Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zbiorniczek wyrównawczy. Płyn sie nie przelewa


Cichyzamosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko.

Otórz ostatnio wymieniałem pompę wody i po wymianie zalałem układ nowym płynem i myslałem ze sie samo odpowietrzy bo jak wymieniałem termostat to nalałem płynu i sie sam odpowietrzył.

Dzisiaj zauważyłem ze płyn w zbiorniczku sie nie przelewa,i rura dolna wychodząca ze zbiorniczka jest zimna i płyn w zbiorniczku też zimny przy temp 90 stopni, jak nacisne na ten górny wąż co od niego wychodzi ten mały co idzie do zbiorniczka na góre przy korku to siknie raz i dalej nic. Dodam jeszcze ze autko sie dobrze nagrzewa i mam ciepło w srodku temp cały czas 90stopni.

Czy płyn w zbiorniczku powinien być gorący po nagrzaniu silnika

Czy płyn powinien sie przelewac na wolnych obrotach, bo przy gazowaniu jeszze nie sprawdzałem.

Podejżewam ze może to być zapowietrzony układ.

Jesli tak to jak go odpowietrzyć??, gdzie mam znależć to rurke powrotną z nagrzewnicy?, musze rozebrac podszybie??

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spoczko :), zaciekawiło mnie to bo kolega mi mówił ze powinno sie cały czas przelewac, i płyn w zbiorniczku powinien być ciepły i przy odkręceniu korka na gorącym silniku powinno być cisnienie a u mnie jak odkręcam to nic nie syczy. Ale jak mówicie ze ok to sie ciesze..

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły się sam odpowietrza ale jak już chcesz jest no forum opisane ale w skrócie odkręcasz zbiorniczek wyrównawczy podnosisz go wyżej niż akumulator jest sciągasz osłone od węży od nagrzewnicy taka harmonijka i jeden wąż ma otwór odpowietrzający ściągasz go ale nie do końca i w zbiorniczek wlewasz płyn i czekasz jek z tego wężą z nagrzewnicy będzie płyn się wydobywał zamiast powietrza ogrzewanie na maxa ustawione są gdzieś zdjęcia na forum jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...