Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc ... do jakiej wersji te sprezyny - 1BV ?


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

siema.. potrzebuje pomocy

mam sprezyny tylne (kolory: niebieski pomarańczowy) o nr. etka 8E0 511 115 DQ

MOŻECIE POWIEDZIEĆ DO JAKIEJ WERSJI NADWOZIA I JAKIEJ WESJI SILNIKOWEJ PASUJĄ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do każdego A4 z zawieszeniem sportowym od 2001, łącznie z RS`em. Zakres ciężaru dla osi tylnej: 655-685 więc to raczej nie 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam avanta 2,0TDI..wiec chyba powinno byc okey.. . jest to sprezyna z zawieszenia 1BE czy 1BV ? akutalnie mam zawieszenie 1BA. Spręzyny tylne z kolorami biały rózowy rózowy różowy i wg tabeli zamieszczonej na forum maja Weight Range = 9 a te spręzyny (niebieski pomarańczowy) mają Weight Range = 14

[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 20:57_________________________________________________sprezyny te wyjęte były z s-line kupionego u Niemieckiego dealera.

Mam do nich amorytyzatory z nr. etka 8E0 513 036 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg ETKI są to również sprężyny 1BA

jak wyjąłem swoje zwykle i porównałem je to moja oryginalna jest duzo wyższa i cieńsza. Wiec mozliwe ze ta jest z 1BE/1BV ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyna z zawieszenia 1BE czy 1BV ? akutalnie mam zawieszenie 1BA. Spręzyny tylne z kolorami biały rózowy rózowy różowy i wg tabeli zamieszczonej na forum maja Weight Range = 9 a te spręzyny (niebieski pomarańczowy) mają Weight Range = 14

[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 20:57_________________________________________________sprezyny te wyjęte były z s-line kupionego u Niemieckiego dealera.

Mam do nich amorytyzatory z nr. etka 8E0 513 036 G

To są amorki 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozesz jakies sprawdzic czy te sprezyny są do Avanta zwyklego czy Avanta quttrooo czy moze sedana...

PS. ja zamontowałem ten komplecik na tył, zrobiłem 10km ale autko jakoś wcale mi nie siadło, możliwe ze ułoży sie np po 100km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem o tej tabelce... i pisalem juz w poscie na temat weight range... ale w tej tabelce nie jest napisane ktore są do Avanta a które do Sedana ani ktore sa do FWD czy Quattro ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotograf, nie wypowiem się na temat seryjnego zawiasu, nie mam etki, ale sprężyny powinny siąść po ok 10-50 km, ja tak miałem jak założyłem nowego gwinta Teina, zaraz po zamontowaniu niby nie tak nisko jak chciałem ale pośmigałem trochę i tył siadł, przód raczej został. Jak by nie było to sprawdź miarką od nadkola do ziemi a nie wizualnie ew. między oponą a nadkolem. Często jest tak, że obniżenie podane w - przez producenta jest podane w mm na - na wahaczu a nie na końcu dźwigni, więc -20 mm na wahaczu może być - 40 na oponie i odwrotnie - 20 na oponie daje - 0,5 na wahaczu. Jak zawias jest w miarę nowy to nie siądzie za bardzo i nie tak szybko.[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 22:11_________________________________________________Aaa, nie zapomnij o geometrii i zbieżności, powinienieś mieć przód/tył od 0,5 do 1 st w pozytywie :) wtedy będzie git, stara szkoła czyli przód w negatywie w wielowahaczowym się nie sprawdza a nawet obciąża elementy zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias jest po 400km przebiegu... wiec jest nowy... mam nadzieje ze sie ułozy.. jutro zmieniam przod i jade na geomterie bo sam nie jestem w stanie jej ustawić. Wiec tak jak pisałem te nowe sprezyny są grubsze i nizsze wizualnie po wyjeciu (mówie o tylnych). Na oryginalnym zawiasie od nadkola do ziemi mialem 66,3cm a po 10km mam 67cm. Wiec jeszcze nic mi nie siadło. Mam nadzieje ze to sie zmieni. :slina:

wiec mam powiedziec aby mi ustawili przód i tył w pozytywie w zakresie od 0.5 do 1 stopnia .. TAK ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnisz to prędzej po amortyzatorze a nie sprężynie, sama sprężyna była montowana w sedanach i avantach Q i FWD również w Cabrio i RS.

Amortyzatory były montowane w A4 B7 (sedan/avant, Q/FWD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnisz to prędzej po amortyzatorze a nie sprężynie, sama sprężyna była montowana w sedanach i avantach Q i FWD również w Cabrio i RS.

Amortyzatory były montowane w A4 B7 (sedan/avant, Q/FWD)

troszke nie bardzo rozumiem... mozesz troszke jasniej ;/ [br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 22:28_________________________________________________

fotograf, nie wypowiem się na temat seryjnego zawiasu, nie mam etki, ale sprężyny powinny siąść po ok 10-50 km, ja tak miałem jak założyłem nowego gwinta Teina, zaraz po zamontowaniu niby nie tak nisko jak chciałem ale pośmigałem trochę i tył siadł, przód raczej został. Jak by nie było to sprawdź miarką od nadkola do ziemi a nie wizualnie ew. między oponą a nadkolem. Często jest tak, że obniżenie podane w - przez producenta jest podane w mm na - na wahaczu a nie na końcu dźwigni, więc -20 mm na wahaczu może być - 40 na oponie i odwrotnie - 20 na oponie daje - 0,5 na wahaczu. Jak zawias jest w miarę nowy to nie siądzie za bardzo i nie tak szybko.[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 22:11_________________________________________________Aaa, nie zapomnij o geometrii i zbieżności, powinienieś mieć przód/tył od 0,5 do 1 st w pozytywie :) wtedy będzie git, stara szkoła czyli przód w negatywie w wielowahaczowym się nie sprawdza a nawet obciąża elementy zawiasu

dzieki za wyjasnienie... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że bazą jest amorek a nie sprężyna, ta sama sprężyna może być montowana do każdego typu napędu a amorek już nie, dużo zależy też od wersji silnikowej i obciążenia na przedniej i tylnej osi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem po czesci :) ale od wyskosci auta chyba bardziej zalezy sprezyna;/ ? Czy sie myle

PS.. przeciez dla samego obnizenia auta zmieniaja tylko sprezyny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokości to głównie sprężyna a co do nośności to amorek, on tłumi większość wahań, ale jak sprężyna krótsza o -40 i dalej to amorek musi być krótszy i bardziej twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podany numer amorka jest od avanta quattro z zawieszeniem 1BV.

Czy jestes w 100% pewien ze jest od quattro ?

PS. czy ktos moze jeszcze zerknąc w ETKE i na 100% potwierdzić ze amorek 8E0 513 036 G jest do wersji Avant Quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 513 036 G

Amorek występował w zawieszeniu 1BV, w opisie zawieszenia jest adnotacja Quattro Design.

W Etce występuje jednak również w ośce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...