Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o Spalanie :) a raczej granicę...


Nexen90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ludzi, którzy testowali spalanie metodą "zalej pusty bak i zobacz ile przejedziesz". Dotyczy mianowicie wskaźnika paliwa, kiedy tak naprawdę kończy sie paliwo - na grubej czerwonej kreseczce, czy gdy wskazówka całkowicie z niej zejdzie? Wiem, ze trochę głupio brzmi, no ale chciałbym sobie test zrobić na zużycie i nie chciałbym mieć jakichś niespodzianek po drodze. Aha - tak w ogóle rezerwa włącza się, jak w baku zostanie 5 litrów? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rezerwą bywa różnie, te wskaźniki są mało dokładne. Najczęściej wyskalowane są tak żeby po wskazaniu głębokiej rezerwy można było jeszcze dojechać kilka-kilkadziesiąt km - tak dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sobie test zrobić na zużycie

to zalej do pełna po samą szyjkę aż będziesz widział paliwko, przejedź np. 100 lub 200 lub 300km i znowu zalej do pełna i masz wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kasyję przebieg przy zapaleniu się rezerwy i usłyszeniu sygnału dźwiękowego (wg. książki mam tam jeszcze 8 litrów) - zalewam ile mi się podoba i jadę. Przy kolejnym zapaleniu dopisuję do ilości zalanego paliwka xx00 i dzielę przez ilość przejechanych kilometrów, - wyniki są bardzo powtarzalne.

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pomyśl rozsądnie!!! nie lepiej trzymać stan ok. 1/3 zbiornika i do tego dokupować paliwka. Zalej raz do pełna wyjezdzij z pół lub 3/4 baku i zalej do pełna ponownie. Jeśli ci zabraknie paliwka to życzę powodzenia - po co ryzykować, diesel to nie benzynka!!! Inna sprawa jeśli cię interesuje zasięg auta, też można to policzyć (jezdzić do zapalenia rezerwy a resztę policzyć). We wszystkich audikach jakie miałem "głęboka" rezerwa była poniżej ostaniej kreski mniejwięcej na grubość wskazówki - czyli ta kropeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę adadur, ja w sumie poniżej grubej czerwonej jeszcze nigdy nie zlazłem, czyli zawsze te 3-4 litry trzymam, a co do zalewania do pełna hmm... szkoda mi trochę kasy :D. To przecież, przy prawie pustym koło 180zł jest, jakby nie patrzeć :) (bo leję tylko olej verva - dobrze czyści :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

U mnie na jednym baku zrobilem 1160 km. (dojechalem na stacje i nie chcial juz zapalic, zatankowalem jakies 66 litrow) Wiem, ze tak się nie robi, ale okazało sie, że wskaźnik źle pokazuje - rezerwa się nie świeciła, mało tego pokazywał jeszce jakieś 1/6 baku). Spalanie wyszło około 5.7 l/100 (Gdańsk-Zamośc, okolice). Szybka jazda na trasie.

Drugim razem (Lublin-Zakopane-Lublin). Ciężka noga, ile fabryka dala.... 5.9 l/100 km

Przy oszczednej jezdzie (100-120 km/h) w okolicach 5-5,2 l/100 km.

Teraz juz tankuje jak zrobie 1000km na baku, bo nie ufam wskaznikowi. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Ja ostatnio robiłem trochę dłuższą trasę a później śmigałem po mieście i wyszło tak ok 60% trasa 40 miast, od tankowania przejechałem 950km i zalałem pod korek 48l, czyli spalanie wyszło w granicach 5l, myślę że jeszcze spokojnie jakieś 200-250 bym zrobił do końca baku, bo wskazówka jeszcze powyżej 1/4 stała a wychodzi na to że jeszcze w zbiorniku jakieś 15l max zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razerwa na 10 litrach u mnie sie zapala, generalnie nie polecam jezdzic do ostatniej kropelki bo jak pompa zaciagnie syf z dna baku to masakra ( niby filtr to ma zatrzymac ale rozne rzeczy juz widzialem ). Szkoda ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem ostatnio jechalem A3 1,9TDI fis pokazywal 15l calyczas podloga dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu postow z tego tematu rozumien ze sprawa zasiegu zalezy od wielu czynnikow w rzadnym wypadku nie sugerowac sie wskaznikiem a najlepiej to sobie samemu potestowac. I wszystko pieknie gdy poruszamy sie w kraju a ja duzo jezdze po szwecji i tu diesel jest o ok 80gr drozszy niz w polsce wiec staram sie tak tankowac by dojechac na przyslowiowych oparach do bp w gdansku (opary to zapalenie sie rezerwy). Kolejna sprawa jest jak wybieram sie gdzies na wycieczke na polnoc tu czasem nie znajdzie sie stacji na odcinku 100-150km a wiec zasieg dobrze by bylo znac. Ja szacuje ze przy jezdzie do 130km/h bez miasta i przyspieszen powinienem zrobic z 1200km przyczym zalewam max do baku tj po szyjke nastepnie odpowietrzam zbiornik i wciskam kolejne litry az naciskanie odpowietrznika nic nie daje a paliwo widac.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...