Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak dorobić pilota do bramy ??


lapek85

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to że moja uczelnia ma brame sterowaną pilotem, dostęp do pilotów mają tylko pracownicy, natomiast ja aby wjechac na teren uczelni musze nadrabiać codziennie jakies 5km zatłoczonym miastem aby wjechać innym wjazdem.

Czy jest jakaś możliwość nie formalna dorabienia takiego pilota/kupienia jakiegoś uniwersalnego??

Nie wiem, jak zdobyć taki pilot aby otwierał tą gUpią brame??

jeśli ktoś ma wiedze na ten temat niech sie podzieli ze mną inforamcjami :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakiej marki jest ten napęd do bramy - najlepiej po prostu do niego podejdź i zobacz, co jest napisane - to jest podstawa dalszych działań. Jak już będziesz znał markę, to najprawdopodobniej pilota dokupisz bez problemu (koszta ok 60-90 zł), tylko trzeba go zakodować - jeśli nie masz układu z którymś pracownikiem, żeby Ci pożyczył na chwilę pilota, to będziesz musiał zdjąć pokrywę automatyki i wcisnąć przycisk - zwykle wystarczy odkręcenie jednej - dwóch śrubek i voila!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, znam jednego kolesia co ma pilota, na krótką chwile napewno pożyczy, także sprubuje tej metody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakiej marki jest ten napęd do bramy - najlepiej po prostu do niego podejdź i zobacz, co jest napisane - to jest podstawa dalszych działań. Jak już będziesz znał markę, to najprawdopodobniej pilota dokupisz bez problemu (koszta ok 60-90 zł), tylko trzeba go zakodować - jeśli nie masz układu z którymś pracownikiem, żeby Ci pożyczył na chwilę pilota, to będziesz musiał zdjąć pokrywę automatyki i wcisnąć przycisk - zwykle wystarczy odkręcenie jednej - dwóch śrubek i voila!.

Racja..trzeba miec dostęp do automatyki bramy i zakodowac pilot ( nie zapominajmy, że mechanizm jest blodowany na klucz :kox: bez któego nie otworzysz skrzynki - jest on także potrzebny w razie braku prądu ).

Kodowanie pilota to troszkę bardziej skomplikowane niż odkręcenie dwóch śrubek :naughty:

A i pilot nie zawsze będzie pasował po automatykę.

Ja chciałem dokupic 3 pilot do bramy... Kupiłem taki jak automatyka czyli FAAC.. nie mogłem go zakodowac i jak się okazało ten pilot nie pasuje do mojego mechanizmu.. 50 zł w plecy i 4 faje wypalone ze złości :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie częstotliwość się nie zgadzała... Są tzw.Skanery, ale w dobie pilotów o zmiennym kodzie, raczej to nic nie da i po drugie - dośc droga sprawa. Jak się zorientujesz, jaka to automatyka, to będą 2 wyjścia - albo pilot będzie miał funkcję kodowania innego pilota (czyli pożyczasz na chwilkę od ziomka pilot, naciskasz w nim przycisk do programowania i potem przycisk na nowym pilocie), albo bierzesz swojego pilota, idziesz do automatyki, zdejmujesz cichaczem śrubki, wciskasz przycisk kodowania i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem zobaczyłem, jest to automatyka do bram firmy NICE, jutro podzwonie po firmach i sie dowiem co z tym da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty podejrzewam, ze niebieskie kółka z dwoma przyciskami, tak? Na szczęście nie są one zbyt drogie, dodatkowo łatwo dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem zobaczyłem, jest to automatyka do bram firmy NICE, jutro podzwonie po firmach i sie dowiem co z tym da się zrobić

Jak coś to mam też pilot NICE do sprzedania- nowy z instrukcją zakodowania do automatyki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...