Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] G 052 162; olej do ATF


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

olej do automatycznej skrzyni biegów w koncernie VAG o oznaczeniu G 052 162 w Rzeszowie kosztuje za litr:

w salonie AUDI - 83 pln

w salonie SKODY - 73 pln

w salonie SEATA - 73 pln

pozostałe oleje które w/g producentów tych płynów spełniają normę G 052 162 to:

Fuchs TITAN ATF 3353 ok.30 pln/litr

Febi 14738 ok.40pln/litr

Hepu Maxxus ATF-VA ok.40 pln/litr

ESSO 71141 ALLEGRO lub dystrybutorzy koncernu EXXON/MOBIL do którego należy marka ESSO - 25 pln/litr kupując 20 litrów(tylko tak można kupić oryginalnie zapakowany)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba olej do tiptronica. Olej do multitronica ma inne oznaczenie: G 052 180 lub G 052 190

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne jest to olej do skrzyni AG4 01N którą mam z silnikiem AFN w A4 B5 TDI.

ESSO 71141 jest olejem podawanym jako jedyny w książce "SAM NAPRAWIAM" dotyczącej A4 B5.

na stronie Mobil jest też zalecany,chociaż ESSO to ten sam koncern EXXON/MOBIL

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=317&bid=181&sc=1317&langid=12

ale ja jako fan płynów w 100% syntetycznych zdecydowałem się na FEBI 14738.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba olej do tiptronica. Olej do multitronica ma inne oznaczenie: G 052 180 lub G 052 190

tak tak,

oczywiscie jest to olej tylko do TIPa i to starszego, bo moj i tym podobne (czyli 6biegowe) maja juz zupelnie inny olej.

niestety po 160 za litr... co ciekawe identyczna skrzynia w beemce czy jaguarze jakos sobie radzi na oleju za 80 ;]

widac w Audi maja gest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, B6 miał w tipie 5 biegów... Jeśli Twoje autko to to z opisu i masz 6 biegów = multitronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu musze Cie rozczarowac,otoz na poczatku myslalem ze mam multi,po przeczytaniu wszystkich watkow na forum na temat tipa i multi i bylem przekonany za to multi a kupowalem tipa,ale po sprawdzeniu w ASO polska jak rowniez ASO niemcy stwierdzono ze jest to tip,do tego dodam ze podczas jazdy widac zmieniajace sie obroty,wiec raczej nie mam watpliwosci,choc moze to byc ogolne zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze... a możesz podać oznaczenie skrzyni biegów?

Jedyny tip jaki znalazłem w 6-biegach w B6 to GUR i HHU wkładany od 2003 do S4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ale jak tylko bede mial czas to zajrze tam i oczywiscie podam.Dla mnie tez bylo to kolosalne zaskoczenie bo szczeze mowiac bylem troche zmartwiony delikatnie powiedziawszy ze to multi ale po pytaniach w ASO tu i tam jestem uspokojony.Pare dni temu czytalem jakis watek na forum i jeden z kolegow tez ma tak samo,wszyscy twierdzili ze to multi a w ASO stwierdzili ze to tip i tak samo 6 biegow,nie wiem skad to sie wzielo ale tak jest a dodam ze moja A4 pochodzi z wloch i mimo ze nie ma oznaczen S-lein to w papierach jest wpis ze to S4,autko jest sprawdzone wiec zaden przewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, gdyby Ci się udało - naklejka w książce serwisowej - czwarty wiersz, ostatania kolumna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze inaczej - Irek, masz tryb sport na wybieraku? Jeśli tak to nie ma bata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to patrz, nie wiedziałem. Dobra, jak dostaniemy model skrzyni myślę że wszystko się wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...