Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?


beni226

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silniczek 1.6 AHL i mama takie pytanie odnośnie rozgrzewaniaa silnika podczas pierwszego uruchomienia. U mnie jest tak ze przykładowo na dworze jest ok 4-7 st C, chłodnice mam przystawioną prawie całą a mój silnik potrzebuje ok 10km zeby dojsc do temp 90 st. czy to normalne bo u moich kolegów wszystko jakos to szybciej nagrzewa sie i zaraz leci im gorace powietrze z klimatronika a u mnie musze długo czekac???

Macie jakieś wskazówki do tego problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie przycial

?

skad wiesz ze jest sprawny,jak sie przycial i jest otwarty ciagle to bedzie dluzej pracowal silnik zeby sie nagrzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnice mam przystawioną prawie całą

:mysli::shocked::polew:

Tak się robi jak się nie ma termostatu ( ja tak miałem w polonezie) :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Jak masz sprawny termostat to powiedz jaki to ma cel ??? :mysli:

Przecież zanim płyn zacznie krążyć w "dużym obiegu" to musi się otworzyć termostat , czyli ~87*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij te kartony i zobacz ile czasu będzie się grzał

jeżeli jeszcze dłużej to wymień termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też teraz się silnik dużo dłużej nagrzewa niż w ciepłe dni, to chyba normalne. Poza tym na pewno masz podkręcone ogrzewanie wyżej niż w ciepłe dni i dmuchawa schładza nagrzewnicę , co za tym idzie silnik potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem nowy termostat oryginał silnik szybko łapie 90 stopni i tak trzyma cały czas nieważne czy stoje w korku godzine jest upał czy zima tak myslę że po około 1,5km mam 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dziennie do pracy rano ok. godz. 5:20 i tak : w lecie (powiedzmy temp.~15*C wskazówka stoi na 90*C po ok 2-3km, teraz jak mamy rano temp. ~5*C dodatkowo klima na 20-21*C wskazówka staje na 90*C po ok.4-5km. W zimie powiedzmy jak będzie -10*C to muszę zrobić ze 7km(wtedy klima na 22-24*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Narazie przejechałem przy temp 5st C i zatkana chlodnica tekturą.

Silnik nagrzał mi się po przejechaniu 6km i miałem 90st C na klimatroniku. Podczes jazdy nie włączałem nagrzewania samochodu.

Teraz zmierze go bez przystawionej chlodnicy zobaczymy czy jest jakas wogole różnica w tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na benzynę to i tak za długo, tak jak koledzy mówią wymień termostat i powinno się od razu poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kupic ten termostat???jaki jest najlepszy albo jakie wy macie. Co myslicie o WAHLER firmie czy to nie ta czasami jest ori montowana w AUDI???[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 20:01_________________________________________________Mam benzynke z gazem a czy to ma jakas roznice do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kupic ten termostat???jaki jest najlepszy albo jakie wy macie. Co myslicie o WAHLER firmie czy to nie ta czasami jest ori montowana w AUDI???[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 20:01_________________________________________________Mam benzynke z gazem a czy to ma jakas roznice do tego?

LPG nie ma nic do tego, wkładaj wahlera i zapominaj o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nagrzewa teraz ok. 5-6 km i wszystko jest ok. Niczym nie przytykaj chłodnicy,tak się robi jak nie ma się termostatu,w chłodne dni bo w lato i tak by Ci się zgotował :embarrassed: Jak termostat sprawny to chłodnica nie ma żadnego znaczenia dopóki nie osiągnie ~87*C, wtedy termostat się otwiera i puszcza płyn w duży obieg ( na chłodnicę)

Jeżeli nagrzeje się do 90 i tak trzyma w czasie jazdy to termostat masz ok, a jak Cię to tak "boli" to kup ori lub "wahlera(to to samo co ori tylko 40 PLNów tańszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...