Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak,

- 6 grudnia 2013 r. założyłem komplet H7 OSRAM Night Breaker Unlimited +110% przy przebiegu 275279 km (cena 100 zł za parę)

- wrażenia po założeniu: OK, nieźle, ale du*y nie urywały

- druga z nich przepaliła się dziś 2 grudnia 2014 r. przy przebiegu 296500 km, pierwsza jakieś 2 tygodnie prędzej.

Wniosek.

OSRAM Night Breaker +110% wytrzymały niemalże okrągły rok i 21221 km.

- dziś, 2 grudnia 2014 r. założyłem komplet H7 TUNGSRAM Sportlight BLUish +50% przy przebiegu 295000 km (cena 60 zł za parę)

- wrażenia po założeniu: OK, nieźle, 40% niższa cena, a jakość światła taka jak przy OSRAM, nic gorzej...

Teraz pojeżdzę i poinformuję jak te TUNGSRAMy dokonają żywota.

Peace B)

Edytowane przez Steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na relację. Ja dowiedziałem się też o takich : TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%

Ponoć dobre i tanie. Mam zamiar niedługo zmienić i chyba je przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepsze jasne światło czy z domieszką niebieskiego? ehm...chodzi mi o to żeby dobrze oświetlało i wizualnie się fajnie komponowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z domieszką niebieskiego to załóż sobie HID. Jak chcesz mieć dobre światło i fajną kompozycję, to weź sobie np. Osram NightBreaker Unlimited 110% + postojówki Osram Cool Blue. Jak chcesz bielszą barwę (4200K), ale gorsze światło, to kup sobie Osram Cool Intense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z domieszką niebieskiego to załóż sobie HID. Jak chcesz mieć dobre światło i fajną kompozycję, to weź sobie np. Osram NightBreaker Unlimited 110% + postojówki Osram Cool Blue. Jak chcesz bielszą barwę (4200K), ale gorsze światło, to kup sobie Osram Cool Intense.

O widzisz dzięki. nightbreaker da jasne białe światlo, a te postojowe niebieskie i sie zleje ładnie. Akurat postojowa się przepaliła jedna, więc od razu wymienię dwie.

A możesz mi polecić jakiś zestaw z allegro?

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna żarówka nie da Ci efektu Xenon - tylko HID. Osram NB zapewnia lekko żółtą barwę w dzień, ale białą w nocy. Wiele razy nawet chłopaki z forum pytali, czy mam xenony, jak jechali przede mną ^_^

Te żarówki to idealny kompromis - może jest mniej niebieska niż Philips Blue Vision, ale świeci o niebo lepiej. Philips fatalnie spisuje się w deszczu.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jak mantrę ;) im bardziej niebieska żarówka świateł mijania tym gorzej widać zwłaszcza przy zamgleniu, w deszczu itp. Jeżeli koniecznie ktoś chce mieć niebieskawo, bo taka jest niezbyt mądra zresztą moda, to faktycznie dobrym tropem jest wybór lekko zniebieszczonych postojówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jak mantrę ;) im bardziej niebieska żarówka świateł mijania tym gorzej widać zwłaszcza przy zamgleniu, w deszczu itp. Jeżeli koniecznie ktoś chce mieć niebieskawo, bo taka jest niezbyt mądra zresztą moda, to faktycznie dobrym tropem jest wybór lekko zniebieszczonych postojówek.

Popieram w całej rozciągłości, ale i tak nie rozumiem tego, że wielu ludzi na siłę chce osiągnąć efekt xenon... Ubolewam nad jego brakiem, ale skoro mam, co mam, to dbam o widoczność na drodze, a nie o wygląd i barwę żarówek. Oczywiście nie założę mega żółtych, ale Osram NB zadowala mnie w 100%. U mnie siedzą już rok, a po założeniu DRL podejrzewam, że będą dłużej wytrzymywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmroku jestem slepy jak kura :wink: i od 2002 roku, pod względem zasięgu i jakości oświetlenia drogi wypróbowałem chyba wszystkie lepsze, nie barwione Philipsy i Bosche.

Co do Osram Night Breaker, byłem sceptyczny, bo duża część bańki jest barwiona, ale uległem zachwytom i kupiłem.

Potwierdzam, że to najlepszy kompromis pomiędzy wyglądem, jakością i odległością oświetlenia drogi. Z czystym sumieniem polecam.

Ostatnio też testowałem Osram Silverstar 2 i nie polecam. Świecą mocno i niby daleko, ale mocne białe światło pada krótko przed autem, tworząc widoczną granicę przejścia z jasnego na ciemniejszy, powodując tym, że zmniejsza się widoczności gorzej oświetlonych fragmentów drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia założone, Osram Night Breaker.. Nie widzę, wielkiej różnicy, ledwie co światło jest bielsze, nie żółte, a bardziej bielsze od poprzednich zwykłych, nie świeci lepie (+40m) - bajka.

To jakie polecicie żeby to światło było rzeczywiście mocniejsze, do tych 40m więcej oświetlało drogę (tak jak te miały, ale porażka) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś podróby? Światła jest zdecydowanie więcej i jest bielsze niż zwykłej żarówki oraz świeci dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od oczekiwań. Ja tak się naczytałem o tych Osramach, że spodziewałem się naprawdę dobrego efektu, a okazuje się, że H7 za 10 zł i W5W za 3 zł dają lepszy efekt.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś podróby? Światła jest zdecydowanie więcej i jest bielsze niż zwykłej żarówki oraz świeci dalej.

Nie wiem no ze sklepu kupione działać działają, światło jest trochę bielsze, ale żadna rewelacja..

Szukam jakichś lepszych żarówek, żeby to światło rzeczywiście dobrze świeciło. Nie dla siebie, a dla wujka, nie chce xenonów za duży koszt, chce dobre żarówki do 100zł.. Myślałem, że te night breaker będą dobre no, ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zawiodłem... Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, chociaż Blue Vision Philipsa biją na łeb strasznie. Dlatego teraz na warsztat biorę Tuningsramy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...