Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] problem z turbinką


nuki73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem posiadaczem audi a4 1900tdi z roku 1999 od miesiąca i już mam problem, padła mi turbina ,wymieniłem ją na zregenerowaną/1100zł/ i po odpaleniu szok silnik gdy wszedł na obroty /załączyła się turbina/nie chciał z nich zejść zaczął bardzo kopcić i pomimo wyłączenia zapłonu silnik nie gasnął,zdusiłem go na biegu i teraz jest problem co dalej?Jeżeli go teraz odpalam to 2 tys obr.wszystko jest ok,ale boję sie go przegazować żeby czegoś nie uszkodzć .RATUJCIE :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne ze jak ci padnie turbo to olej pojdzie tez w dolot, zmien mechanika, przy wymianie turba należy wyczyścić caly dolot włącznie z intercoolerem i wszystkie rury od dolotu, a potem normalnie go zapal i powinien chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wygląda to za ciekawie... olej to już nie tylko w dolot zdaje się poszedł, ta regenerowana turbina ciekawie może wyglądać - należy wyjąć i przejrzeć ja (masz na nią jakąs gwarancję ?)

zmieniłem temat - zwróć uwagę jak powinien wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien mechanika ...

w zadnym wypadku nie odpalaj motoru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i od razu dziękuję wszystkim za bardzo pomocne rady,tak jak poradził dark79 zmieniłem mechanika i jest już wszystko jasne cały dolot i wszystkie rury były w oleju,czyszczenie zajeło mechanikowi 3godz wymienił wszystkie możliwe filtry,wymienił olej na mobila 10/40,umył silnik,\stwierdził że samozapłon był wynikiem spalania oleju \ za wszystko skasował 4oozł,aktualnie audi smiga aż miło.W piątek czeka mnie jeszcze wymiana rozrządu może znowu ktoś mi doradzi jakiej firmy wybrać i czy wymienić równierz pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...