Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tempomat w Audi A4 1,9 TDI 90KM, silnik 1Z, 95r.


Slawo80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko

Czy skomplikowaną i kosztowną operacją jest dołożenie tempomatu do mojego autka ? Mam klimatronika gdyby to było istotne

Bawił się juz ktoś w takie dokładanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udez z pytaniem do kolegi brombel123 on cos z tym myslal :wink:

A tu masz maly skrot info http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=28004&highlight=tempomat chodz duzo Ci to nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info ;)

Pomyslalem, ze jesli nie bylby to wielki klopot to fajnie byloby cos takiego miec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomat jest bardzo przydatny tylko ze w polsce to niebardzo jest gdzie go zalaczyc nie ma autostrad i ta nasza kultura na drodze eh szkoda gadac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez fakt - tu sie z Toba zgadzam absolutnie :( Ludzie zamiast myslec jak jechac normalnie i innym chociaz nie przeszkadzac (o ulatwianiu zycia nie wspomne ;) ) mysla tylko jak je uprzykszyc i jak drugiemu na zlosc zrobic :( np. zjechalem z autostrady chce wlaczyc sie do ruchu na drodze, lewy pas pusciutki a tu smigaja sobie dwa autka, ja jade tym pasem ktorym sie wylatuje i wlatuje na autostade - lewy migacz wlaczony, no ale nie moge wjechac bo oni smigaja, oczywiscie zaden nie pomysli ze mozna na lewy zjechac i mi zycie ulatwic no bo to za trudne malo tego kolo jadacy drugim autem wyprzedza mnie wlatuje przedemnie i smazy laki bo na autostrade chce wjechac a pas sie konczy :( Oczywiscie tez ciezko i wstydliwie byloby wlaczyc prawy kierunkowskaz i wjechac za mnie cobym sobie spokojnie wjechal na droge :( a moze on nie byl zlosliwy tylko w tej opcji kierunkow nie bylo w standardzie ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

co do kultury na drodze to sie zgadzam.Jest mniej niz zero.A tempomat odkad mam to uzywam.np jadac na ograniczeniu albo za tirem gdzie nie moge wyprzedzic.Dla mnie super sprawa:)Szkoda tylko ze nie moge ta dzwignia hamowac jeszcze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kultury na drodze to sie zgadzam.Jest mniej niz zero.A tempomat odkad mam to uzywam.np jadac na ograniczeniu albo za tirem gdzie nie moge wyprzedzic.Dla mnie super sprawa:)Szkoda tylko ze nie moge ta dzwignia hamowac jeszcze.....

Powiedz mi czy miałeś tempomat w standardzie czy dokładałeś? Bo napisałeś "A tempomat odkad mam to uzywam" ;)

Orienrujesz się może ile taka przyjemność kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13
co do kultury na drodze to sie zgadzam.Jest mniej niz zero.A tempomat odkad mam to uzywam.np jadac na ograniczeniu albo za tirem gdzie nie moge wyprzedzic.Dla mnie super sprawa:)Szkoda tylko ze nie moge ta dzwignia hamowac jeszcze.....

Powiedz mi czy miałeś tempomat w standardzie czy dokładałeś? Bo napisałeś "A tempomat odkad mam to uzywam" ;)

Orienrujesz się może ile taka przyjemność kosztuje?

Mialem w standardzie.Tyle ze pare dni temu dopiero kupilem A4 a wczesniej nie mialem tempomatu w innych autach.Nie wiem ile to moze kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wazy wazy ewentualnie można zastosować klape na wydech hamulec silnikowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli załozenie tempomatu rozpatruje się do TDI to nie powinno być wielkich nakładów finansowych trochę własnego wkładu pracy i jakieś tam orientacji w kabelkach.

Po pierwsze trzeba sprawdzić czy są już zamontowane (mogą być) właczniki przy sprzęgle i podwójny przy hamulcu, póżniej odpowiednia zmiana dżwigienki i dokupienia wiązki (lub zrobienia) łączacej dodatkowe wyjście ze sterowania dżwigienką.

To z tak z z domysłów ale w praktyce może coś sie zmienić u mnie odpowiednia dżwigienka leży i czeka na zapał, ale nie wiem czy się doczeka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ;)

Jeśli chodzi o orientację w kabelkach to jest ;)

Właśnie najbardziej chodzi mi o to jak to praktycznie wygląda ;)

Muszę luknąć czy mam te czujniki i pomyśleć co dalej ;) Fajnie byłoby gdyby chodziło tylko o tą dzwignię ;) Mogę wiedzieć ile dałeś za swoją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale chyba ze 150 zł kompletna do avanta z obsługą FIS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przydatny link , jakby ktoś chciał rezać tempomat u siebie :wink:

:arrow: http://www.a4-freunde.de/pdf/gra_b5_diesel.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawo80, w wakacyjnej promocji ASO tempomat zakladaja za jakas smieszna cene...chyba sam zaloze-gdzies zapodzialem ta broszure wiec dokladnie nie pamietam, ale cos ok 200pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 200pln
za tyle to bym sobie dwa zafundowal:) joking, ale bardzo mi brak tempomatu i 200pln to super cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawo80, w wakacyjnej promocji ASO tempomat zakladaja za jakas smieszna cene...chyba sam zaloze-gdzies zapodzialem ta broszure wiec dokladnie nie pamietam, ale cos ok 200pln

A graty są już w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies zapodzialem ta broszure
A może gdzieś ją masz? Pamiętasz czy chodziło tylko o lokalny serwis czy też większość ASO podobną promocję miało? Dla mnie sprawa jest na czasie bo wajchę już mam tylko niewiem jak i kto się do tego zabierze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...