Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba jednak wchodzę w turbo hybrydę....


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

Cos mi sie wydaje że nikt nie zapłaci mi 19900 za moja niunię, a taniej Jej nie oddam bo nie warto więc.....

Chyba zaczynam szukać gratów do zamontowania mocniejszej turbinki (aktualna jest wąskim gardłem mojego setupu)

Szukam więc (na razie bardzo powoli - może jeszcze sprzedam ninię?) turbiny AWX (albo lepiej jakiejś hybrydy AWX-podobnej) oraz wszelkich gratów potrzebnych do przeszczepu (wężyki, kolektory, n75?), kompa 16bit od AFN juz mam na pokładzie....

Mam w związku z tym pytanko do specjalistów

Zakładając że wrzucę turbo AWX/hybrid to do ilu moge pociągnąć (tym razem wąskim gardłem będzie pompa)

Albo inaczej (tego akurat nie wiem), jaką pompę mogę szukać coby miała spory "zapas" (coś słyszałem o 11 mm ale nie jestem jeszcze dokładnie kumaty jak i co)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 11mm to sam Ci kiedyś proponowałem zdaje się ?

AWX to jakieś 180PS max (ale realnie będzie dużo mniej, te 180 to mrzonki).

Pompa pompą, ale wtedy już też chłodzenie by się lepsze przydało, bo chyba nic nie robiłeś w tej kwestii.

Ja na Twoim miejscu bym odpowiedział sobie na pytanie : ile jeszcze będę grzebał w aucie (zdaje się chciałeś sprzedawać).

Jeśli chcesz grzebać, to nie baw się w AWX/hybryd, tylko łąduj loche GT22, wydech, FMIC, wtryski, silnik :evil:

Jak nie chcesz grzebać, to AWX + pompa (myśl o FMICu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

no właśnie sam nie wiem, oglądało mi samochód kilku agentów ale realnie mogę za niego wziąć około 18500 - za tylę go nie sprzedam, więc myslę jeszcze coś grzebnąć :grin:

Mam kompa nowszego typu (który lubi sterować turbinami VTG) - wypadałoby taką turbinkę zasadzić. Teraz szacowane jest 130 koni i około 300 Nm (bo jest mocniejszy soft niż ten co miałem 126@292)

Przypasiłoby mi około 150 KM, nie bardzo chcę się pchać w pompę, ale turbinkę to bym wymienił cpoby nie była taka obciążona jak teraz jest moja od 1Z (pompuje 1.25-1.28 bara), chcę w miarę "bezpieczny soft" na którym długo pojeżdżę wieć pasowałoby mieć zapas na turbinie, tylko zastanawiam się czy pompa od 1Z wydoli około 150 KM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypasiłoby mi około 150 KM, nie bardzo chcę się pchać w pompę, ale turbinkę to bym wymienił cpoby nie była taka

z tego co pamiętam, to faktycznie wystarczy turbo tylko.

Daj znać co Rogal powie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Spoko, dam znać jak rozeznam sie w temacie, na razie to może jeszcze potrwać..... może jednak znajdzie się ktoś kto sensownie zapłaci...

Ciekawy jestem tylko opinii ludzi którzy robili "mocne" mody na VP37 standardowej z 1Z-ta, np. jest ktoś kto na standardowej 9mm pompie ma > 150 KM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje że nikt nie zapłaci mi 19900 za moja niunię, a taniej Jej nie oddam bo nie warto ...

no właśnie sam nie wiem, oglądało mi samochód kilku agentów ale realnie mogę za niego wziąć około 18500 - za tylę go nie sprzedam, więc myslę jeszcze coś grzebnąć :grin:

małe OT ale nie mogłem sie powstrzymac ...

piszesz jakies kompletne bzdury .. sorry ze sie uniosłem :wink:

ja juz nic z tego nie rozumiem ... Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz ...

nie chcesz sprzedac autka notabene starego kondona bo nie opuscisz 1500 zł, :rolleyes:

ale masz chec włozyc w niego kolejne kilka tysiecy których nigdy nie odzyskasz a i kosztowne modyfikacje moga doprowadzisz ze silnik całkowice sie wysra (dla przypomnienia jest to stary kondon) i wtedy rzeczywiscie bedzie on wart tyle co kilogram zyletek ... :afro:

p.s 1.to takie moje małe przeyśłenia jak czytam Twoje posty i widze jak mocno bładzisz ... :afro:

ale jak zdecydujsze sie na modyfikacje 1Z-iora to jak najbardziej bede Ci kibicował... :a4fan:

p.s 2 .Co do Twoich pytan o przyrosty mocy itp/itd to juz sie kiedys pytałs o to i padło kilka konkretnych odpowiedzi ...

p.s 3. daruj sobie hybryde... zakladaj ori AWX...

p.s 4. masz mozliwosc i stac Cie to zmieniaj na A8 4.2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli, mowilem zeby ori lampy zalozyc :grin: Ja czekalem okolo miesiac aby sprzedac A4 1,6 i kazdy sie smial z ceny ktorą wystawilem (18500) a ja bylem pewny swego i za 18 tys poszlo bez niczego, w ciagu ogloszen mialem tylko 2 telefony - ten drugi kupil :wink: Nie zniechecaj sie, wystaw 19500 i za 19 puść :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Czy to takie dziwne że już w końcu nie wiem co zrobię.....

