Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje


Frimuś

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Tak jak w temacie wymieniony pasek wielorowkowy ,napinacz ,sprzegielko alternatora na ori.

I co znowu?! Rano po nocy odpalam auto i slysze takie ..... napewno nie jest to popiskiwanie,trwa to conajmniej do dwuch minut i cisza.

Powiedzcie jak sprawdzic czy to lozyska alternatora czy da sie to wogole sprawdzic no bo co tam jeszcze moze byc. A do glowy pierwszwe to mi przyszly te lozyska bo nowe czesci i moze wiekszy nacisk na lozyska...... :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek od klimy jest ok.

napinacz rowniez, a dzwiek dochodzi z gornej czesci silnika tylko z kad.

jest jakas mozliwosc spr.lozyska wiska i alterantora?[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 18:51_________________________________________________a dzwiek ten podobny jest do tkj.delikatnego chrobotania??

rano i po dluzszym kilku godzinnym postoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybko się kręcą, żeby popiskiwać. Uszkodzone łożyska w alternatorze szumią.

Zaczynamy naprawiać auto zawsze od najtańszych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie czy napinacz na biegu jalowym moze drgac ale tak delikatnie widac jak drga!

a co do tego halasu z rana to zabieram sie za lozyska alternatora,zawsze z rana jak po nocy go pale to halasuje a gdy slysze jak przekaznik swiec zarowych cyknie w tym momencie i ten halas jest slabsz??

http://www.fotosik.pl/video/c46bbedb3d370ad1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie czy napinacz na biegu jalowym moze drgac ale tak delikatnie widac jak drga!

a co do tego halasu z rana to zabieram sie za lozyska alternatora,zawsze z rana jak po nocy go pale to halasuje a gdy slysze jak przekaznik swiec zarowych cyknie w tym momencie i ten halas jest slabsz??

http://www.fotosik.pl/video/c46bbedb3d370ad1.html

Po odsłuchaniu filmu wydaje mi się że łożyska w alternatorze to jedna wielka przemiałka. Tak mi kiedyś podobnie w golfie rzęźiło jak padło jedno łożysko i mieliło się samo od siebie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak slychac na filmie

ze po odpaleniu halasuje a pod koniec filmu jak slysze przek.swiec sie wylancza i slychac ze halas jest mniejszy

a po rozgarzaniu silnika usterki niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko na 99% :wink4: gdyby to było sprzęgięłko to dźwięk był by inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie u siebie, też nie wiem co to myślałem że to wisko albo ta rolka na tłumiku drgań a tu słysze że łożysko alternatora. Jak autko sie nagrzeje to też nic nie słychać, a jak rano zapale długie i wł ogrzewanie szyby to słychać bardziej a jak nacisnę gaz i mam ponad 10tyś obrotów to nic nie słychać :mysli: powiedzcie ciężko łożysko wymienić? Trzeba przodem odjechać i pasek ściągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nacisnę gaz i mam ponad 10tyś obrotów to nic nie słychać

tego nie wiem, mój na takie obroty nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mój błąd 1tyś obrotów to nie słychać ale w moim przypadku będzie to napinacz paska alternatora bo jak przyłoże ucho do chłodnicy to słychać w tym miejscu. Ale ja wymienie samą rolke i będzie git :wink4:

Daj znać co u ciebie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej caly napinacz tak odrazu?

ja zabiore sie za alternator i mam nadzieje ze to to! Coc niewiem czemu ale mam cos obawy ze to pompa?? mimo ze ma 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...