Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] silnik po rozgrzaniu trudno się uruchamia


jack king

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy nie zabardzo znam to forum, a mój problem polega na tym że silnik po rozgrzaniu trudno się uruchamia, mechanior dziś powiedział że trzeba wymienić "hydrauliczne kasatory luzów" :shocked::embarrassed:

w szukajce nic nie znalazłem :cry:

Proszę o pomoc silnik 1.9 tdi 110ps najprawodpodobniej AFN

poprawiony temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał taki sam problem, z takim samym silnikiem

jak zimny to palił ok, jak przy rozgrzanym to padaczka

pojechał do znajomego mechanika, który posprawdzał, podrapał się w głowę i zadzwonił po "elektroników"

przyjechało dwóch, posprawdzali, podrapali się w głowę i powiedzieli że to wina, że to przez walnięty "procek" w komputerze, na kilkanaście pinów

zaśpiewali 500PLN, kolega zbił do 350PLN. " wspawali" nowy powiedzieli że będzie ok

kolega trochę nie dowierzał, pospisywał do nich nr. tel i odjechał

obecnie jeździ ponad miesiąc i jest wszystko ok, na rozgrzanym pali tak jak powinien- na dotyk

sorry, że tak ogólnikowo- ale jak go spotkam, to napiszę więcej szczegółów

myślę że to dobry trop :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy nie zabardzo znam to forum, a mój problem polega na tym że silnik po rozgrzaniu trudno się uruchamia, mechanior dziś powiedział że trzeba wymienić "hydrauliczne kasatory luzów" :shocked::embarrassed:

w szukajce nic nie znalazłem :cry:

Proszę o pomoc silnik 1.9 tdi 110ps najprawodpodobniej AFN

prawdopodobnie problem tkwi w pompie wtryskowej - ma juz swoje latka i powoli odmawia posłuszenstwa ... jezeli tak jest (a to tylko moje przypuszczenia) to mozna to naprawic tak jak napisał taktuś robiac małą korekte w sofcie (w mapie dawki startowej)..

P.S ale zanim cos zrobisz podepnij Vag'a moze sa jakies błedy i najlepiej podjedz do dobrego mechanika od TDI ...

przyczyn moze byc wiele .. od tego co Ci napisałem poprzez walniety czujnik temperatury,zbyt mała dwke startowa itp/itd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub kat wtrysku tez zly

kat wtrysku to jakby nie chcial zapalic na zimnym ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky ma racje wina tkwi w pompie wtryskowej- aby to sprawdzić trzeba schłodzić pompe np. zimną wodą i wtedy spróbować odpalić KUzyn w seacie toledo 1.9 TDI 110 KM ma to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowa przypadlosc lekko zuzytej pompy. Wystarczy myk w sofcie i pali na dotyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, słabe palenie na ciepłym to się "programowo" likwiduje bez problemów

nie tak bez problemów bo czasem nie polaczysz sie z kompem przez złacze OBD tylko trza wylutowac kosci a wtedy to juz wiecej zabawy i kosztów wiec robic to dla samego poprawienia odpalania to nonsens bo jak mam kosci juz w rece to robie dobry program i wtedy mam juz moc i super odpalanie :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj u mechanika wymienił mi olej ,filtr oleju oraz popychacze hydrauliczne.znacznie poprawiła sie praca silnika ale problem rozruchu na ciepłym silniku pozostał.muszę jechac do fachowca od pomp wtryskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack King: generalnie taniej wyniesie Cię wykonanie modyfikacji w sterowniku tzw chip tuningu a przy okazji od razu korekty dawki rozruchowej niz naprawa pompy wtryskowej. Przemysl to... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack King: generalnie taniej wyniesie Cię wykonanie modyfikacji w sterowniku tzw chip tuningu a przy okazji od razu korekty dawki rozruchowej niz naprawa pompy wtryskowej. Przemysl to... Pozdrawiam

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...