Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] chip + czerwone valteki???


wajhman

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kilka dni temu zagazowałem moją a4 aeb, wiedziałem ze jest zachipowana, ale nie wiem jak moc jest podniesiona bo było zrobione to we Włoszech... ale przyśpieszenie do 100 wychodzi 7,3 s a doładowanie gaziarz zbadał niby na poziomie 1,0 do 1,1 czyli myślę ze w granicach 180 ps.

I załorzył mi zestaw

stag4

reduktor magic jakiś tłokowy do 350 ps

i czerwone valteki???

Nie spisuje się instalacja rewelacyjnie, odczuwalny jest wyraźny spadek mocy na LPG w przedziale 2500-4500 silnik muli i moc pływa natomiast powyżej 5000 jest strzał mocy i leci jak na benzynie do 6000 i po przekroczeniu tych obrotów jest ustawione przejście na benzyne, mechanik poinformował mnie że instalacja kilkukrotnie przełączała sie na Pb i dlatego tak ustawił.

Czy ktoś z was ma doświadczenie z czerwonymi valtekami przy zachipowanym silniku 1,8t czy nie są one za słabe?, i jakie jest wasze zdanie o moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, za tego co ja nawet wiem (jako zwykly użytkownik), to valteki to bardzo słabe wtryskiwacze, trzeba było zamontować matrix HD544-zdaje się jest odpowiednei do twego auta. Ja bym na twoim miejscu pojechał do niego i robi wymianę albo niech demontuje w cholerę i papa... Podstawową sprawą w instalacji jest-załóż i zapomnij :), no i wiadomo grubszy portfel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci jak na benzynie do 6000 i po przekroczeniu tych obrotów jest ustawione przejście na benzyne, mechanik poinformował mnie że instalacja kilkukrotnie przełączała sie na Pb i dlatego tak ustawił.

jak to kilkukrotnie przelacza na benzyne? bez sensu. Prawdopodobnie masz za slaba instalke. jedz do niego i powiedz zeby ci wydajniejsze graty wsadzil albo niech demontuje cala instalacje. nie ma prawa sie nic przelaczac na benzyne jesli instalacja jest prawidlowo dobrana i wyregulowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik poinformował mnie że instalacja kilkukrotnie przełączała sie na Pb i dlatego tak ustawił.

Olej gościa zdejmij instalacje i załóż u kogoś kto sie na tym zna. Szczerze mówiąc ja mam seryjny silnik 1.8 ADR 125KM i zauważalna różnica między LPG a PB jest od ok 120-140 km/h bo samochód nie ma juz takiej siły, ale wcześniej (oczywiście duzo zalezy od gazu) nie zauważam zbytniej różnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, za tego co ja nawet wiem (jako zwykly użytkownik), to valteki to bardzo słabe wtryskiwacze, trzeba było zamontować matrix HD544-zdaje się jest odpowiednei do twego auta. Ja bym na twoim miejscu pojechał do niego i robi wymianę albo niech demontuje w cholerę i papa... Podstawową sprawą w instalacji jest-załóż i zapomnij :), no i wiadomo grubszy portfel :)

mechanik przed montarzem zapytał sie mnie jakie wtryskiwacze montujemy, valteki czy magic jet... ja pytając o różnice otrzymałem odpowiedz ze magiki sie mniej psują... i ze nie ma ich i by musiał je zamówić... dlatego wybrałem valteki.

A co sądzisz o magic jetach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załuż matruxy HD (najwydajniejsze niepamietam pełnego oznaczenia literowo cyfrowego) magic jety dadza radę ale matrixami wie wiecej pocieszysz a przedewszystkim dłuższy bezawaryny przelot. Co do redutora to niewiem kokońca bo to że ci sie auto przełancza na benzyne jak gazownik powiedział znaczy że jest zasłaby i nie sugeruj się napisem 350ps czasem tak jest że producent podaje duzo wyższe moce niż rzeczywiście reduktor obsuguje a czasem to jest bład montarzu zasilania LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor jest taki http://allegro.pl/item822069693_magic_jet_reduktor_parownik_250km_350km.html

wiec mysle ze daje rade

Dzwoniłem do mechanika i umówiłem sie na podmiane na wtryski magic jet bo matrixów nie ma. Chociaż przekonywał mnie ze nie będzie wiekszej różnicy i oczytałem sie głupot na forum...

przy wymianie wtrysków z valteków na magic jet powienien zmienić dysze wkrecone w kolektror, pytam żeby nie zrobił mnie w jajo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze daje rade trzeba sprawdzic spadki ciśnienia przy max bucie i wyłaczonej funkcji przejscia na benzyne,

Dysz wkręcanych w kolektor niemusi zmieniać, dysze ktore sie stopniuje są we wtryskiwaczach i w przypadku magicjetów to średnica powinna oscylowac 3-3.2mm przy zakladanej mocy 180km potem trzeba idealnie wystroić instalację. Polecam lekturę instrukcji stag tam jest wszystko opisane krok po kroku instrukcja na stronie AC czyli producenta. A potem sprawdzis sadki cisnienia LPG jak mieszczą sie w 0,2bara temperatura jak szybko jedziesz na trasie nie spada gwałtownie w dół a utrymuje stały poziom to reduktor daje radę.

Przed kalibracją polecam skasowac stale wyuczone w ECU benzyny i przejechać z 20-30 km na benzynie potem zacząć zabawe z kalibracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor jest taki http://allegro.pl/item822069693_magic_jet_reduktor_parownik_250km_350km.html

wiec mysle ze daje rade

Dzwoniłem do mechanika i umówiłem sie na podmiane na wtryski magic jet bo matrixów nie ma. Chociaż przekonywał mnie ze nie będzie wiekszej różnicy i oczytałem sie głupot na forum...

przy wymianie wtrysków z valteków na magic jet powienien zmienić dysze wkrecone w kolektror, pytam żeby nie zrobił mnie w jajo?

Kolego-powiedz mu (powaga nie bój się-jak będzie miał jakiś problem-to powiedz, że ma zdemontować instalację i do widzenia-do nigdy...), żeby zaczął czytać to może już nie będzie ci chrzanił głupot... Być może gościu nie ogarnia a może chce (i tego nie cierpię) tylko kasę z ciebie wydoić i wstawić Ci gówno, żebyś ciągle do niego jeździł i dalej by Cię czyścił z kasy...Ja jak założyłem gaz (powiniennen był przed założeniem-ale u mnie wszystko hula świetnie)-to zacząłem czytać: "lpg-forum.pl"-polecam Ci.

PS. Kolego-ja bym szedł w zaparte z Matrixami (do twego auto chyba HD544), jest Audi, to musi być i fajna instalacja :). Jak nie ma niech zamówi i g... Cię to obchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix HD544 - zgadza się, dużo lepszy nawet wydajniejszy i o niebo trwalszy od magicjet a walteka to sie nawet nieda porównać, to tak jakby porównał taczki do twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuca mi tylko błąd ze składem mieszanki ale to kwestia regulacji

no tak niemasz problemów i tylko bład ze skladem mieszanki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...