Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam OSRAM Night Braker Unlimited.

Ostatnio kupiłem takie u sprzedawcy z linku poniżej:

http://allegro.pl/h7-osram-night-breaker-unlimited-kurier-gratis-i5415209077.html

Świecą jak T+120 kosztują drugie tyle a żywotność ( jak pisali koledzy wcześniej ) pół roku.Wniosek---> nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OSRAM Night Braker Unlimited.

Ostatnio kupiłem takie u sprzedawcy z linku poniżej:

http://allegro.pl/h7-osram-night-breaker-unlimited-kurier-gratis-i5415209077.html

Świecą jak T+120 kosztują drugie tyle a żywotność ( jak pisali koledzy wcześniej ) pół roku.Wniosek---> nie warto.

Pojeździmy zobaczymy

Z tego co przeglądałem temat to jednak dużo osób chwali sobie te Osramy.

Szczerze mówiąc to się wahałem pomiędzy tymi Osram NB a tymi Tungsram +120

Widziałem już wcześniej że chwalisz Tungsram jak się nie sprawdzi Osram to następne będą T+120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram +120 świecą całkiem fajnie. Mogę śmiało powiedzieć że to najlepsza h7 pod kątem jakość i cena oraz żywotność.

No słyszałem że świecą fajnie, ale zastanawia mnie ciagle barwa tych żaróweczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Osram NB. U mnie nawet roku nie wytrzymały i padła lewa. Prawa dwa tygodnie później. Oczekiwałem czegoś więcej jak za żarówki za taką kasę. Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w końcu Tungsram +120%.

Razem z przesyłką wyniosły mnie 52zł.

Zrobiłem zdjęcia jaka jest różnica, na starych zwykłych żarówkach za 10zł a na Tungsramach +120%

Starałem się zrobić w miare z jednego miejsca aparatu zdjęcia, ale troche się różni

1. Zdjecie na starych zwykłych żarówkach

http://zapodaj.net/b3a436c26241a.jpg.html>20150701_235929.jpg</a>

2. zdjęcia na włożonych już Tungsram +120%

http://zapodaj.net/97b05a76cb0e7.jpg.html>20150702_001009.jpg</a>

3. a tutaj z lewej strony zdjęcia zwykła żarówka, z prawej strony Tungsram +120%

Ale na tym zdjęciu wygladają obie identycznie i w dodatku jakby świeciły obie na biało. A TAK NIE JEST

http://zapodaj.net/e143c42e4808b.jpg.html>20150702_000256.jpg</a>

Gdy patrzy się na reflektory gdy miałem włożoną jedną zwykłą a drugą T +120%, no to Tungsram świecił jaśniej, dawał delikatnie bielsze światło. Można było zobaczyć róznice delikatną, ale nie powalała na kolana.

Tak samo moim zdaniem nie powala ogólny efekt tego jak nawet i na żarówki za 50zł.

Czy jest lepiej? Moim zdaniem tak, ale czy jest spora róznica to nie sądze.

Kwestia dotyczy może moich soczewek, może są już zmęczone, choć nie wyglądają z zewnątrz.

Może na nowych soczewkach, czy też w normalnej nowszej lampie, gdzie jest normalny i w dobrym stanie odbłyśnik to róznica jest większa, ale u mnie chyba nie zwala z nóg

Mi się wydaje że pobocze jest troche lepiej oświetlone

Ale to już pozostawiam do Waszej opinii :)

Może ktoś inny wrzuci swoje zdjęcia jak u niego wyglada róznica :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia nie maja najmniejszego sensu. Żeby zrobić porównanie trzeba wziąć porządny aparat ustawić balans bieli na światło dzienne lub jakieś inne ale na pewno nie na automat, każde zdjęcie robić przy tych samych MANUALNYCH ustawieniach czułości, czasu i przesłony. Wtedy będzie widać różnice, inaczej automat wszystko zreguluje. Co nie zmienia faktu, że różnica między tymi żarówkami jest niewielka a cena x2,5. Przyjrzyjcie się co jest napisane na opakowaniu: up to +120%, czyli DO 120% więcej czegoś, tylko nie wiadomo czego - lepszego subiektywnego wrażenia? ;)

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj juz nie przesadzajmy ze zdjeciami.

na zywo taki sam efekt jak i na zdjeciach.

na opakowaniu jest napisane; 120% wiecej swiatła w miejscach ktore sa najwazniejsze w oswuetleniu czy jakos tak.

nie pamietam dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację coś rzeczywiście jest napisane - zwracam honor. Ale to brzmi "do 120% więcej" czyli może być średnio +30% z jakaś statystyczną szansą, że niektórym trafi się +119% ;)

Ze zdjęciami mówię szczerą prawdę - nie ma sensu porównywać barwy jeśli automat podrówna balans bieli, tak samo z ekspozycją w automacie - czy sfotografujesz żarówkę 150 W czy 40W, na zdjęciu wyjdzie Ci ta sama jasność, więc trzeba ustawić manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jest napisane, ale tak jak mówie nie pamietam dokładnie jak, ale coś w stylu że do 120% wiecej światła w najważniejszych miejscach.

No co do zdjęcia to może i faktycznie masz racje z tym manualem itp.

