Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse?


designer

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Dandusiek napisał:

Witajcie Panowie.

Podpowie ktoś czy wszystko się zgadza w moich obliczeniach?:whistling:

Felga 18x8J et 43.  Zawieszenie ori 1BV audi B7 w Q.

Jakie dystanse zastosować żeby nie wystawały, a były na równo z nadkolem "bezpiecznie" przy obciążeniu nawet 3 osób z tyłu?

Przód 15mm a tył 20 mm?

Jeśli dorzucę z czasem do tego springi Eibach pro kity to rozumiem, że nic się nie zmieni i będzie ok? ?

 

Te same parametry miałem przy  obniżonym samochodzie i bez problemu możesz robić przód Et28 i tył et26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, dojadą kółka i będziemy modzić zobaczymy, pomierzymy i będzie bajka mam nadzieje. Tak jak kolega up pisze może pyknie te 15 i 20mm. 

Dzięki, piona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre dystansy ma Durarace, młoda marka, ale znają się na temacie, ich akcesoria są rzeczywiście wytrzymałe. Na stronie durarace.com/sklep masz całą ofertę. Bardzo duży wybór wariantów przystosowanych do różnych marek samochodów, sam kupowałem do Audi A3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dystanse można założyć tylko na tylną oś czy lepiej na wszystkie koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko chciałbym zarzucić jakiś dystans mam felgi 17 z et 41  , pomorze ktoś dobrać dystanse że srubami na przód i tyl ? Żeby to nie bilo i żeby to miało ręce i nogi 

20210207_162542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gonzalez09 napisał:

Siemanko chciałbym zarzucić jakiś dystans mam felgi 17 z et 41  , pomorze ktoś dobrać dystanse że srubami na przód i tyl ? Żeby to nie bilo i żeby to miało ręce i nogi 

20210207_162542.jpg

Siema, napisz jakie masz zawieszenie i jaki efekt chcesz uzyskać 

śruby są przeważnie w zestawie, na spokojnie możesz włożyć 20mm/18mm


co do firm dystansów to Dystom albo rrcustom

Edytowane przez Tkoczu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tkoczu_ napisał:

Siema, napisz jakie masz zawieszenie i jaki efekt chcesz uzyskać 

śruby są przeważnie w zestawie, na spokojnie możesz włożyć 20mm/18mm


co do firm dystansów to Dystom albo rrcustom

Szczerze to nie wiem jakie mam zawieszenie tzn jest oryginał, 1.9 quattro,  nie wiem jakie tam moze byc, co do 3fektu, to chciałbym żeby się koła zrownaly sie z nadwoziem , bo niestety teraz są schowane i śmiesznie to trochę wyglada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gonzalez09 napisał:

Szczerze to nie wiem jakie mam zawieszenie tzn jest oryginał, 1.9 quattro,  nie wiem jakie tam moze byc, co do 3fektu, to chciałbym żeby się koła zrownaly sie z nadwoziem , bo niestety teraz są schowane i śmiesznie to trochę wyglada 

Na wlepie bd ci pisać jakie masz zawieszenie, zaznaczyłem Ci na zdj 

A reszta tak jak powyżej napisałem, ale możesz dać mniejsze np. 18/15mm lub 15/13mm

CB887CA5-8356-43A7-BF44-7150F02B311D.jpeg

Edytowane przez Tkoczu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gonzalez09 napisał:

Szczerze to nie wiem jakie mam zawieszenie tzn jest oryginał, 1.9 quattro,  nie wiem jakie tam moze byc, co do 3fektu, to chciałbym żeby się koła zrownaly sie z nadwoziem , bo niestety teraz są schowane i śmiesznie to trochę wyglada 

Panie , bierzesz poziomicę ustawiasz w pionie dotykając górnego rantu błotnika na środku nadkola. Potem miarą stolarską / tą składaną/ najlepiej mierzysz odległość pomiędzy zewnętrznym rantem felgi a poziomicą. Ta odległość bedzie rozmiarem dystansów . Oczywiście poziomica w pionie ma być a dystanse inne bedą z przodu inne z tyłu.   :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Panie , bierzesz poziomicę ustawiasz w pionie dotykając górnego rantu błotnika na środku nadkola. Potem miarą stolarską / tą składaną/ najlepiej mierzysz odległość pomiędzy zewnętrznym rantem felgi a poziomicą. Ta odległość bedzie rozmiarem dystansów . Oczywiście poziomica w pionie ma być a dystanse inne bedą z przodu inne z tyłu.   :hi:

No to dzięki pany za wszystkie podpowiedzi , w sobote zobaczę jak to się u mnie ma , więc albo Dystom albo rrcustom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 23:00, gonzalez09 napisał:

No to dzięki pany za wszystkie podpowiedzi , w sobote zobaczę jak to się u mnie ma , więc albo Dystom albo rrcustom

Ja mam Eibacha .:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 21:15, dekiel 13 napisał:

Ja mam Eibacha .:whistling:

No I jak się sprawują? I jaka cena ? Oraz w miare wykonanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie 12mm , na tyle 20mm / przykręcane do piasty koła./ Jak mają się sprawować  , kierownica ani drgnie do v-maxa. Wykonanie top jakość plus TUV . Cena ok. 600 po rabacie za wszystko. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy to prawda że jeśli mam quattro  to muszę i z przodu i z tylu zalozyc dystanse takiej samej grubości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans nie ma nic do Q

Parametry opon już tak.

Przy Q polecają identyczne na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moerzyl3m poziomica tak jak kol wyżej pisał i wyszło mi na przód 2 cm a tył 3 cm , jest możliwa aż taka różnica?

Edytowane przez gonzalez09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 8j ET45 - Opona 225/40. Dystans przód 15mm, tył 20mm podejdzie czy nie bardzo?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...