Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse?


designer

Rekomendowane odpowiedzi

felgi oryginał audi... czyli 57,1 ;]

fotograd87 ori audi ma też 66,5 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dziwne. kto ci takie dystanse doradzil :?:

sam sobie doradziłem.....przejrzałem wątek autor ma 20mm na tyle wydało mi się to za dużo wiec wziołem 17mm z myslą ze bedzie oki a tu lipa :confused4: no cóż na tył dam 10mm będzie oki....a te 17mm do sprzedania , jest ktoś chętny?raz założone cena 120zł

:polew: no nie moge, mówiłem od początku że nie wejdzie! ...to sie kłócili :gwizdanie:

ktoś tu pisał że ma 235 et 43 i dyst 20mm .... :wallbash: chyba w snach .... albo błotniki ma powyciągane :cool1:

To ja napisałem i tak jest w rzeczywistości. Żeby nie być gołosłownym wlepiłęm jeszcze w swoim poście linka do fotek :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie cały czas wydawało że ma 57,1mm... kupowałem takie dystanse i pasowały idealnie :)

w B8 jest już inna średnica właśnie 66,5 czy 66,6, wiem bo kupiłem felgi wzór rs4 ori od B8 i musiałem dokupić pierścienie 66,5 na 57,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna felga ma delikatny stożek.. a ja mam firmowe dystanse firmy H&R... tutaj macie linka do wątku dotyczącego tych dystansów :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t87306.0.html;highlight=dystanse+12mm

widzę, że w tamtym temacie pisałem to samo co tutaj :D H&R porządna firma i ogarnęli temat :) stożek 3mm i potem normalnie pierścień centrujący 57,1 :) ale jakbyś chciał dystans bez tego stożka na początku, o średnicy 57,1 to musi być grubość 17mm :P inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś foto jak wyglada koło przy ET 45, feldze 17" i oponie 235/45 z dystansem 17mm??

Bo cały czas mam dylemat czy kupic 17mm czy 15mm dystanse bo nie chce zeby cos tarło :disgust: dodam ze zawias mam 1BA czyli norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dłużej czytam ten wątek, tym mniej jestem pewny co kupić. :mysli:

mam ori kółka 18x8,5'' ET43, a na nich opony 225/40. I teraz nie wiem czy mam kupić dystanse 15 czy 17mm. No i co z tą nieszczęsną piastą? Może ktoś ma u siebie podobną konfigurację kół i dystansów i może się podzielić doświadczeniami?

Chcę kupić coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=973200144. No chyba, że ktoś ma jakiegoś oswojonego dostawcę sprzętu firmy H&R w rozsądnych cenach... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dłużej czytam ten wątek, tym mniej jestem pewny co kupić. :mysli:

mam ori kółka 18x8,5'' ET43, a na nich opony 225/40. I teraz nie wiem czy mam kupić dystanse 15 czy 17mm. No i co z tą nieszczęsną piastą? Może ktoś ma u siebie podobną konfigurację kół i dystansów i może się podzielić doświadczeniami?

Chcę kupić coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=973200144. No chyba, że ktoś ma jakiegoś oswojonego dostawcę sprzętu firmy H&R w rozsądnych cenach... :rolleyes:

jak ty wrzucisz na et43 8,5 cala dystans 15mm to nawet z miejsca nie ruszysz jak załadowanym aucie

wg mnie max przy feldze 8 cali to et 30 tył i 35 przód ... a ty robisz et28 i do tego jeszcze masz fele szerszą o 12mm (6mm z jednej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że optymalne będzie 10-12mm (chodzi mi o tylną oś). Tylko co wtedy z piastą, czy nie będzie konieczności dokupienia jakiś dodatkowych elementów, albo przeprowadzania innych kombinacji związanych z problemami które opisał kilka postów wcześniej Tomson? :mysli:

ciekawe kolego jak Ty masz to rozwiązane jeżeli piasta ma średnice 57.1 i długość 15mm i Twój dystans ma pierścień centrujący również 57,1, ale jest 5mm krótszy niż piasta (bo ma 10mm)? :>

bo tak się składa, że ja musiałem dorobić sobie dystans właśnie 10mm, więc zostawało 5mm miejsca na pierścieniu piasty.. ale niestety felga była na początku ścięta i nie trzymała się na tych 5mm, więc musiałem na tokarce zwiększyć średnice wewnętrzną felgi do 60mm i zrobić dystans 10mm z 5mm kołnierzem o średnicy wewnętrznej 57,1 i zewnętrznej 60.. innego wyjścia nie widzę, bo jest niemożliwe :) a jeżeli masz to jakoś rozwiązane to narysuj mi to w paintcie, bo nie ukrywam, że jestem ciekaw :D

jeżeli masz dystans 10mm to zostaje 5mm pierścienia na piaście i jeżeli nie masz stożka na początku felgi (a ja niestety mam) to nie potrzeba kołnieża centrującego na dystansie, bo felga będzie się trzymać na tych pozostałych 5mm..

