Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info RDS z RADIA + FIS


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak ma coś wspólnego a pozycja trzecia to wersja KANADYJSKA :kox: też ją miałem ale fis mi nie pokazywał ifna z radia natomiast po przekodowaniu na XX1XX zadziałało wiec coś jest na rzeczy. Ale faktycznie zrób jak kolega radzi

trzecia pozycja kodowania zegarów niema nic wspólnego i z fisem jak już to kodowanie radia, chociaz ja u siebie nie zminiałem i działa na symhony I ale spróbujcie

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, kiedyś zmieniałem kodowanie po kolei od 0 do 9 i wydawało mi sie ze rds zawsze był, ewentualnie jest różnica między zegarami przed i po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może to symhony 2 przekoduje, ale tak jak pisalem wczesniej podlanczalem radio kolegi Kali kturemu w s4 dziala fisa mi nie czyli mam cos z kodowaniem zegarów ;/

jak sie wybierze w instrument recode to tam sa 2 kodowania jedno sofweare i jakies drugie ??

moze to drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem połączenia wg. wskazań kolegi Szymoonk . Wyświetlanie info z radia Concert I na zegarach (3 wtyczki) z pełnym fisem działa w sposób poprawny. Dziękuję bardzo za pomoc :notworthy:

Pozostała mi opcja podłączenia radia tak aby po wyjęciu kluczyka wyłączało się. Ale to już w innym temacie.

Dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po zmianie kodowania na 22140 na concercie 1 dziala fis :D ale na symphony II plus adapter nowy fis niedziala ;/ musze poszuakc teraz kogos z radiem z canem to zobacze czy to radio czy adapter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ele powiem ci ze jak mialem symphony 1 to mialem kodowanie 00340 i mi fis dzialal ;) bo jak masz 3 to masz gong po otwrciu drzwi ;)

a drzwi musza byc podpiete do fisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ele powiem ci ze jak mialem symphony 1 to mialem kodowanie 00340 i mi fis dzialal ;) bo jak masz 3 to masz gong po otwrciu drzwi ;)

a drzwi musza byc podpiete do fisa?

Drzwi kierowcy masz oryginalnie podpięte pod licznik. A gong jest wtedy gdy masz kluczyk w stacyjce i otwierasz drzwi. Jeśli chcesz go mieć trzeba przekodować licznik vagiem na xx3xx :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy masz oryginalnie podpięte pod licznik. A gong jest wtedy gdy masz kluczyk w stacyjce i otwierasz drzwi. Jeśli chcesz go mieć trzeba przekodować licznik vagiem na xx3xx :wink4:

tak tylko ze ja mam fisa dokladanego przedliftowego do auta sprzed liftu

jak to przekodowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy masz oryginalnie podpięte pod licznik. A gong jest wtedy gdy masz kluczyk w stacyjce i otwierasz drzwi. Jeśli chcesz go mieć trzeba przekodować licznik vagiem na xx3xx :wink4:

tak tylko ze ja mam fisa dokladanego przedliftowego do auta sprzed liftu

jak to przekodowac ?

Też mam takie auto i taki dokładany licznik a mimo to drzwi kierowcy do licznika miałem podpięte :decayed: wiec to standart :>

Zmiana kodowania:

"Żeby zmienić kodowanie wchodzisz w 17-Instruments (w polu soft coding wyświetli się obecne kodowanie)następnie 7-recode i w wpisujesz nowe kodowanie. Generalnie cyfra na trzeciej pozycji odpowiada za kraj a my chcemy mieć gong wiec na tej trzeciej pozycji wpisujemy 3. Jeżeli nie masz kontroli zużycia klocków, kontrolki niezapiętych pasów i czujnika poziomu płynu spryskiwaczy to kodowanie powinno być 00340 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy masz oryginalnie podpięte pod licznik. A gong jest wtedy gdy masz kluczyk w stacyjce i otwierasz drzwi. Jeśli chcesz go mieć trzeba przekodować licznik vagiem na xx3xx :wink4:

tak tylko ze ja mam fisa dokladanego przedliftowego do auta sprzed liftu

jak to przekodowac ?

