Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Silniczki klimy


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam pytanie dotyczące silniczków klimatyzacji sterujących klapami. czy silniczek włączający nawiew na nogi (po wciśnięciu przycisku na panelu) powinien otworzyć/zamknąć nawiew na nogi, czyli jego ramię przyjmuje tylko dwie pozycje skrajną w lewo (otwiera nawiew) i skrajną w prawo (zamyka nawiew)? czy przyjmuje jeszcze jakąś pozycję pośrednią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silniczek o nawiew na nogi to ma on 3 pozycje.

1- przesunięcie skrajne "górne"- wieje tylko na nogi

2- pozycja środkowa - wieje na nogi i szybe

3- przesunięcie skrajne "dolne" - wieje tylko na szybę

Drugi silniczek od nawiewów centralnych ma również 3 pozycje

1-zamyka całkowicie nawiew centralny (całe powietrze leci na klape sterowania nóg lub szybę(lub jednocześnie).Ustawienia jej patrz wyżej.)

2-pozycja środkowa - podaje na nawiew centralny oraz na nogi lub szybę(lub jednocześnie) (Ustawienia jej patrz wyżej)

3-otwiera całkowicie nawiew centralny(na nogi i szybe nie leci powietrze)

Jeśli chodzi Ci o to że chciałbyś np podać powietrze na szybę i lekko tylko na nogi (pokrętłem się dało lekko je obracając) to w klimatroniku masz tylko do wyboru 3 pozycje źródeł nawiewów i jeśli np chcesz lekko zmniejszyć nawiew na nogi ale go nie niewyłączając to się tak nie da (Tak robić można tylko w panelu na pokrętła.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś napisać gdzie jest ten drugi silniczek od nawiewów centralnych? Mi zablokował się właśnie w tej pozycji, że nawiew idzie tylko na kratki. Rozebrałem schowek i znalazłem tylko silniczek od temperatury i drugi, którym mogę regulować nawiew na kratki lub nogi, nie mogę dać nawiewu na szybę. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymontowaniu schowka zobaczysz 2 silniczki:

1. z białym ramieniem - odpowiada za zmianę temperatury (ciepło/zimno)

2. z niebieskim ramieniem - odpowiada za zmianę nawiewu: szyba/nawiew centralny

w sumie są 4 silniczki.

3. z czerwonym ramieniem - jest w tunelu środkowym od strony kierowcy (obok pedału gazu) - steruje nawiewem nogi/odszranianie

3. z ?????????? ramieniem - jest za nagrzewnicą blisko filtra kabinowego - odpowiada za otwieranie i zamykanie klapy powietrza

nie mylić z obiegiem wewnętrznym - tym obiegiem steruje elektrozawór, który otwiera podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe, że ten trzeci silniczek zaciął się w pozycji "nogi" i dlatego silniczkiem nr 2 mogę przestawiać tylko nawiew z kratek centralnych lub na nogi - dobrze rozumiem? Czyli pozycja silniczka nr 3 "odszranianie" to nawiew na szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, odszranianie - to nawiew na szybę. jest możliwe, że silniczek nr 3 zatrzymał się w pozycji "nogi". co do silniczka nr 2 to włączasz/wyłączasz nim nawiew na szybę lub nawiew centralny, albo możesz jednocześnie włączyć na szybę i na nawiew centralny (przyciski na klimatroniku - strzałka skierowana do góry oraz przycisk poniżej - taka kratka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie masz 4 silniczki

1 od recylkulacji zaraz za wentylatorem nadmuchu

2 i 3 przy nogach pasażera (po zdjęciu schowka widać oba) jak kolega wyżej opisał

natomiast teg 4 musisz szukać od strony kierowcy. siedzi dość głęboko i dojście do niego to istny koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorki że odgrzeje kotleta. Mam pytanko skąd bierze się podciśnienie w climatronicu. Dodam ,że obieg zamkniety działa nawet na zgaszonym silniku więc napewnie nie z niegi? Czy silnik który steruje nawiewem nogi/odszranianie też działa na podcisnienie czy jest elektryczny?

Climatronic działa mi normlanie ale czasem przy przełaczaniu z nawiewu na szybe na nawiew środkowy klapka wydaje dziwny trzask jakby coś się na chwile przycinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...