Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik 1.9 SDI 75PS zalety i wady


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

co szanowne grono zwolennkiów Diesla powie mi o tym wolnossącym traktorku, czy jest to silnik godny uwagi i czy np. 160 tyś przebiegu to dużo na niego :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Słyszałem że główna zaleta SDI to niezwykła trwałość i wytrzymałość - podobno jeżdżą 500 kkm i więcej bez większych remontów

Wada jest oczywista - muł niesamowity.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy w jakim aucie siedzi - kolega na poczatku tego roku przyprowadzil sobie Ibize 1.9 SDI 75KM i jezdzilo sprawnie, do miasta w zupelnosci wystarczy. spalanie to cos kolo 5-5,5l /100km. mial na blacie cos pod 200k km (rocznik 2002...) i silnik nie wygladal zle, za to zawias i wnetrze - tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co szanowne grono zwolennkiów Diesla powie mi o tym wolnossącym traktorku, czy jest to silnik godny uwagi i czy np. 160 tyś przebiegu to dużo na niego :afro:

podaj oznaczenie silnika bo jakos nie kojarze motoru 1.9 SDI 75 KM.... w zadnym wytworze koncernu Audi/VW/Skoda/Seat ... ale moge sie mylic.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sdi miał chyba 68km,ja miałem 2 miesiące temu golfa 4 SDI 00r na sprzedanie +opłaty to cięzko go było sprzedac.Przyspieszenie to tragedia w takim aucie za to mało pali[br]Dopisany: 25 Maj 2007, 10:27 _________________________________________________W A4 to był DI a nie SDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jest to VW Golf IV z 1999r, gdyż interesuje mnie autko ekonomiczne do miasta i czasami wypady poza, bedzie to drugie auto w domu :wink:

oznaczenia motoru nie znam dam jego fotkę narazie

197817229gd7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jest to VW Golf IV z 1999r, gdyż interesuje mnie autko ekonomiczne do miasta i czasami wypady poza, bedzie to drugie auto w domu :wink:

oznaczenia motoru nie znam dam jego fotkę narazie

http://img258.imageshack.us/img258/7782/197817229ah6.th.jpg

tak juz zostało napisane ..

motory nie do zdarcia ... jako drugi oszczedny samochod w rodzinie to jest to strzał w 10-tke ... :wink:

p.s SDI tez sie "cipuje" ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s SDI tez sie "cipuje" ... :evil:

bezstresowo ? :evil: tzn. ile można bezpiecznie podciągnąć nie szkodząc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ibizy czy polo jeszcze ujdzie ale do czegoś większego potrzebna większa moc. Co do silnika to zaletami są bezawaryność oraz zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaletami są bezawaryność oraz zużycie paliwa

i na tym mi głównie zależy, a czy 160 tyś przebiegu to jego druga młodosć czy już dać sobie spokój z tym egzemplazem ?, jestem ciemny w dieslach więc pytam bo mi sie wydaje że ani to duzo ani mało :grin:,średnio na rok będzie u mnie 15 tyś km więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaletami są bezawaryność oraz zużycie paliwa

i na tym mi głównie zależy, a czy 160 tyś przebiegu to jego druga młodosć czy już dać sobie spokój z tym egzemplazem ?, jestem ciemny w dieslach więc pytam bo mi sie wydaje że ani to duzo ani mało :grin:,średnio na rok będzie u mnie 15 tyś km więc ...

Jak ma 160tyś to ledwo dotarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego nie bral bo maluchy beda cie wyprzedzac no chyba ze tesciowej na zakupy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego nie bral bo maluchy beda cie wyprzedzac no chyba ze tesciowej na zakupy :grin:

teściową to moge co najwyzej wywieźć jak najdalej i najgłebiej jak się da :polew:

a tak poważnie to się tego obawiam ze nawet na światłach przy markecie, seicento mi da radę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed A4 mialem skode fabia 1.9sdi.moc 64kuce:)I powiem tak.Jets to zolw ale do jazdy po miescie spokojnie styka.Bylem tym furantem 3 razy w itali 2 razy w holandi wiec i dluzsze trasy nie byly problemem,choc max 140km/h(do tego trzeba sie przyzwyczaic:))To co najbardziej w nim c=enilem to spalanie,miasto=ok5.5l a w trasie zejscie do 4.5l to naprawde nie jest problem wiec koszt 100km to oklo 20zl.heheh i to bylo piekne.....Przez 2 lata jak go mialem zrobilem 125000km i stan motorku jak marzenie.Mysle jest to motor godny polecenia i naaprawde solidny.Pozdrawiam

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można powiedzieć że oszczędności sięgają 2 litrów/100km czyli 6,5-7zł x 1250 = od 8125 do 8750 zł oszczędności !!! Tylko najeżdzić w 2 lata 125 tyś km to trzeba się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo musi na waciki starczyć jeszcze :tongue::cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w pracy Polo SDI, powiem tak wielkiej oszczędności niema bo jesli nawet 1,5 litra pali mniej to koszty roczne w porównaniu do TDI są niewiele mniejsze, o sprawnej jezdzie albo wyprzedzaniu przy 100kmh można zapomnieć. Muł muł i jeszcze raz muł, nigdy nie kupiłbym takiego auta prywatnie. Co do awaryjności to zgadzam się nasze polo ma 280tyś i tylko olej,filtry, płyny itd. i śmiga jak złoto całkowicie bezawaryjnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel takiego kupił, muła ma sie rozumieć.Wybór padł na G IV, ogólnie bał się że mu turbinka pójdzie. No to powiedziałem mu, że nieźle wybrał :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...