Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy da się to podłączyć?


FuThe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Proszę o pomoc osoby znające się na rzeczy. Skuszony okazją kupiłem na allegro zmieniarkę. Dokładnie taką jak na zdjęciu:

1lOZNi.jpg

Po poszukiwaniach znalazłem w okolicach bagażnika taką wtyczkę jak ta na zdjęciu:

1Do9pA.jpg

I teraz jest moje pytanie - czy to da się podłączyć?

Oczywiście z radiem Concert:)) Mam AVANTa - sprawdziłem - zmieniarka mieści się w tych otworach w bagażniku po lewej stronie - będę musiał tylko jakoś przygotwać mocowanie, bo z tego co widzę, to ta zmieniarka nie jest typowo z A4, a chyba z A6. Tylko kwestia ważniejsza - czy to będzie działać.

Dodatkowo gdy wyjąłem radio (Concert) to znalazłem tam coś dziwnego. Najpierw zdjęcie:

3TkCS.jpg

Tak to wygląda...wtyczka (pierwsza z lewej - niebiesla) wpięta do radia to jest kabel do zmieniarki (jest przeciągnięty do bagażnika - taki jak ten ze zdjęcia wcześniej). A obok tych wszystkich wtyczek luzem była druga taka sama wtyczka ISO niebieska połączona kabelkiem z jakąś drugą czarną wtyczką (wąską). Nie potrafie tego opisać lepiej i przepraszam za jakość zdjęć - ciemno było i robiłem telefonem. Czy ktoś może kuma o co chodzi z tymi moimi kablami? Do czego jest ta luźna niebieska wtyczka?? Dodam, że mam radio z BOSE i pełny FIS - jeśli to w ogóle istotna informacja.

[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 20:26_________________________________________________Nikt mi nie potrafi pomóc? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kabel i zmieniarka maja takie same wtyczki wiec nie połączysz je razem.

Szukaj takiej zmieniarki oczywiście ori która będzie miała wejście na Twój kabel(okrągła wtyczka) - wchodząca w zmieniarkę

A co do kabelka tego czarnego "dziwna wtyczka" to sam jestem ciekaw

Proszę o info ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieska wtyczka która jest nie podłączona-mogą to byc wyprowadzone wyjścia liniowe z radia np. do podłączenia wzmacniacza lub sterowanie zmieniarką wyprowadzone np na potrzeby emulatora zmieniarki, to wróżenie z fusów

wyjmij radio, odepnij wtyczki i sprawdź dokładnie w którym miejscu w instalacji jest wpięta ta luźna wtyczka i będziemy wszystko wiedzieć

tu jest rozpiska pinów w Twoim radiu: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

a co do zmieniarki to po prostu podłącz do kabla w bagażniku i sprawdź czy działa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zmieniarki to po prostu podłącz do kabla w bagażniku i sprawdź czy działa :wink4:

Podłączyć się przecież NIE DA!! Obie przecież mają męskie wtyczki..więc jak to niby mam podłączyć. Wiem już że się napaliłem i niepotrzebnie kupiłem tą zmieniarką, bo do mnie nie podejdzie. Szukam ori w rozsądnej cenie albo panasonica DP600 choć podobno z nimi też są niezłe jaja...

A co do tej niebieskiej dodatkowej wtyczki...może dziś pogrzebię w aucie, to się czegoś dowiem - generalnie myślałem, ze ktoś będzie wiedział skąd nagle w okolicach radia dwie takie wtyczki. Tylko chyba będę musiał rozgrzebać schowek..

Niestety nie mogę odpiąć radia bo nie mam do niego kodu...jest jakaś naklejka z tyłu z 4 numerkami, ale nie wiem czy to jest kod, a w książce serwisowej mam wyrwany ten kawałek na którym był kod do radia:/ Wole nie ryzykować...

No i generalnie to nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj drugiego kabla radio - zmieniarka oczywiście z odpowiednią końcówką albo kombinuj może z lutowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem:) Dlatego szybko ją sprzedałem. Teraz myślę co innego...no i chyba poza ori nie mam za bardzo gdzie szukać:( Dowiedziałem się nawet, że Panasonic dp600 może nie podejść, bo cośtam jest nie tak z prądem, że on wymaga 5V, a dostaje 12V i się pali... Ktoś miał taką "nieprzyjemnosć"?

Jakie zmieniarki do concerta podejdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...