Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd w AFN


Silent bob

Rekomendowane odpowiedzi

Robię własnie przymiarki do wymieny rozrządu w moim AFNie (przy okazji ustawi się kąt wtrysku) i jako, że to mój debiut w tym samochodzie to mam kilka pytań. Szukałem w szukajce, ale konkretnie nt AFNa konkretnie nic nie znalazłem. Samochód ma przejechane 166 tys rzeczywiste. Pierwszy raz rozrząd był wymieniany przy 101 tys, więc w sumie już pora. I tu moje pytanie co właściwie muszę kupić ( co się tu wymienia, bo nie chciałbym ,żeby mnie mechanik naciągał) i jakiej firmy najlepiej. Dodatkowo czy przy rozrządzie w AFNach trzeba demontować cały pas przedni i ile taka operacja powinna kosztować (+/-) klamoty i ile za robotę. A jakby jeszcze ktoś napisał czy to pól dnia roboty czy cały to bym już szedł do mechanika mądry :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma nic na ten temat ? znalazłem właśnie w FAQ ! Także coś jest...

Zdeniu z tego co wiem (hyhyhy) przygotowuje właśnie listę z numerami VAG dla AFNa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Ja robiłem rozrząd ponad pół roku temu i już dokładnie nie pamiętam ale wymieniona była rolka napinacza, oczywiście pasek, pompa wody i jeszcze jedna rolka (nie pamiętam która więc niech ktoś mądry dopowie) i to chyba wszystko. Pasek dobry jak chcesz to GATES ale dobre są też Contitecha (produkowane przez Continental). Oczywiście przedni pas trzeba rozebrać. Dla mnie akurat robił to znajomy mechanik i kosztowała mnie robocizna 100zł a zajęło to w sumie jakieś 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniając rozrząd za części zapłaciłem coś około 500 zł (wszystkie paski, rolki, napinacze, pompa wody) za robociznę 100 zł , a co do pytania o demontowanie pasu przedniego odpowiem że u mnie mechanik demontował (lampy, zderzak, chłodnice itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak głównie nt 2.5 Tdi i lekko o 1Z, żadnego wątku stricte o AFN, ale do rzeczy... ;)

Dział "silniki Diesla" -> FAQ silniki diesla -> Rozrząd ->

i pierwsze dwa :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8054

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak głównie nt 2.5 Tdi i lekko o 1Z, żadnego wątku stricte o AFN, ale do rzeczy... ;)

Dział "silniki Diesla" -> FAQ silniki diesla -> Rozrząd ->

i pierwsze dwa :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8054

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4330

ok, ale jak te wątki mają się do mojego posta to nie wiem, pierwszy traktuje głównie o kącie wtrysku i problemach z zapalaniem natomiast drugi to co ile robić rozrząd w AFNie, a ja pytam nie czy, ale jakie części jak i za ile.

Interesuje mnie też czy w AFNie przy okazji rozrządu wymienia się pompę wody i wyczytałem też coś o kole wała korbowego czy czymś takim, ale w zestawach np na Allegro tego ine widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz:

028 109 119p - pas rorządu,

028 109 243f - rolka,

028 109 244 - rolka 2,

06b 260 849a - pas klimy,

058 260 511 - rolka klimy,

028 903 137ar - pas alternatora,

028 903 315m - napinacz alternatora,

w sklepie około 500 - 600 zyla, roboty trochę jest - więc zależy od mechanika, ale trzeba zwalić cały przód. Mojemu fachowcowi zajęło to około 3 godziny - właściwie było ich dwóch. Zapłaciłem 150 zyli. Pompy wody nie musisz wymieniać bo kręci się na pasku alternatora i można w każdej chwili wymienić. Pasek polecam Gates, rolki Lemforder, Ina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z paskiem klimy miałem jeszcze taki przypadek, że typ w sklepie dał mi pasek (oczywiście wg. numeru oryginału) firmy dayco. Wszystko teoretycznie ok ale po około 3000 tysiącach pasek zaczął się ślizgać, myślę sobie naciągnę, a tu rolka jest już na maxa naciągnięta. Okazał się odrobinę dłuższy. Nie wiem czy to może sprzedawca się pomylił, czy też ten pasek jakiś dziwny ale wczoraj wymieniłem go na Lemfordera i powiało miłym chłodem... :cheesy: [br]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...