Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Climatronic, czujnik g17 i problemy z nim związane


Pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wierzę, że znajdzie się tu osoba, która rozgryzie ten problem bo sam walczę już z tym od kilku miesięcy bez skutków. Otóż pewnego razu przestał działać czujnik temperatury zewnętrznej g17 i zaczęło wyświetlać na panelu błąd 5.1. Odpiąłem czujnik i sprawdziłem miernikiem, faktycznie był uszkodzony. Kupiłem nowy (oryginał) i po podłączeniu wykasowałem błąd vag-iem. Podziałało może z 5 sekund i na nowo wyrzuciło błąd 5.1. I tak za każdym razem. Kiedyś przez chwilę, zaraz po uruchomieniu silnika zmienił sie na 5.3 ale zaraz wróciło do 5.1. Próbowałem spiąć przewodem końcówki gniazdka czujnika i zmienił się kod błędu na 5.2. Dodam, że styki są przeczyszczone. Sprawdzałem, dochodzi napięcie do gniazdka czujnika. Myślałem, że może sterownik trzeba przekodować jednak kodowanie jest chyba prawidłowe (04143 dla b5 '96 1.9TDI). Żeby tego było mało, zauważyłem także, że gdy włączam klimę wentylator elektryczny nie rusza (a chyba powinien). Zaczyna się kręcić dopiero na najwyższym biegu gdy wzrośnie za bardzo ciśnienie w układzie, i to tylko przez klikanaście sekund po czym wyłącza się. Oprócz tego żadnych innych dolegliwości moja b5 nie wykazuje. Co to może być? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...