Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA


bobolus

Rekomendowane odpowiedzi

BOBOLUS WITAM I CHCIAŁBYM PODZIELIć SIę SWIM DOŚWIADCZENIEM (PRZYKRYM) PRZY KUPNIE I REJESTRACJI AUTA.Kupiłem audi a4 spowadzony z Holandi.Data pierwszej rejestracji 1998r.Niestety data była przerobiona z 1996 na 1998 oczym niestety nie miałem zielonego pojęcia.Wydział komunikacji oddał sprawę do prokuratury i wtedy zaczeły się problemy :policja,przesłuchania a przedewszytkim odmowa zarejestrowania autka.Po około roku prokuratura sprawę umorzyła bo przerobienie dokumentów nastąpiło prawdopodobnie w Holandi.Niestety nikt z wydziału komunikacji mnie nie poinformował że do zarejestrowania auta może być odpis dowodu rejestracyjnego z wydziału komunikacji z kraju pochodzenia auta.Stary dowód przez to że 6 została przerobiona na 8 jest niestety nieważny!!! I TERAZ MOJA RADA (nie będe się wygłupiał i pisał że bla bla bla przy kupnie auta) JEŚLI SPOTKA KOGOŚ COŚ PODOBNEGO NIECH SKONTAKTUJE SIę Z POLSKĄ AMBASADOM W DANYM KRAJU (ja zrobiłem to telefonicznie) I POPROSI O POMOC . W ciągu 3 tygodni otrzymałem odpis dowodu rejestracyjnego (Polska ambasada sama zwruciła się do wydziału w holandi i przesłała go mi oczywiście wszystko bezpłatnie) i dopiero wtedy auto mi zarejestrowano. Gdybym wiedział to wszystko wcześniej auto było by zarejestrowane w ciągu miesiąca.Jeśli będzie potrzeba chętnie wyjaśnię dokładniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi (na przykładzie Niemców) jak oni od lat skrupulatni są w domumentacji, Zgubiłeś, nie masz czegoś idziesz czasem od ręki czasem trochę poczekasz i masz sprawę załatwioną u nas zajmuje to całe dnie i bieganie z urzędu do urzędu gdzie trzeba w kółko macieju nawija wszystko od początku.

Ja jak w zeszłym roku kupowałem auto to poprzedni właściciel nie dał kwitu z badania spalin (lub technicznego) był tylko wpis ale ważny jest ten kwietek. W urzędzie upomnieli się, jeden telefon do Dekry i po 15 minutach był faks i sprawa załtwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi (na przykładzie Niemców) jak oni od lat skrupulatni są w domumentacji, Zgubiłeś, nie masz czegoś idziesz czasem od ręki czasem trochę poczekasz i masz sprawę załatwioną u nas zajmuje to całe dnie i bieganie z urzędu do urzędu gdzie trzeba w kółko macieju nawija wszystko od początku.

Ja jak w zeszłym roku kupowałem auto to poprzedni właściciel nie dał kwitu z badania spalin (lub technicznego) był tylko wpis ale ważny jest ten kwietek. W urzędzie upomnieli się, jeden telefon do Dekry i po 15 minutach był faks i sprawa załtwiona.

racja, bo w polsce jest biurokracja!!! i nic na to nie poradzisz, u nas przez ostatnie 1,5 roku na zarejestrowanie auta czekało się ok miesiąca czasem nawet dłużej a i to pod warunkiem że ten miesiąc wcześniej pofatygowałeś sie do urzędu (lub tel) i wpisałeś na liste.

w niemczech jak ze szwagrem "odmelidowaliśmy" auto to trwało to 15min razem z wyrobieniem czerwonych tablic, zarejestrowanie nowego też ok 15-20min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, bo w polsce jest biurokracja

biurokracja jest właśnie w Niemczech, tyle że dobrze funkcjonuje (opisane Wasze przypadki).

U nas jest dysfunkcja biurokracji, oraz słowo to nabrało pejoratywnego znaczenia.

:afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.

Powiem tez cos na przykladzie Norwegii: tu wszystkie sprawy mozna zalatwic dosc sprawnie, czas oczekiwania: od reki do kilkunastu dni (w zaleznosci od sprawy), prawie wszystkie dokumenty przesylane sa poczta na adres korespondencyjny.

I co najwazniejsze, wszystko zalatwisz nie znajac norweskiego, wystarczy angielski :cool: ,a urzednicy sa bardzo pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest z 1996 a w dowodzie było że 1998 chodzi o pierwszą rejestracje bo w holenderskim dowodzie nie ma daty produkcji a że samochód był z września to po numerze win wychodziło że rok produkcji to 1997 co dla mnie nie stanowi to problemu bo autko jest w super stanie i kupowałe je dla siebie na lata . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...