tak jak kolega wyżej pisał dystanse z pierścieniem centrującym takiej samej średnicy jak piasta czyli w naszym wypadku 57,1 to musi mieć minimum 2mm więcej niż piasta (czyli 17mm) żeby się to jakoś trzymało :)

edit: na allegro widzę, że robią dystanse z centrowaniem 15mm, ale wtedy felga musi mieć na początku stożek, żeby dystans mógł przejść z większej średnicy na mniejszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... też dołączę się do dyskusji. Mam 7,5x17" ET42 z oponami 225/45/R17 i z ori zawiasami model B6 E8 Avant. Za kozacko to nie wygląda i na pewno będę zakładał dystanse ... tylko jakie?

Ori otwór centralny to 57,1 ale felgi mają 66,5 więc mam pierścienie centrujące.

Moje pytania:

1. Jakie dystanse na przód, a jakie na tył?

2. Czy są dystanse z przejściówką z 57,1 na 66,5?

3. Czy lepiej dłuższe śruby czy mocowanie oddzielne?

4. Czy takie dystanse dorabiał ktoś samodzielnie i czy nie ma ku temu przeciwwskazań?

... dodam też, że w późniejszym czasie będę chciał autko lekko obniżyć.

Tu fotki jak to wygląda obecnie:

9a5173dbab.jpg

5417d28cea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopię ten stary temat proszę o radę jakie dystanse założyć do bo mojej b6 felgi ori sline 17 opony 235/45. Zawias sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 15:55, bongkox napisał:

Panowie odkopię ten stary temat proszę o radę jakie dystanse założyć do bo mojej b6 felgi ori sline 17 opony 235/45. Zawias sline.

Najpierw podaj ET, bo bez ET nie wiadomo jako dystans wrzucic. Do tego szerokosc felgi. 

Edytowane przez muunv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam u siebie 5x112 7.5Jx18 ET51 oponka 225/40 r18 jakie dystanse zastosowac zeby nie wystawały a były na równo. Jakiej firmy dystanse i mozna link do strony chce osobno przykrecic dystans i osobno felge tylko nie wiem jakie rozmiary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse firmy Dystom polecam. www.dystom.pl

 

Co do dobierania dystansow, to obejrzyj ten filmik. Prosciej aie nie da :)

 

https://youtu.be/3LeFZsyGRrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

Podpowie ktoś czy wszystko się zgadza w moich obliczeniach?:whistling:

Felga 18x8J et 43.  Zawieszenie ori 1BV audi B7 w Q.

Jakie dystanse zastosować żeby nie wystawały, a były na równo z nadkolem "bezpiecznie" przy obciążeniu nawet 3 osób z tyłu?

Przód 15mm a tył 20 mm?

Jeśli dorzucę z czasem do tego springi Eibach pro kity to rozumiem, że nic się nie zmieni i będzie ok? ?

 

Edytowane przez Dandusiek
Jebnałem się w mm, sorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, muunv napisał:

Przod ET 30-32, tyl ET28 max. 

 

Wyzej wrzucilem filmik jak wszystko policzyc :) @Dandusiek

Dzięki za odpowiedź kolego. Zaraz patrze na filmik i sprawdze sobie dla pewności.

Po różnicy wychodziłoby  tył 15mm dystansik a przód bezpiecznie ok. 11 mm max 13 mm.

Podziękował. Założę felunki które już do mnie jadą i jeszcze dokładnie trzeba będzie policzyć. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dandusiek napisał:

(...)jeszcze dokładnie trzeba będzie policzyć. :whistling:

No tak jest najlepiej robic. Masz kolo i dopiero mierzysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muunv napisał:

No tak jest najlepiej robic. Masz kolo i dopiero mierzysz ;)

I tak zrobię, żeby był pewniaczek. Dzięki kolego.

Rozumiem, że springi tutaj nic nie zrobią różnicy jak będę miał taki dosyć spas fajny, ale wiadomo nie że na mikromilimetry z rantem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...