Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa RNS-E


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim RNSem, coś się w nim zepsuło i przestał się kręcić tylni wiatraczek. Wiatraczek jest dobry ale nie dostaje wystarczającej ilości prądu żeby ruszył. Dlatego szukam specjalisty który się na tym zna i byłby w stanie to naprawić. Najlepiej z woj. śląskiego albo opolskiego. Jakby ktoś mógłby mi kogoś polecić, to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wyślij RNS-E do naviservice - w moim przypadku siadł napęd (nie czytał DVD). Wysyłka, naprawa i odesłanie zabrało im 24h. Jak dla mnie bomba :)

www.naviservice.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wyślij RNS-E do naviservice - w moim przypadku siadł napęd (nie czytał DVD). Wysyłka, naprawa i odesłanie zabrało im 24h. Jak dla mnie bomba :)

www.naviservice.com.pl

również polecam ten servis ... kupiłem adapter diversity audi w poniedziałek a we wtorek miałem go już w chacie ... do tego bardzo miła i konkretna obsługa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wyślij RNS-E do naviservice - w moim przypadku siadł napęd (nie czytał DVD). Wysyłka, naprawa i odesłanie zabrało im 24h. Jak dla mnie bomba :)

www.naviservice.com.pl

podepne sie z zapytaniem :)

u mnie cos czasami nie czyta :mysli: mapy ... a wrzuce inna plyte typu " THE CHEMICAL BROTHERS" i wszystko hula ok.... moze brudny laser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - laser do przeczyszczenia ... tylko raczej nie czyściłbym płytami czyszczącymi .. tylko rozkręcił i wyczyścił specjalnym środkiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartku i reszcie, na pewno jeszcze komuś przydadzą się namiary na taki serwis :wink4: Moja navi już zrobiona :>

Najpierw dałem ją jednemu gościowi co ma warsztat i zajmuje się elektroniką samochodową ale po dwóch dniach zwątpił z braku schematów.. Kumpel polecił mi innego gościa (5km ode mnie) w czwartek wieczorem zawiozłem a dziś rano odebrałem zrobioną :> ma schematy i bez problemu znalazł walnięty układ scalony, który kosztował mnie 130zł.

PS. Bartku ile zapłaciłeś za wymianę napędu? laser też Ci wymieniali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Bartku ile zapłaciłeś za wymianę napędu? laser też Ci wymieniali?

Laser jest w napędzie ;) Za całość z przesyłką zapłaciłem 600zł (w ASO chcieli wymieniać całego RNS-E za 6 tyś :polew:).

podepne sie z zapytaniem :)

u mnie cos czasami nie czyta :mysli: mapy ... a wrzuce inna plyte typu " THE CHEMICAL BROTHERS" i wszystko hula ok.... moze brudny laser?

Grzesiek - jeśli używasz ori płytki i są problemy, zacznij od wyciągnięcia navi i przeczyszczenia soczewki lasera. Jeśli to nie pomoże to do wymiany napęd (wymiany samego lasera chyba nikt się nie podejmie). Do czyszczenia użyj jakiegoś preparatu do czyszczenia soczewek, okularów - ja czyściłem spirytusem kosmetycznym ale nie zaleca się - po jakimś czasie soczewka może zrobić się matowa.

Jeśli masz "kopię" :wink4: - płytki DVD mają to do siebie że po jakimś czasie wartstwa trzymająca dane utlenia się. Wtedy pojawiają się problemy z odczytem - tutaj po prostu wystarczy zrobić nową kopię zapasową i mamy spokój na kolejne pół roku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie z zapytaniem :)

u mnie cos czasami nie czyta :mysli: mapy ... a wrzuce inna plyte typu " THE CHEMICAL BROTHERS" i wszystko hula ok.... moze brudny laser?

Laser wyczyść tak jak pisali inni, ale jak już będziesz miał zdjętą pokrywę z navi to weź wacik i wyczyść wszystkie elementy wokół lasera. Jak będziesz patrzał z góry to od strony gdzie wkładasz CD jest taka biała blaszka, ją też spróbuj wyczynić, choć trudno się do niej dostać. Bo po samym czyszczeniu lasera, będziesz mieć spokój na kilka dni a potem znów to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja swój czyściłem już chyba z 4 razy i dalej nie chce czytać.

Fakt faktem, muszę spróbować jeszcze pomysłu Bart-S'a, bo może to coś pomoże - wszystko czyta oprócz kopii zapasowej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia lasera, to polecam izopropanol.

Szybko wyparowuje, ma wysoką czystość w związku z czym nie pozostawia

śladów na soczewce. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno kodowanie RNS-E masz poprawne - jeśli jest złe, navi nie rozłączy się całkowicie po odcięciu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...