Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje


Frimuś

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa raczej nie ja mam tak samo dziś naoliwiłem rolke i jest cisza a piszczało tam gdzie jest wisko w tej okolicy było to słychać jak odpaliłem i słuchałem uchem koło chłodnicy. Wymieniam rolke bo tańsza 65zł a całość 250zł lepszy zamiennik. Szkoda mi kasy co będzie to będzie :hi: u ciebie była wymieniana a piszeż że wcześniej nic nie piszczało i może rolka jest wadliwa jak ściągniesz pasek to zobaczysz co i jak i daj znać chociaż na pw żeby nie odgrzewać kotleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas4334 rozwiązałeś zagadkę co to tak hałasuje, bo mam podobny problem...wymieniłem już napinacz paska, łożyska alternatora bez sprzęgiełka alternatora bo nie mam. czyli pozostaje łożysko wisko i pompa wspomagania bo na pompie cieczy zaledwie 30tys km przejechałem

ciężko sie wymienia łożysko wisko, jeżeli w ogóle jest rozbieralne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i dalej szukam. Z tym, że u mnie zaraz po odpaleniu jest cisza, a hałas zaczyna się po 30 sek. Łożysko w samym visco jest nie wymienne. Musisz wymienić całe visco, natomiast łożysko na którym jest koło pasowe, które napędza visco jest wymienne. Raczej nie da się go wymienić bez rozbierania przodu, ale może są spece co dali radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SLAW86 niestey jeszcze sie z ustrojstwem nieuporalem!! niestety zima a niemam gdzie pod dachem sie z tym pobawic ale wiosna idzie to cos bede dzialal i tak jak koledzy wczesniej pisali o lozyskach alternatora to napewno jako pierwsze zrobie ale cos czuje ze to lozyska od VISCO :mysli:

Niewiem czemu ale mam takie przeczucie....a u ciebie jest to fest uciazliwe czy halas ustaje po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak, co powinienem wymienić:

http://allegro.pl/item936486227_lozysko_visco_wisko_audi_a3_a4_a6_1_8_1_9_tdi.html

czy

http://allegro.pl/item930858789_sprzeglo_wisko_audi_a4_a6_vw_passat.html

jak zdiagnozować uszkodzenie jednego albo drugiego ?

hałasuje niezależnie czy silnik rozgrzany czy zimny, napinacz delikatnie drga podczas pracy, wisko można zatrzymać podczas pracy silnika czy to na zimnym czy nagrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno pierwsze !!

a co do wisko to poczytaj czy na rozgrzanym silnku da sie je zatrzymac????? bo mi sie wydaje ze przy odpaleniu na zimnym to tak ale niemam pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czego ono takie drogie ;(

logiczne byłoby że na zimnym obroty wiatraka mniejsze, a na rozgrzanym olej czy tam coś w środku wiska zmienia objętość i obraca sie pełną mocą...tyle że u mnie nie ma różnicy czy zimny czy rozgrzany obraca sie z taką samą prędkością- nie wiem czy to tak ma być czy nie, a zatrzymać na rozgrzanym nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u ciebie niezle zezi a jak tam napinacz w twojej audicy miales wymieniany ? mozesz wziasc popuscic micropasek i reka zakrecic rolka alternatora powinienes wyczuc opor lub dziwny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...