Też mam takie auto i taki dokładany licznik a mimo to drzwi kierowcy do licznika miałem podpięte :decayed: wiec to standart :>

Zmiana kodowania:

"Żeby zmienić kodowanie wchodzisz w 17-Instruments (w polu soft coding wyświetli się obecne kodowanie)następnie 7-recode i w wpisujesz nowe kodowanie. Generalnie cyfra na trzeciej pozycji odpowiada za kraj a my chcemy mieć gong wiec na tej trzeciej pozycji wpisujemy 3. Jeżeli nie masz kontroli zużycia klocków, kontrolki niezapiętych pasów i czujnika poziomu płynu spryskiwaczy to kodowanie powinno być 00340 :hi:

a ja mam czujnik poziomu plynu spryskiwaczy

to co mi nie bedzie sygnalizowal? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmień tylko trzecią pozycje xx3xx a resztę zostaw tak jak jest ....... :good:

no i wlasnie mam kodowanie 340 a to znaczy ze jakbym nie mial czujnikow a ja mam czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz mi swoje kodowanie radia symphony II ??

Ja podłączyłem Linie K pociagnieta ze zlacza diagnostycznego i polaczylem sie z radiem ;) ja mam kodowanie 00011[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 12:19_________________________________________________Ale oczywiscie nadal niewyswietla mi na fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 00014 na rostechu jest napisane ze 0000x 5 to jest dodatkowy wyswietlacz a 7 dodatkowy wyswietlacz plus zmieniarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecia pozycja kodowania zegarów niema nic wspólnego i z fisem jak już to kodowanie radia, chociaz ja u siebie nie zminiałem i działa na symhony I ale spróbujcie

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 13:38_________________________________________________Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II)

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

?xxxxx: Sonderoptionen

+1 - Satelliten-Radio verbaut

+2 - Digital-Radio verbaut

+4 - Geschwindigkeitsanzeige möglich

HINWEIS: Zur Aktivierung der Geschwindigkeitsanzeige muss beim Einschalten des Radios gleichzeitig die MENÜ-Taste gedrückt werden. Zum Deaktivieren einfach das Radio über den Ein/Aus Knopf ausschalten.

x?xxxx: Deaktivierungs-Optionen

+1 - Diagnose für vordere Lautsprecher abschalten

+2 - GALA-Funktion abschalten

+4 - Empfang Langwelle abschalten

xx?xxx: Klangcharakteristik

0 - lineare Klangcharakteristik (nur Chorus)

1 - Klangcharakteristik für A3 3-Türer

2 - Klangcharakteristik für A3 5-Türer

3 - Klangcharakteristik Typ 1

4 - Klangcharakteristik Typ 2

5 - Klangcharakteristik Typ 3

xxx?xx: Fader/BOSE/Verstärker

+1 - Fader-Anzeige aus

+2 - BOSE-Anzeige ein

+4 - Abschaltung Verstärker bei Anruf

xxxx?x: Ausstattungsoptionen I

+1 - Navigation vorhanden

+2 - Telefon vorhanden

+4 - Sprachbediensystem vorhanden

xxxxx?: Ausstattungsoptionen II

+1 - Antennendiversity vorhanden

+2 - CD-Wechsler vorhanden

+4 - Multifunktionslenkrad vorhanden

takie coś mam jeszcze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qr** niedziala ani 4 ani 5 ani 7 ;/[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 14:18_________________________________________________Wiec tak wczoraj jeszcze zauwazylem ze ja we wtyczce niemam kablka s-kont(12+ po stacyjce) wiec spiolem na stale z plusem , i radyjko przestalo mi sie wylanczac co godzine ;)

dzis po zabawach z kodowaniem radia wqrwilem sie i wrucilem do kodowania 00011, i pojechalem do rodzicow jakies 120km i w czasie jazdy wylaczylem sobie fis (klik na reset) a potem po jakis 10 minutach wlaczylem i moim oczom ukazaly sie informacje z radia ALE JAJA, tylko ze co jakis czas sie wylnczaja i wlnczaja tylko to gorne okinko z informacjami co jakis czas sie wylanczy i wlonczy;/ czy to mozliwe ze bylo to uzaleznione od s-kont ze musi byc ten plus ?? wogule dlaczego tak sie stalo ze nagle zaczelo dzialac ale migajac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...