Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niedziała regulacja podświetlania zegarów


david78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z regulatorem podświetlania zegarów. Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem :( mianowicie za nic nie potrafie rozjaśnić zegarów. Jak go wciskam kręcąc to świeci jasno ale w momencie jak puszczam od razu blednie. blednie wszystko co czerwone, deska, klima, itd. Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Przepraszam jak się powtarzam z tematem ale jestem tu nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wygląda to tak. Lewy "kołek" na zegarach służy do regulacji jasności podświetlania zegarów, i całej reszty tego co podświetlane :) Tak jest i u mnie, ale coś się zepsuło :( jak nim kręce to wogóle nie reaguje, jak go "chamsko" wciskam kręcąc to czasami działa, ale jak tylko puszczam od razu blednie i wygląda to kiepsko :( Chodzi mi jak naprawić, bądź jak mam wymienić takie pokrętło. Może ktoś miał podobny problem. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego do regulacji podświetlenia się nie wciska.Nie oglądałem tego od środka ale pewien jestem że jest tam zwykły potencjometr , czasami wystarczy rozebrać i przeczyścić.Po twoim opisie :

jak nim kręce to wogóle nie reaguje, jak go "chamsko" wciskam kręcąc to czasami działa, ale jak tylko puszczam od razu blednie

sądzić można ,że to zimny tul (któryś styk potencjometru puścił i styka tylko przy "chamskim" dociśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...