Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info RDS z RADIA + FIS


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie jest taki problem. Jako że teraz bede mial chwile wolnego to zamierzam sie wkoncu zabrac za rdsik bo mnie drazni pusty wyswietlacz u gory :P . Problem polega na tym ze nie wyswietla sie to. W szarej kostce do licznika nie ma pinow 5,6 czyli can L i can H, natomiast sa piny 11,12,13 czyli clock data ena, w wiazce do radia natomiast jest data i ena brak jest clock oraz jest can H ale brak jest can -L . W angliku na tej wiazce wszystko chodzilo wiec byl rds na fisie u mnie natomiast nie ma. Wiazka jest przelozona. Kodowanie radia Symphony ustawione na 0015 bo brak zmieniarki. W instrumentahc wywala brak komunikacji z radiem. Próbowalem bezposrednio pociagnac przewody od licznika can L i can H ale nie zadzialalo. Tak samo probowalem data clock i ena i rowniez nie zadzialalo. Ma ktos jakies pomysly jescze jak by to sprobować zrobic? Poprzenio bylo nieoryginalne radio i inny licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak uruchomić rds na FISie. Co prawda chodzi o A6 C5 przedlift ale problem chyba spotykany także w A4.

Tak więc mam licznik mam z cyfrowym zegarkiem (białe podświetlanie) oraz navi plus rns-d. Navi wymieniona przez poprzedniego właściciela prawdopodobnie z non dx na dx.

Poprzednia navi miała podłączoną komunikację z licznikiem przez clk, ena, data bo takie przewody są podłączone w szarej kostce przy liczniku. Obecna navi nie ma tych wyjść natomiast znajdują się can-h i can-l. Czyli pozostaje połączenie przez te 2 przewody.

Pytanie co potrzeba żeby to działało.

czy bezpośrednie połączenie przez 2 kable i kodowanie da radę, czy może jakiś adapter itp. potrzebuję?

Poza tym problemem wszystko działa jak powinno, podświetlanie, wyłączanie itd - wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzebię trochę temat żeby się upewnić :-) Mam założony już z 4 lata licznik z FISem i cyfrowym zegarkiem do a4 95r. i chciałbym zmienić z radia niefabrycznego na symphony I lub II. W przypadku symphony II łączę z licznikiem poprzez

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

i wszystko działa bez problemu? nie potrzebuję CAN adaptera?

W przypadki symphony I łączę poprzez

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

i też powinno działać bez problemu i wyświetlać info na FISie?

Które radyjko polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc

Mam A4 B5 FL z 1999.

Zegary pełny FIS i elektroniczny zegarek.

Auto kupiłem bez radia. Na sztukę wrzuciłem radio audi gamma i nie mam info z RDS na FISie :kwasny:

Jakie radio kupić żeby zadziałało?

Z instalacji auta wygrzebałem tylko dwie kostki ISO i antenę. Czy to starczy, czy do FISa powinna być jeszcze jakaś kostka, której nie znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powinna być trzecia kostka u mnie gamma wyświetla :)

Niestety , u mnie jest coś chyba namieszane bo za chiny nie mogę znaleźć tej trzeciej kostki :kwasny:

Czy może mieć znaczenie, że jest mała navi wyświetlana na FISie?

Czy to nie ma znaczenia i tak 3 kostka powinna byc mimo to?

A może jest ktoś z forum kto by mi to ogarnął w okolicy Kłodzko-Ząbkowice-Wrocław??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia kostka jest kolorowa taka z trzech spiętych ale może być też pojedynczo taka mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trzecia kostka jest kolorowa taka z trzech spiętych ale może być też pojedynczo taka mała...

tak wiem, widziałem na fotkach w googlach.

Niestety u mnie jej brakuje :kwasny:

Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jeśli mam po ostatnim lifcie a brak mi 2 przewodow w kostce radia, biało-niebieski i chyba brązowo jakiś. Czy wystarczy te przewody wpiąć tak jak w przypadku xenonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...