Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] wymiana pompy wody


tomi_25

Rekomendowane odpowiedzi

witam. niedawno miałem wymieniany rozrząd w swoim aucie lecz nie wymieniłem pompy wody gdyz wszystko było wporządku i pomyslalem ze nie ma takiej potrzeby a tu dzis niespodzianka otwieram maske a tam pusty zbiorniczek po płyne, po dokładnym obejrzeniu auta zobaczyłem ze cieknie z pompy wody postanowilem ze nie bede znowu płacil mechanikowi i sam sprubuje wymienic pompe!!i teraz pytanie czy są jakies wieksze trudnosci przy wymianie pompy? czy trzeba na cos zwrócic szczególna uwage? moze ktos juz to robił i ma dla mnie jakies porady z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spędziłeś prawie 4 godziny na forum, napisałeś 33 wiadomości. Ale źle nazwałeś temat (2 punkt regulaminu) oraz masz w nosie prośbę o uzupełnieniu profilu.

Tak więc, jak Ci pomóc jeśli nie wiadomo nawet jaki to silnik ?!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]no koledzy już uzupełniłem profil chyba sie nie gniewacie że tak póżno[br]Dopisany: 23 Maj 2007, 21:12 _________________________________________________już zrobione!! poszło gładko i wszystko ok :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj - jedz (najlepiej sholuj) do tego mechanika i wymień popę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuje. to nic trudnego bo pompa nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko paskiem wielorowkowym wystarczy zdiąc zderzak spóscic płyn chłodniczy,wypiąc chłodnice,odstawic na bok zeby nie odkręcac przewodów od klimy,potem zdejmujemy wiatrak chłodnicy,jest przykręcony na czterech śrubach i mamy dobry dostęp do pompy-nie trzeba całego przodu rozbierac,nastepnie luzujemy napinacz paska wielorowkowego i zdejmujemy pasek,odkręcamy kolo pasowe znajdujące sie na pompie i mamy dostęp do samej pompy i pozostaje wykręcic starą i załozyc nową. w sumie zajeło mi to dwie godziny roboty i zaoszczędziłem 80zł bo tyle mi powiedział mechanik za wymiane pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś lubi podłubac przy aucie to zrobi ... a 80zł to też nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie majątek ale za to ile satysfakcji :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzebny jest kanał?

napewno z kanalem bylo by latwiej i wygodniej ale bez tez da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...