Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

jakie zarowki mam u siebie? wg ksiazki sam naprawiam, mam H7, ale gdzies na forum bylo, ze H4. mam swiatelka Valeo z przeciwmglowymi wewnatrz

wychodzi na to ze w Twoim reflektorze sa dwie żarówki H7 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2R :]
dokladnie 700pln i po problemie

a co to takiego? :shock:

jakie zarowki mam u siebie? wg ksiazki sam naprawiam, mam H7, ale gdzies na forum bylo, ze H4. mam swiatelka Valeo z przeciwmglowymi wewnatrz i chce zalozyc biale zarowki, bo te zolte swieca jak w jakims zuku :)

zarowki...jak mozna to tak nazwac do xenonow...lampy po 2 lifcie sa przystosowane do takich zarowek i nie trzeba nic kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2r to jest żarnik xenonowy do reflektorów z soczewka :) ... U mnie takie siedza + 2x h7

D2s to sa do xenonow bez soczewki czyli maja przeslonke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzebuję temat.

Co możecie powiedzieć na temat żarówek Tungsram Megalight H4 Plus 60%.

A co na temat Tungsram Super Blue? Czy te Super Blue świecą na biało, czy wyraźnie na niebiesko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te SuperBlue świecą po 1 roku jakoś coraz bardziej na biało :-(. Przynajmniej takie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi którzy wymienili żarówki H4 w lampach Valeo na jakieś +50% lub więcej Czy faktycznie droga jest lepiej oświetlona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi którzy wymienili żarówki H4 w lampach Valeo na jakieś +50% lub więcej Czy faktycznie droga jest lepiej oświetlona?

mała rada, wstaw sobie przekaźniki na światła to od razu zobaczysz różnice nawet na starych zarówkach , a co do modelu jaki napisałes to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2r to jest żarnik xenonowy do reflektorów z soczewka :) ... U mnie takie siedza + 2x h7

Jesteś pewien ?? D2R - STOSUJE SIę DO REFLEKTORÓW BEZSOCZEWKOWYCH,żarówka jest wyposażona w przysłonę aby żródło światła było skupione punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw sobie przekaźniki na światła to od razu zobaczysz różnice nawet na starych zarówkach ,
rozwin temat. jeszcze nie slyszalem o czyms takim. gdzie to kupic ile koszztuje itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Murzynku, śmigaj do motoryzacyjnego i poproś o przekaźniki do malucha, zestaw do montaży przy zmianie żarówek na H4. Montaż tego ustrojstwa jest ze schemacikiem opisany na KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam jak w każdym poprzednim aucie Philips Vision Plus. Dają bialutkie mocne światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc żeby rozwiać wszelkie mity zakupiłem SILVERSTARY Osrama +50%

Stwierdziłem że w testach wypadły jako najlepsze żarówki H4 (największy strumień świetlny oraz największe natężenie na powierzchni jezdni).

Posiadam reflektroy VALEO fabryczne 94r. przy testach zabrudzone normalną jazdą w mieście.

Poniżej fotki:

Narva mijania

Narvamijania.jpg

Silverstar mijania

Silverstarmijania.jpg

Narva drogowe

Narvadrogowe.jpg

Silverstar drogowe

Silverstardrogowe.jpg

I tu jako ciekawostkę zamieszczam jeszcze fotki z żarówkami Silverstar ale z wyczyszczonymi porządnie reflektorami:

Silverstar mijania, wyczyszczone szkła

Silverstarmijaniawyczyszczoneszk_a.jpg

Silverstar drogowe, wyczyszczone szkła

Silverstardrogowewyczyszczoneszk_a.jpg

Wnioski:

Może na fotkach tego aż tak nie widać bo parametry fotek trochę zkompensowała automatyka aparatu fotograficznego. Ale rzeczywiście światło żarówek Osram Silverstar jest mocniejsze.

Nie ma się jednak co łudzić że będziemy widzieć 50% lepiej (może od 10 do 20% na moje odczucie) a już na pewno nie będziemy widzieć 50% dalej. Ale jeśli te 10-20% ma uratować komuś życie to oczywiście jestem za. Producenci trochę tu oszukują ponieważ optyka reflektorów odcina strumień świateł mijania na ok. 40 metrach bez względu na to jaką żarówkę włożymy.

Co mi dało bardzo do myślenia to to, że po wyczyszczeniu reflektorów światło było naprawdę znacznie mocniejsze szczególnie na światłach drogowych.

A więc oprócz dobrych żarówek dbajmy o czystość reflektorów - to dużo daje!

Reasumując jeśli ktoś ma kupić te żarówki za ostatnie pieniądze to niech wyda na coś innego. :D

:a4fan:

[ Dodano: 08-01-2007, 19:30 ]

A może by tak ktoś dorzucił taki teścik z żarówkami BLUE np: Blue Vision Philips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem niedawno Philips VisionPlus 50%. Swiatło jest białe nie żółte (miałem Osrama) oświtlenie drogi może troszke lepsze ale żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odcień zdjęć chyba nie ma co zwracać uwagi ponieważ przy długich czasach naświetlania to normalne że zdjęcia się zażółcają. Mam trochę praktyki z fotografią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie porównanie, szkoda tylko że 2 żaróki w porównaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:one: i wszystko jasne

http://www.vtuning.com/zarowki.html

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/1_product_homepage.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

czy ktoś stosuje te najnowsze żarówki Philipsa NightGuide, czy żeczywiście są takie fajne, bo spaliła mi sie jedna zarówka H4 Philips VisionPlus i tak sobie myśle nad zmianą na Philipsa NightGuide :027: a może BlueVision :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie a sa jakies zarowki h7 co maja jasno niebieska poswiate :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...