólu...

Przepraszam za OT.

zaraz padnę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...