Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik 1.9 SDI 75PS zalety i wady


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro one takie muły to turbinka już poleciała :grin::polew::evil::cheesy:

SDI - SELFIGNITION DIRECT INJECTION w wolnym tłumaczeniu "Silnik z zapłonem zamoczynnym i bezpośrednim wtryskiem paliwa" (keine turbo!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ogólnie bał się że mu turbinka pójdzie...

czytaj: nie chciał silnika TDI bo ogólnie bał się, że..... :polew:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może SDI zalet ma wiele, ale mnie ten silnik nie przekonuje i już!

Nie ma jak to poczuć czasami coś w foteliku... :wink:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to poczuć czasami coś w foteliku... :wink:

:audi:

np. cięższy portfel od większej ilości kaski po tankowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam a4 Di 75 koni.. nie powiem ze jest to samochód na wyscigi ale kupiłem go bo mial dobre wyposarzenie nie duzy przebieg i byl ogolnnie bdb stn :) i zastanawiam sie nad jakims chipem.. pytam sie czy warto inwestowac? ile moze kosztować i jak z mocą i spalaniem ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta :decayed:

Koledzy ojciec szuka auta dla siebie. W rodzinie jest zadbany golf IV 1.9 SDI.

Szukam więcej informacji na tego silnika. To że słabo przyspiesza to żaden problem bo ojciec nie przekracza 80 KM/H :polew: mało pali i bezawaryjny...co jeszcze koledzy?

Ten golf jest kompletnym golasem z 98 r. nawet ma korby z przodu :naughty: i tylko 3 drzwi, przebieg to jakieś 240 tys. km. Atutem jest świeżo wymieniony rozrząd, ładne aluski 16' i hmm chyba tyle.

Jak myślicie czy 8 tys. plnów to dużo za takie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta :decayed:

Koledzy ojciec szuka auta dla siebie. W rodzinie jest zadbany golf IV 1.9 SDI.

Szukam więcej informacji na tego silnika. To że słabo przyspiesza to żaden problem bo ojciec nie przekracza 80 KM/H :polew: mało pali i bezawaryjny...co jeszcze koledzy?

Ten golf jest kompletnym golasem z 98 r. nawet ma korby z przodu :naughty: i tylko 3 drzwi, przebieg to jakieś 240 tys. km. Atutem jest świeżo wymieniony rozrząd, ładne aluski 16' i hmm chyba tyle.

Jak myślicie czy 8 tys. plnów to dużo za takie auto?

motor nie do zabicia , cena do zbicia ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc,

Moj ojciec mial Skode felicje z tym silnikiem(1,9 D 64km). Auto kupione nowka w Polsce u dilera Skody.

Serwisowana byla przez rok i sami najezdzilismy tym silnikiem przebieg: 800.000 km - auto jezdzilo duzo codziennie.

Z tym ze ojciec ma lekka stope do jazdy. Do 100km/h jakos to sie ciagnie...

Auto sprzedalismy i jezdzi dalej po naszej miescinie :>.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Audi DI 75 KM, i co z tego że mało pali jak radość z jazdy żadna?

TDI 110 KM pali tyle samo a efekt z jazdy ekstraśny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Audi DI 75 KM, i co z tego że mało pali jak radość z jazdy żadna?

TDI 110 KM pali tyle samo a efekt z jazdy ekstraśny!

DI a SDI to 2 rozne swiaty

w DI masz turbine jest to ten sam motor co AHU czy 1Z i samym chipem robisz te 110KM :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Polo miał SDI. Do miasta nadaje się idealnie, w trasie już gorzej, ale idzie przełknąc. Motor twardy do tego stopnia, że matka Ziemia nie nosi takiego talentu, który byłby w stanie to zajechac :>. Kumpla Polo miało 460 tyś. nakulane, z tymże styl jego jazdy mnie przerażał. Gośc potrafił jechac przez całe miasto 80 km/h na 3-ce (około 3,5tyś. obr/min), wrzucając wyższy bieg po przekroczeniu 4 tyś.

Najfajniejsze było to, że palił mu 5,5l. Teraz cieszy nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja myślę że trochę drogo jakby nie było 13 latek no i golas,targować.

Fakt szwagier sprzedaje tego golfa już ze 3 miechy i nie może sprzedać ale się nie dziwię jak na poczatku chciał 12 tys. :gwizdanie: :decayed: pózniej 11 a teraz 10 nie znalazł kupca i ojciec stargował na 8 tys. i już chyba tak zostanie bo ojciec sie napalił :naughty: Grunt że silnik niezniszczalny :good:, blachy też zdrowe a wypas ojcu nie potrzebny.

