Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Delikatyny stukot spod pokrywy zaworów


skrzyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam ...jak w temacie -a mianowicie niedawno uslyszalem delikatne klepanie z pod pokrywy zaworow z tylniej czesci ....wiem ze bez zdejmowania pokrywy to mozna na slepo niewiele powiedziec ale tak sie zatanawialem czy to moze byc wina napinacza i slizgow ktor znajduja sie z tylu silnika tam gdzie jest lancuszek?dodam ze dzieje sie to tylko na cieplym silniku,a autko ma 100.000km przebiegu..i ewntualnie jak to sprawdzic? i jesli ktos wie ile cos takiego kosztuje?za wszelkie podpowiedzi dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszysz delikatne klepanie to pewnie zawór którys klekocze. Ile masz przejechane na oleju silnikowym. Jak masz blisko do wymiany to po zalaniu świeżego powinno sie uspokoić.

Jak Ci szumi to moze być napinacz łancuszka koszt około 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze szklanka bylaby do wymiany?[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 21:20_________________________________________________panowie...moze i to ma jakies znaczenie a mianowicie podlaczylem vag-a zeby sprawdzic czy nie ma bledow i nie bylo...pomimo to nacisnalem "usun bledy" i stukanie zniknelo na 15-20 sekund powtorzylem to kilka razy i zakazdym razem bylo tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze szklanka bylaby do wymiany?[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 21:20_________________________________________________panowie...moze i to ma jakies znaczenie a mianowicie podlaczylem vag-a zeby sprawdzic czy nie ma bledow i nie bylo...pomimo to nacisnalem "usun bledy" i stukanie zniknelo na 15-20 sekund powtorzylem to kilka razy i zakazdym razem bylo tak samo...

Tzn jak?

Wcisnąłeś i ucichło a nastepnie pojawilo sie po 15s? Dobrze rozumiem? I tak cyklicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u 2 mechanikow obaj stwierdzili ze lancuszek i napinacz do wymiany ....jutro rano zabieramy sie z kumplem za to wiec dam znac czy pomoglo...[br]Dopisany: 27 Listopad 2009, 21:26_________________________________________________panowie wymiana lancuszka i napinacza nie pomogly...:(( nie wiem co robic poprostu zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zapomnij na chwile o tym nieszczesnym lancuszku i posluchaj czy ten dzwiek nie dochodzi przypadkiem z plastikowej rury wychodzacej z boxu filtra powietrza. Tak jak zaznaczylem na foto:

engineview.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam moze brzeczec, ale u mnie jakies czas temu z tej wlasnie rury dochodzil stukot. Myslalem ze to zaworki graja ale dzwiek wyraznie dochodzil z wylotu powietrza! Odpalilem woz i nasluchiwalem przez jakies 30min, klepalo raz ciszej raz glosniej lub wogole. Moze to faktycznie zawory, a dzwiek przenosi sie tunelem powietrza, ale najglosniej slychac go bylo wlasnie w tym miejscu ktore zaznaczylem na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymienialem czujnik plynu chlodzacego i czekajac az sie silnik zagrzeje uslyszalem ten stukot. Tak jak pisalem : w przeciagu 30min dalo sie slychac raz glosniej raz ciszej albo wogole na zmiane. Nic nie robilem z tym. Moze dalej stuka:)

To stukanie nie bylo az tak glosne, dopiero jak otworzylem maske uslyszalem klekot. Przy cichym stukaniu musialem sie nachylic nad ta rura zeby slyszec klekot. A jak u Ciebie to wyglada - bardzo slychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobnie...siedzac w aucie nie slysze tego ...bedac na zewnarz przy zamknietej masce slysze to ale ja jestem wyczulony...ogolnie to kiedy silnik jest zimny to tego nie ma dopiero jak sie nagrzeje albo na cieplym silniku po odpaleniu dopiero po 10-20 sekundach slychac....najgorsze jest to ze za 3tyg jade w dluga trase ...bo juz nawet zastanawialem sie czy nie sprzedac auta...:([br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 17:35_________________________________________________no coz panowie moja przygoda z audi dobiegla konca...w servisie powiedzieli mi ze moze to byc pompa oleju ktora podaje za slabe cisnienie lub nastawnik walka rozrzadu ...zeby wymienic oba elemety musialbym wydac niebotyczna sumke tak wiec rozstalem sie z moim a4 i przesiadlem do WW ....niestety na nowy model a4 nie starczylo:( pozdrawiam wszystkich i zycze wesolych swiat i szerokiej drogi wszystkim jadacym na swieta do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie same objawy - stukanie w okolicy łańcuszka wałków rozrządu.

wymieniłem łańcuszek i napinacz. nic nie pomogło. pewnie to nastawnik ale nie wiem jaki ma wpływ na pracę silnika. czy poprostu mozna z tym jeździć nie zwracając uwagi na klekotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety niemam mozliwosci nagrania tego glosu...ja rozwniez wymienilem napinacz i lancuszek i nie pomoglo...z tego co mi powiedziano moze to byc pompa oleju ktora podaje za slabe cisnienie a przez to napinacz ktory jest sterowany wlasnie ty cisnieniem nie napina odpowiednio lancuszka...druga rzecz to ten nastawnik walka rozrzadu ale za co on odpowiada i jak moglby sie popsuc to nie wiem za bardzo....jak by nie bylo to sa dosc drogie czesci wiec stwierdzilem ze niewarto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio to ładnie sie juz wykosztowałeś.... :no:

pewnie jak cie mechaniory widza to juz zacierają ręce... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...