Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse?


designer

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, zakix napisał:

18 8j ET45 - Opona 225/40. Dystans przód 15mm, tył 20mm podejdzie czy nie bardzo?. 

A jakie zawieszenie ? 
Daj 17mm i 13mm i też bd git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

A jakie zawieszenie ? 
 

Gwint.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie do mądrzejszych kolegów mam takie felgi 4F0601025J mają rozmiar 17 x 7,5 ofset to chyba et 45. Z tego co znalelzem w sieci są to felgi od audi a6 w a4 trochę się chwaja myślałem nad dystansami ale zastanawiam się nad jak grubymi itp. Moje audi ma zawieszenie 1BE, na zdjęciach nizej mniej więcej widać jak to wyglądało w tamtym roku.20220602_133210.thumb.jpg.af79f19242f691fa6c145a6a02a488fa.jpg20220602_133047.thumb.jpg.f8f42309fbc7dfd1f2682c7d813a30e7.jpg20220602_132958.thumb.jpg.5e9e3959bb849f699f0555124d18e9bc.jpg20220602_132952.thumb.jpg.81f49da6cad3a7a9b21112d510d3343c.jpg20220602_132941.thumb.jpg.ead476df559af8856323d4de6c995e23.jpg20220602_132858.thumb.jpg.328a4616354a71a3201af4acc8000c69.jpg20220602_132849.thumb.jpg.e6941be167974aeaf6cefb60370d4240.jpg

 

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już koła to poziomnica w rękę i jakieś narzędzie do pomiaru długości i będzie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła leżą w garażu używane tylko na lato :) powmiar wiem poziomnica marka i do krawiedzi nadkola pytanie czy może być tak ze inne do przodu innedo tyłu? Tzn różne grobisci ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrekZch napisał(a):

Koła leżą w garażu używane tylko na lato :) powmiar wiem poziomnica marka i do krawiedzi nadkola pytanie czy może być tak ze inne do przodu innedo tyłu? Tzn różne grobisci ?.

Tak raczej będzie, że żeby było równo to muszą być różne grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowno tzn nie wiem czy dobrze rozumiem chodzi o to żeby auto zostawiało 2 ślady a nie 4? Tzn ze przednie i tylne koła równo mają być ustawione ???  względem siebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekZch napisał(a):

Rowno tzn nie wiem czy dobrze rozumiem chodzi o to żeby auto zostawiało 2 ślady a nie 4? Tzn ze przednie i tylne koła równo mają być ustawione ???  względem siebie ??

Równo z nadkolami , przykładasz deskę kantem do felgi i ranty jej oraz błotnik mają jej dotykać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to wiem twraz druga sparwa lepsze dystanse przelotowe czy adaptery do poszerzania przykręcane do piasty i do tego felga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rob@k napisał(a):

Przykręcane są chyba od 20mm. 

Po za tym są cięższe o śruby do  przykręcenia i trzpienie gwintów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak mam założyć dystanse do swojego samochodu?
Pacjent a4 b6 sedan 
Z tyłu mi wystaje to na co się felgę wsadza na 16.5mm
Dystans jaki potrzebuje do auta ma 13mm w bezpiecznej wersji i  15mm że będzie idealnie z nadkolem dlatego celuje w 13 bardziej 
Więc co muszę ściąć to trochę gumówka ?
Proszę o pomoc bo oszaleje 

Na przód potrzebuje w sumie tylko 5mm więc tu raczej nie będzie problemów dobrać 

 

Opona 235/35-19

Felga 8j 32.5 ET 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy dystanse+śruby możecie polecić ewentualnie jakich się wystrzegać ?
Poza markowymi na aledrogo jest sporo tańszych dystansów wraz ze śrubami. I generalnie obawiam się jakości śrub aby nie były z plasteliny chińskiej ?‍♂️

 

Ktoś coś poleci z własnego doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Dystom , made in Poland

A znasz jakie sprawdzone śruby do przykrecania felg? Ostatnio kupiłem z felgeo to dwie ukrecilem a twardość niby taka jak powinna być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sprzedają chyba że śrubami poza tym dokrecaj kluczem dynamometrycznym to nic nie ukręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dekiel 13 napisał(a):

Oni sprzedają chyba że śrubami poza tym dokrecaj kluczem dynamometrycznym to nic nie ukręcisz

? dobre

ciekawe kto ma w garażu klucz dn żeby sobie 2 razy w roku koła dokręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz DN to nic aż tak niezwykłego. Mam u siebie a nie często bawię się w mechanika. Jednak narzędzia lubię mieć gdy są potrzebne. Wracając do śrub, to nie kwestia narzędzia a stopu metalu. Nawet mechanik do którego jeżdżę sam trzyma zdemontowane śruby w swojej spiżarni, bo nie jedno już widział i jak to mówi co ori to ori. Te deklarowane twardość to często niewiele wspólnego z prawda maja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Użytkownik007 napisał(a):

? dobre

ciekawe kto ma w garażu klucz dn żeby sobie 2 razy w roku koła dokręcić ?

Najwyrażniej kolega potrzebuje skoro ukręca śruby , proste.

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Użytkownik007 napisał(a):

ciekawe kto ma w garażu klucz dn żeby sobie 2 razy w roku koła dokręcić

Każdy, który coś tam mechanikuje, a nie za byle pierdołą jedzie na warsztat by zapas zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...