Jaki olej lać do takiego diesla? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja myślę że trochę drogo jakby nie było 13 latek no i golas,targować.

Fakt szwagier sprzedaje tego golfa już ze 3 miechy i nie może sprzedać ale się nie dziwię jak na poczatku chciał 12 tys. :gwizdanie: :decayed: pózniej 11 a teraz 10 nie znalazł kupca i ojciec stargował na 8 tys. i już chyba tak zostanie bo ojciec sie napalił :naughty: Grunt że silnik niezniszczalny :good:, blachy też zdrowe a wypas ojcu nie potrzebny.

Jaki olej lać do takiego diesla? :mysli:

Mój ojciec ma OKTAWIĘ 2001 rok z takim silnikiem, też golas i mówi że mu nie przeszkadza,tylko w jego wieku klima by się przydała a brat ma CORDOBĘ 2003 rok też SDI co prawda to prawda silnik prosty i nie do zajechania mało pali, a u nas i tak nie ma gdzie szybko jeżdzić ważne że nie ma się co zepsuć.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 18:11_________________________________________________Aha u mnie leją takie coś jak MOBIL 1 syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja myślę że trochę drogo jakby nie było 13 latek no i golas,targować.

Fakt szwagier sprzedaje tego golfa już ze 3 miechy i nie może sprzedać ale się nie dziwię jak na poczatku chciał 12 tys. :gwizdanie: :decayed: pózniej 11 a teraz 10 nie znalazł kupca i ojciec stargował na 8 tys. i już chyba tak zostanie bo ojciec sie napalił :naughty: Grunt że silnik niezniszczalny :good:, blachy też zdrowe a wypas ojcu nie potrzebny.

Jaki olej lać do takiego diesla? :mysli:

Mój ojciec ma OKTAWIĘ 2001 rok z takim silnikiem, też golas i mówi że mu nie przeszkadza,tylko w jego wieku klima by się przydała a brat ma CORDOBĘ 2003 rok też SDI co prawda to prawda silnik prosty i nie do zajechania mało pali, a u nas i tak nie ma gdzie szybko jeżdzić ważne że nie ma się co zepsuć.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 18:11_________________________________________________Aha u mnie leją takie coś jak MOBIL 1 syntetyk

Hmm szwagier lał Castrol 10W40 i nie wiem czy to dobry wybór a oliwę trzeba już zmienić :gwizdanie:

Dzisiaj jezdziłem tym golfem i wcale to nie jest taki straszny mół, dla mojego ojca napewno wystarczy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja myślę że trochę drogo jakby nie było 13 latek no i golas,targować.

Fakt szwagier sprzedaje tego golfa już ze 3 miechy i nie może sprzedać ale się nie dziwię jak na poczatku chciał 12 tys. :gwizdanie: :decayed: pózniej 11 a teraz 10 nie znalazł kupca i ojciec stargował na 8 tys. i już chyba tak zostanie bo ojciec sie napalił :naughty: Grunt że silnik niezniszczalny :good:, blachy też zdrowe a wypas ojcu nie potrzebny.

Jaki olej lać do takiego diesla? :mysli:

Mój ojciec ma OKTAWIĘ 2001 rok z takim silnikiem, też golas i mówi że mu nie przeszkadza,tylko w jego wieku klima by się przydała a brat ma CORDOBĘ 2003 rok też SDI co prawda to prawda silnik prosty i nie do zajechania mało pali, a u nas i tak nie ma gdzie szybko jeżdzić ważne że nie ma się co zepsuć.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 18:11_________________________________________________Aha u mnie leją takie coś jak MOBIL 1 syntetyk

Hmm szwagier lał Castrol 10W40 i nie wiem czy to dobry wybór a oliwę trzeba już zmienić :gwizdanie:

Dzisiaj jezdziłem tym golfem i wcale to nie jest taki straszny mół, dla mojego ojca napewno wystarczy :good:

Też tak uważam Octawię ciągnie i to całkiem nieżle,jeszcze po naszych górkach.

Co do oliwy to nie wiem ciężko wybrać choć ten silnik nie ma dużych wymagań być może że Castrol będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem Seata Ibizy 1.9 sdi. Jeżdziłem nim ponad 5 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Dynamika do miasta całkiem niezła, gorzej na trasie, ale tragedi nie ma. Do 140 km/h całkiem przyjemnie sie jedzie. Doswiadczony kierowca da sobie rade. Największy plus to małe spalanie i bezawaryjność. Brak turbiny- tam nie ma co poprostu się psuć. Zawsze bede polecał ten silnik - jest nie do zajechania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...