Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Że niby miały świecić 40 m dalej? :) to tak jak objętość włosów po szamponie zwiększa się 37% - nikt tego przeciez nie zmierzy i niby wg jakich kryteriów. Dalej nie może świecić bo ma mieć odcięcie tak, żeby nie oślepiać innych kierowców. Czysta fikcja reklamowa. Jedyne co można zrobić to 1) krótsze włókno, będzie się żażyło jaśniej i źródło będzie bardziej punktowe ale żywotność też krótsza 2)zrobić super precyzyjnie, żeby wiązka trafiała idealnie tam gdzie trzeba. Reszta to opowieści Hoffmana oraz niebieskie filtry PRZYCIEMNIAJĄCE.

Czyli świecą pewnie odrobinę jaśniej w dosyć wąskim obszarze centralnym, tam gdzie światło jest najbardziej potrzebne.

A ja do przeciwmgielnych szukam żarówek żółtych...

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używał żarówek Bosch Plus 90? Jaki jest efekt świetlny i żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używał żarówek Bosch Plus 90? Jaki jest efekt świetlny i żywotność?

założyłem je dzień przed sylwestrem więc co do trwałości się nie wypowiem, dają fajne białe światło, równa biała plama przed autem bez ciemnych miejsc, na razie nie miałem okazji jechać w deszczu więc nie wiem jak z widocznością wtedy, na suchym jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł i właśnie dzięki niemu zdecydowałem się na te zarowki. Ale jest inny artykuł z niemieckiej gazety gdzie te właśnie zarowki przegrały z firmą GE tylko pod względem trwałości. Chodziło mi o opinię użytkownika bo to co napisane nie idzie z praktyką. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie pisze o firmie RING albo Philips X-Treme Vision ? Może miał ktoś założone bo jestem ciekaw co one potrafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips X-Treme Vision posiadają barwę 4300K i też jestem ciekaw, jaką robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED DUO +110%

Żarówki robią piorunujące wrażenie a jazda w nocy wygląda tak jakbyś jechał w dzień.Każdemu polecam te żarówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSRAM NB posiadam od roku i nie powalają na kolana, wcześniej posiadałem zwykłe Philipsy i moim zdaniem lepiej świeciły tylko czekam aż ktoś sie wypowie na temat X-Treme vision bo chodzą mi po głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moim zdaniem tu się w ogóle nie ma czym podniecać. Wzrost jasności (czy jak tam fachowo nazwiemy ten parametr) o 100% jest przez ludzkie oko odczuwany jako przyrost o 3dB jeśli się nie mylę (skala logarytmiczna), czyli upraszczając jest widoczny jako "troszkę widniej" Całkowity strumień świetlny żarówki jest ograniczony przepisami do 1500lm, więc naprawdę nie wiem co musiałby zrobić producent, żeby nam dać żarówkę o jakimś naprawdę super wyraźnym wzroście ilości światła. Ja właśnie kupiłem Hella Long Life po 10,60zł za sztukę :), są w drodze. W lampach mam jakieś standardowe philipsy czy coś. Jak ktoś mieszka blisko mnie to chętnie sam z ciekawości zobaczę jak świecą te różne najtbrejkery +90 -110%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie żarówki polecacie na deszczową pogodę i mokrą jezdnie, ewentualnie zestaw z jakimi posojowkami. Nie zależny mi na xenon luku tylko dobrej widoczności w złych warunkach i rozsądnej żywotnośći. Osram NB ?

Edytowane przez pikaczu2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od zawsze do świateł mijania używam żarówek H1 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS 55W

Aktualnie chyba dostępne pod nazwą Osram Night Breaker Unlimited.

Niestety.. cena... za 2-pak płacę 65zł w pobliskim sklepie motoryzacyjnym, a żarówki wcale nie są takie trwałe, wręcz szybko się przepalają.

Kiedyś czytałem dobre opinie odnośnie żarówek TUNGSRAM H1 które za 2-pak kosztują +/- 30zł.

Co myślicie o zmianie żarówek H1 z OSRAM Made in Germany na TUNGSRAM Made in EU ? :eusathink:

Pozdrawiam :hi:

Tungsram H1 12V 55W Megalight Ultra +120% Made in EU

3302_2.jpg

H1 OSRAM NIGHTBREAKER UNLIMITED + 110%

OSRAM-NIGHT-BREAKER-UNLIMITED-H1-TWIN-PA

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cały temat o tym i opinie innych o tych żarówkach. Wystarczy cofnąć się o kilka stron i poczytać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polu bitwy pozostaje jeszcze Philips...

Ktoś mógłby podwiesić post na pierwszej stronie i zrobić klasyfikację..

Przykładowo...

JAKOŚĆ - Philips

JAKOŚĆ/CENA - Osram

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam OSRAM NB, jak je szlak trafi wrzucam Tungsram zobaczymy ;) Ale obecne żarówki nie ma co mówić dobrze oświetlają i jasna barwa w lampie - na plus dla tych żarówek. Zapłaciłem coś ok 70zł za komplet. Spalą się bedzie test tungsrama :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał to gdzie dokładnie produkują te Tungsramy H1 ?

Bo jest tylko info, że w EU

Ja do siebie nie wiem co teraz wybrać... OSRAM, TUNGSRAM czy PHILIPS...

Cenowo żarówki układają się chyba tak (od najdroższej) : PHILIPS -> OSRAM -> TUNGSRAM

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsramy są jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polu bitwy pozostaje jeszcze Philips...

Ktoś mógłby podwiesić post na pierwszej stronie i zrobić klasyfikację..

Przykładowo...

JAKOŚĆ - Philips

JAKOŚĆ/CENA - Osram

itd.

Ciężko Ci podjechać do góry, gdzie wrzuciłem zestawienie? :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/675-jakie-zarowki-polecacie-do-swiatel-mijania-a4-b5-b6-b7/?p=4302013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...