Ale ogólnie zdjęciami chciałem wnieść to, że czy to na zdjęciach czy gołym okiem jakiejś mega róznicy nie ma oczywiście w moich soczewkach.

Napewno nie 120% nawet w niektórych miejscach.

albo po prostu nie jesteśmy w stanie zauważyć 120% rózniyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek.

Szukam jak najlepszych żarówek H7 na deszcz, w szczególności w nocy. Wygląd zewnętrzny w reflektorze itd. schodzi na dalszy plan - nie zależy mi na xenon lookach i innych, ma to dobrze oświetlać drogę w trudniejszych warunkach. Myślałem aby pójść w żółciejszą barwę i znalazłem 2 zawodników:

1. Narva Contrast+
2. Osram AllSeason

Ktoś miał z nimi styczność, widział, macał, używał? Warto poeksperymentować, czy lepiej pozostać przy Tungsramach +90/+120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej pozostać przy Tungsramach +90/+120?

Teraz mogę ja coś powiedzieć z własnego doświadczenia, na paczątku lipca zamówiłem komplet Tungsram +120% na allegro za ok 50zł.

w czwartek spaliła mi się jedna żarówka, a w niedziele druga.

Mineły niespełna 2miesiące i po komplecie żarówek za 50zł.

Mało tego, na czubku żarówki są pokryte nazwijmy to farbą, tak więc jak wyjąłem do wyminy to połowy już nie było a druga połowa odpadła pod palcami...

Fakt świeciły nieco lepiej niż standardowe, ale podkreślam nieco.

Widać na soczewce ze dawały troche wiecej światła

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil daaaaaawno temu uzupełniony, może coś się nie wyświetliło. ;) Lampy poliftowe, żarówki jak już wspomniałem H7.

W każdym razie aktualnie jeszcze siedzą u mnie Tungsramy Megalight +90%. Złego słowa na nie powiedzieć nie mogę. Elegancko świeciły i były w miarę przystępnej cenie. Teraz, po 25 tys. km fakt faktem nadal żyją, ale ledwo świecą i tylko proszą się o wymianę. I tak właśnie się zastanawiam czy znowu Tungsramy +90, czy jednak poeksperymentować z "żółtkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki tamto było przypadkowe i nie do Ciebie :)

To ja nie wiem czemu u mnie 2 miesiace i padły.

Z tego co czytałem i co pisali to powinny długo wytrzymać.

W takim 2 aucie osramy blue vision czy cos takiego przezyły moje Tungsramy.

Z tego co wiem to żółte światło lepiej radzi sobie we mgle (podobno, kiedyś tak gdzieś wyczytałem)

ale czy to też tak się ma do mokrej drogi i gdy pada deszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co zasłyszałem i zaczytałem to światło bardziej wpadające w żółty lepiej się sprawuje we mgle, deszczu/śniegu w nocy itd., a bielsze światło za to jest lepsze na suchym. Coś za coś.

W każdym razie widzę, że jednak nikt nie miał styczności z takimi żarówkami, to na spróbowanie zamówiłem Narva Contrast+. Jak się nie spiszą to kupię znowu Tungsramy, a te będą w razie czego na zapas. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Osram AllSeason

Wsadziłem je w poprzednim samochodzie gdzie miałem jakieś chińskie soczewki. Na innych żarówkach, nawet chwalonych Night Breaker po ciemku na mokrym nie było widać dosłownie nic. Na AllSeason (chyba AllSeason Super to były, +30% światła) w końcu zacząłem widzieć, także śmiało polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narva Contrast + mają chyba żółty filterek. Żółtych żarówek nie wolno używać w światłach mijania. Chyba że są tylko minimalnie zabarwione, może wtedy to jakoś przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żółtych żarówek nie wolno używać w światłach mijania

co Ty gadasz? :szukaj:

Dopuszczalna barwa światła w światłach mijania to kolor "biały" i żółty.


Nie obiło mi się o uszy aby wszedł taki przepis zabraniający żółtych świateł mijania.

Chyba że źle mówie to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masz racje, ja nigdy nie słyszałem aby coś takiego weszło w życie.

Moim zdaniem na takie tematy zdecydowanie za mało jest w mediach,

bo skad My zwykli ludzie mamy o tym wiedzieć?

nikt nie siedzi co dziennnie i nie patrzy jaki nowy zakaz wszedł w życie/

A jak sprawa się ma do Żółtych świateł przeciwmgłowych?

Wszędzie pisze tylko o pozycyjnych, mijania i drogowych

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem weszło coś takiego, bodajże w 2010, lecz tyczy się to żarówek żółtych selektywnych - je można używać jedynie w światłach przeciwmgłowych. A co do żarówek AllSeasons/Contrast+ to one nie są typowo żółte, jak te stare żółte selektywne. One wciąż są barwy białej, tylko są z tego niższego przedziału temperatury barwowej. Jeżeli dobrze pamiętam to Contrast+ mają 2700k.

Narva Contrast + mają chyba żółty filterek.

Jedynie na materiałach marketingowych. ;) W rzeczywistości szkła są przeźroczyste, lecz pod światło widać jakiś naniesiony filtr - mieni się w różnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...