Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] ATE POWER DISC - opinie


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie mozna sprawdzic ceny ATE PD 321mm? bo szukalem w necie ale wszedzie tylko marketingowy belkot, ze super hiper a cen nie ma.

własnie sprzedałem Koledze z forum gładkie Otto Zimmermanny w tym rozmiarze za 400zł kpl

odpuść sobie PD-ki szkoda na to kasy, zapodaj gładkie tarcze + dobry klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertb kup sobie zestawik tarcz 288 pod zacisk ATE i bedziesz zadowolony.Mowie Ci szkoda kasy na te ate,zwykła gładka tarcza w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertb kup sobie zestawik tarcz 288 pod zacisk ATE i bedziesz zadowolony.Mowie Ci szkoda kasy na te ate,zwykła gładka tarcza w zupełności wystarczy.

Ja mam zacisk LUCAS - tarcza 280x22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakładasz ATE pod 288 i zaciski z tloczkami 57mm i roznica jest znacząca.

Ostatnio sprzedałem komplecik tarcze-zaciski jarzma-klocki -blachy osłaniające za 150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak pisałem na początku tego wątku chodzi mi o tarcze ATE Power Disc 280x22 wentylowane, a nie o jakieś BREMBO ORO czy SRORO. Niepotrzebne mi tarcze 321 mm w silniku 1.6

SRORO :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ja pisze o 288mm tarczach, czyli nie odbiegam od rzeczywistosci

i nie pisałeś o tym od początku, tylko po którejs tam odpowiedzi

jakbys pojezdził na nich to byś przejrzał na oczy Kolego :tongue4: :tongue4: :tongue4:

przy tych tarczach, Ate-PD to ubogi krewny, nie, co ja mówię... żebrak

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRORO czy POSRORO temat wątku jest o opiniach ATE PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRORO czy POSRORO temat wątku jest o opiniach ATE PD

chcesz poznac powszechnie panującą opinie na temat Ate PD-ków ???

:sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

mam nadzieje że moja odpowiedz Cie w pełni zadowoliła

przerabiałem ten szajs już 13 lat temu, zaraz jak sie pojawiły, ogólnie jest to dno

kiedys jeszcze klocki były lepsze, trochę lepiej to hamowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są właśnie opinie jedni chwalą , a jedni nie założyli by tego nawet największemu wrogowi :evil:. Jak wspomniałem wcześniej nie chodzi mi o jakieś "sportowe" do szybkiej ,dynamicznej jazdy(a raczej hamowania). Chodzi mi o tarcze które będę użytkował w nazwijmy to "normalny" sposób. Tarcze już mam , pojeżdżę i zobaczę. Po kilku kkm napiszę jak się sprawują przy takiej "normalnej" jeździe. :hi:

Tylko przez to je zakupiłem bo dostałem je 20 PLN-szt. drożej niż gładkie ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieję że bedziesz bardziej jak zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD normalne tarcze do normalnej jazdy :good: mam takie 288 u siebie juz od 50tys.klocek na nich tez ATE wytrzymal 40tys.km kupilem 2 komplet klockow tez ATE,jedyna wada tego zestawu ze dosc pyla felge ,ale jest woda i srodki,przez ten czas ani sie nie pogiely ani nie pokrzywily,na 110ps w zupelnosci wystarczy..

ps.zdarzylo sie ze musialem hamowac z wiekszej predkosci i zawodu mi nie sprawily ,ale ile glow tyle opini....

ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD normalne tarcze do normalnej jazdy :good: mam takie 288 u siebie juz od 50tys.klocek na nich tez ATE wytrzymal 40tys.km kupilem 2 komplet klockow tez ATE,jedyna wada tego zestawu ze dosc pyla felge ,ale jest woda i srodki,przez ten czas ani sie nie pogiely ani nie pokrzywily,na 110ps w zupelnosci wystarczy..

ps.zdarzylo sie ze musialem hamowac z wiekszej predkosci i zawodu mi nie sprawily ,ale ile glow tyle opini....

ja jestem zadowolony

O takie opinie mi chodziło , a nie typu BREMBO ORO lepsze itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie opinie to Ty chciałeś usłyszec....

najpierw kupiłeś tarcze bo sie napaliłes na nie jak komornik na video

a jak juz kupiłes to zacząłeś myslec....