Są 2 opcje: (napisałem przecież że zastanawiam się na turbina na razie powoli)

1. Sprzedam i kupie A8, jeżeli dostanę ile chcę (a nie jest to 18500 i przy tym bedę się upierał - co z tego że stary kondon)

2. Poczekam jakiś czas i jak nikt nie kupi to stwierdzę że skoro i tak zostaję z tym starym kondonem to zapodam mu turbinę od AWX coby ta która jest teraz nie musiała cały czas dmuchać 1.25 bara, przy okazji podniosę znowu moc ale nie na jakiś mega-koks tylko na około 150 KM (bo i tak trzeba bedzie zmieniać soft więc grzechem byłoby nie dodać paru koni - i stąd moje pytanie o to czy pompa da radę)

Nie wiem tylko co w tym jest bez sensu (po prostu są do wyboru dwie kompletnie różne drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj stary smiac mi sie chce jak czytam twoje wypociny. Najpierw sciamniasz ze chcesz kupic A8 a jak przychodzi co do czego to sie okazuje ze nie kupisz bo nie sprzedales starego. I po co ta cala twoja dyskusja i naciaganie innych na telefony i ogladanie dla ciebie A8 po polsce jak nawet nigdy nie byles pewny ze je kupisz?? Tak samo jak jak bym zamierzał sie na RS4 ale jak sprzedam swoje A4. A jak nikt mi za nie nie da 30 tys to nie sprzedam :grin:. Stary, nie sprzedasz teraz za 18500 to za rok nie dostaniesz za niego nawet 15. Wkoncu to 12 latek!!! Badz ty powazny czlowieku i nie nie zachowuj sie jak dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat robi się gorący, ale każdy z wypowiadających , wg mnie ma rację.

Więc powodzenia w sprzedaży, a jak bankowo się zdecydujesz , że zostawiasz dla siebie, to jeżeli widzisz sens , to pakuj kasę i obyś śmigał długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Po części macie rację

Auto puki co sprzedaję, ale jak w odpowiednio długim okresie czasu nikt nie kupi za satysfakcjonującą mnie cenę to zostaje dla mnie i wtedy robię w nim to co napisałem.

Jeżeli ktoś kupi, to nie zastanawiam się chwili i kupuję A8

Co do tego porównania do kupna RS4 to jednak A8 i RS4 to trochę inne ceny, inne samochody wogóle zupełnie inna bajka, pozdrawiam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedz Mi jak będziesz ładował tak kase w tego kondona to będziesz ładował..i jeździł ...ładował i jeździł..a za 2 lata wsadzisz w niego pewnie z 10 tys zł bo tu wahacze itp ... i powiesz.. " może w końcu czas sprzedać i kupić to A8 " ...weź go sprzedaj.. wystaw ile chcesz...kupuj a8 i po sprawie.. wogole widac ze masz 2 rożne podejścia do tematu.. albo A8 duża komfortowa limuzyna... albo ( nie obrażając innych ) mały kondon który po kolejnych modach się wysra i będziesz MPK jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje że nikt nie zapłaci mi 19900 za moja niunię, a taniej Jej nie oddam bo nie warto ...

no właśnie sam nie wiem, oglądało mi samochód kilku agentów ale realnie mogę za niego wziąć około 18500 - za tylę go nie sprzedam, więc myslę jeszcze coś grzebnąć :grin:

małe OT ale nie mogłem sie powstrzymac ...

piszesz jakies kompletne bzdury .. sorry ze sie uniosłem :wink:

ja juz nic z tego nie rozumiem ... Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz ...

nie chcesz sprzedac autka notabene starego kondona bo nie opuscisz 1500 zł, :rolleyes:

ale masz chec włozyc w niego kolejne kilka tysiecy których nigdy nie odzyskasz a i kosztowne modyfikacje moga doprowadzisz ze silnik całkowice sie wysra (dla przypomnienia jest to stary kondon) i wtedy rzeczywiscie bedzie on wart tyle co kilogram zyletek ... :afro:

p.s 1.to takie moje małe przeyśłenia jak czytam Twoje posty i widze jak mocno bładzisz ... :afro:

ale jak zdecydujsze sie na modyfikacje 1Z-iora to jak najbardziej bede Ci kibicował... :a4fan:

p.s 2 .Co do Twoich pytan o przyrosty mocy itp/itd to juz sie kiedys pytałs o to i padło kilka konkretnych odpowiedzi ...

p.s 3. daruj sobie hybryde... zakladaj ori AWX...

p.s 4. masz mozliwosc i stac Cie to zmieniaj

oj stary smiac mi sie chce jak czytam twoje wypociny. Najpierw sciamniasz ze chcesz kupic A8 a jak przychodzi co do czego to sie okazuje ze nie kupisz bo nie sprzedales starego. I po co ta cala twoja dyskusja i naciaganie innych na telefony i ogladanie dla ciebie A8 po polsce jak nawet nigdy nie byles pewny ze je kupisz?? Tak samo jak jak bym zamierzał sie na RS4 ale jak sprzedam swoje A4. A jak nikt mi za nie nie da 30 tys to nie sprzedam :grin:. Stary, nie sprzedasz teraz za 18500 to za rok nie dostaniesz za niego nawet 15. Wkoncu to 12 latek!!! Badz ty powazny czlowieku i nie nie zachowuj sie jak dziecko

na A8 4.2 ...

zagdzam sie w 100%.... nawet z Kuniem :evil:

do tej pory smialem sie z ogladania A8 (po chu..a ktos mial dzwonic, ogladac jak i tak nie chciales kupic tego konkretnego)

teraz to sie robi powoli juz zenujace! Moze chlopie jeszcze nie wytrzezwiales po weselu? Wzial bys sie ogarnal :bicz: :bicz:

Lubimy konkrety, a nie bajki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...