Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6, 3,0 V6]Pytanie do użytkowników


pawel_p_19

Rekomendowane odpowiedzi

bez obawy możesz lać 95 choć ponoć osiągi nie te jak na 98. U mnie na wlewie napisane jest 95/98 tak więc spoko

Z tego co mi wiadomo to pb98 wcale nie polepsza osiagow, a nawet je pogarsza. Pb98 spala sie wolniej niz pb95 przez co dostarcza mniej energii w tym samym czasie. Pb98 nalezy stosowac do wysilonych konstrukcji, duza moc, mala pojemnosc, by nie wystapilo tzw. spalanie stukowe. Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Pb98 nic nie daje silnikom nie przystosowanym do niej (potrzeba innego kątu wtrysku) jedyny efekt to cichsza i spokojniejsza praca

jezeli silnik jest przystosowany do 98 to na 98 będzie ciszej chodził i miał większą moc (wykorzysta to że mozna ustawić inny kąt wtrysku bez obawy o spalenie stukowe paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb98 nic nie daje silnikom nie przystosowanym do niej (potrzeba innego kątu wtrysku) jedyny efekt to cichsza i spokojniejsza praca

jezeli silnik jest przystosowany do 98 to na 98 będzie ciszej chodził i miał większą moc (wykorzysta to że mozna ustawić inny kąt wtrysku bez obawy o spalenie stukowe paliwa)

nie bedzie mial wiekszej mocy, w silnikach o wiekszej kompresji eliminuje wystepowanie spalania stukowego, jak to napisal Silver88. w sumie jakby nie patrzec to spalanie stukowe obniza sprawnosc silnika ale stosowanie 98 nie zwiekszy bezposrednio mocy zadnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

o to właśnie mi chodziło, silnik na Pb95 będzie miał mniejszą moc niż na 95 (jak jest dostosowany do 98) ze względu na stukowe spalanie (komputer inaczej wysteruje zapłon tak w skrócie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie stukowe obniza sprawnosc? Ja slyszalem ze jest zabojcze dla silnika. Czy moze komputer sam to wyreguluje wlasnie pogarszajac osiagi i rownoczesnie nie szkodzac silnikowi?

przy spalaniu stukowym silnik przestaje pracowac jak nalezy, nie ma mocy i oczywiscie jest to dla niego bardzo szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przy sprawnym silniku, moze zdarzyc sie w przypadku awarii map-sensora (czujnika podcisnienia) lub generalnie problemow z zaworami (np nie domykajace sie zawory dolotowe, spozniony czas ich reakcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...