to jest jak w starym polskim przysłowiu "...mądry Polak po szkodzie...''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD używałem w Leonie (2 komplety 288 mm) i jeździłem dość dużo ojca Passatem B5 z tarczami PD 312 mm. W Leonie miałem do nich klocki ATE i Mintexy czarne, w Passacie są TRW. W obu autach nie byłem zadowolony z efektu - w Leonie pogieły się dwa komplety, w Passacie ojca jakoś cholernie dziwnie dozuje się siłę hamowania. Z początku nic, nic, nic aż nagle prawie max. Max nie znaczy, że dobrze - ogólną skuteczność tych tarcz oceniam na słabą. Dużo lepiej sprawował mi się zestaw z tanimi, gładkimi tarczami EBC i klockami Bosch (na blachach wytłoczone logo Ferodo lub Pagid) lub Mintexami czarnymi. Poza tym jednak czuć minimalne wibracje i hałas wywoływany rowkami.

Lepiej załóż sobie na przód jarzma 312mm, gładką uczciwą tarczę i dobry klocek. Będzie skuteczniej, tanio i bardziej trwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to czy chcial to uslyszec czy nie, chcial posluchac opini ludzi co to uzytkuja lub uzytkowali,na tym to polega... jak kupowalem TV tez przejzalem kilka for i sprawdzalem opinie na temat modelu ktory chcialem kupic......wiadomo ze nie kazdy bedzie zadowolony z tego zestawu,tak samo pewnie sa ludzie nie zadowoleni z zestawu ktory ty podales,ale na tym to polega- wysluchanie za i przeciw i samemu wywnioskowanie czy warto....jedni wychwala ten zestaw inni powiedza ze jest do d*py...jedni to zaloza do auta 100ps-inni do 180-200ps,i opinie ich napewno beda sie roznily dlatego nie ma co tego zestawu skreslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to czy chcial to uslyszec czy nie, chcial posluchac opini ludzi co to uzytkuja lub uzytkowali,na tym to polega... jak kupowalem TV tez przejzalem kilka for i sprawdzalem opinie na temat modelu ktory chcialem kupic......wiadomo ze nie kazdy bedzie zadowolony z tego zestawu,tak samo pewnie sa ludzie nie zadowoleni z zestawu ktory ty podales,ale na tym to polega- wysluchanie za i przeciw i samemu wywnioskowanie czy warto....jedni wychwala ten zestaw inni powiedza ze jest do d*py...jedni to zaloza do auta 100ps-inni do 180-200ps,i opinie ich napewno beda sie roznily dlatego nie ma co tego zestawu skreslac

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz kupiłes to zacząłeś myslec....

Przynajmniej nie napisał "moja niezwykła przygodo-historia z tarczami ATE"

Tez miałem to kupić ale cena skutecznie odstrasza.

Bylo zainwestowac jak juz wczesniej pisalem w komplet z zaciskami pod tarcze 288 przynajmniej by to jakos hamowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie opinie to Ty chciałeś usłyszec....

najpierw kupiłeś tarcze bo sie napaliłes na nie jak komornik na video

a jak juz kupiłes to zacząłeś myslec....

to jest jak w starym polskim przysłowiu "...mądry Polak po szkodzie...''

Widać,że niektórzy mieli trudne dzieciństwo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałem trudne dziecinstwo :polew: :polew: :polew:

ale teraz mam lzej a inni pod górkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ATE POWER DISC z klockami ATE w 1.8T 288mm na początku banan na gębie w porównaniu z seryjnymi ale później lipa po całości :thumbdown:

teraz w ON mam gładkie tarcze Zimmerman+textar w 312mm i go...o mnie to obchodzi czy będę te klocki wymieniał co 6 miesięcy wiem że efekt jest zadawalający :good:

wypróbuje klocki do tej tarczy takich marek jak;

ferrodo DS

mintex

jurid

pagid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE PD z klockami ATE na pewno więcej u mnie nie zagoszczą.Skuteczność hamowania kiepska, głośne,skończyły się po około 40 kkm. Tym bardziej do spokojnej jazy nie ma sensu ich zakładać, lepiej założyć gładkie + dobre klocki. Ja wróciłem do oryginałów i powiem tak dużo lepiej się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...