Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porownanie B5 1,6 (101KM) vs 1,9TDI (90KM)


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Passat 1.8 90KM vs moja 1.6 raczej nie mial szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze ze 1Z by z ADP na 1/4 mili wygrał:) tak jak ykk zauważył, benzyna ma dłuższe biegi, tzn szczególnie 1,2 i w tym może być problem :) poza tym w takiej próbie za dużo zależy od kierowcy:) jeździłem 1Z'tem, jeździłem ADP kiedyś i ogólnie i tak wole traktory, mnie sie TDI przyjemniej jeździ i moim subiektywnym zdaniem charakterystyka 1Z'ta wywarła nam nie lepsze wrażenie:P ale to takie moje prywatne zboczenie, właściciele benzynek na pewno myślą dokładnie odwrotnie :) każdy chwali swoje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

z tym, że AFN (lub inna jednostka 110 konna) bez problemu odstawia 1.8 to bym się nie zgodził. Zdrowy ADR vs seryjny AFN uwzględniając że kierowcy są równych umiejętności i wcale nie byłoby tak kolorowo dla diesela.

Poza tym skończmy porównywać silniki turbodoładowane z silnikami wolnossącymi. Prawda jest taka, że diesele są wolniejsze.

1.8T vs 1.9 TDI i nie ma co zbierać z klekota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zla wymiana pogladow pomiedzy benzynowcami a dieslowcami

Rowniez moge sie wypowiedziec bo doswiadczylem kilka pojednykow na wlasnej skorze, a zatem:

Swoim 1Z objezdzam 1.6 i 1.8 naprawde nie ma problemu raz mialem okazje startowac z Passkiem 1.8T i byl to wyrowany pojednynek :evil:ale bylo ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 km ma do 100 km/h 11 sekund

a ADR 10,5

Ja tutaj widzę tylko jedno rozwiązanie - wyrównana walka.

Dokladnie. A pozatym jeden wyscig nie rozwiarze problemu ..jednemu pojdzie lepiej drugiemu gozej dlatego najlepiej sprobowac 3 razy i bedzie jasne ;)

ykk moze sprobojemy ktoregos pieknego wieczora ? :)[br]Dopisany: 25 Maj 2007, 20:26 _________________________________________________

Nie zla wymiana pogladow pomiedzy benzynowcami a dieslowcami

Rowniez moge sie wypowiedziec bo doswiadczylem kilka pojednykow na wlasnej skorze, a zatem:

Swoim 1Z objezdzam 1.6 i 1.8 naprawde nie ma problemu raz mialem okazje startowac z Passkiem 1.8T i byl to wyrowany pojednynek :evil:ale bylo ostro

HAHAHAHAHHAHAHAHA :polew: Musialbym byc chyba pijany zeby uwierzyc w to co piszesz. Chyba ze masz super chip zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem start z zatrzymania wygra 1.6 ale juz np jakies scigania w ruchu czyli od 60 -80 to diesel. oczywiscie oba auta bdb stanie technicznym. ale przy tak małej roznicy w sek.... to liczy sie przedewszystkim kierowca i stan auta.

Ja kupowałem 1.6 tylko ze wzgledu na cene całego auta jak i cene czesci i napraw, i nie mówicie mi ze D sie nie psują ...ja jestem w stanie zepsuc wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHHAHAHAHA :polew: Musialbym byc chyba pijany zeby uwierzyc w to co piszesz. Chyba ze masz super chip zamontowany

Kolega ma 130 KM :wink:

Przy duzych predkosciach 1,8 dochodzi 1,9TDI 110 KM, przy starcie 1,8 nie ma szans, gore bierze moment ktorego w 1,6 i 1,8 jest mało :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

pragnę podkreślić, że żeby wyrównać szanse trzeba byłoby się ścignąć z 1.8T + czip. Pokreślam disesele są wolniejsze.

A pojedynek TDI + czip vs 1.6 to w ogóle już nie ma się czym chwalić.

Przepraszam ale jestem dosyć utwierdzony z swoich poglądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHHAHAHAHA :polew: Musialbym byc chyba pijany zeby uwierzyc w to co piszesz. Chyba ze masz super chip zamontowany

Kolega ma 130 KM :wink:

Przy duzych predkosciach 1,8 dochodzi 1,9TDI 110 KM, przy starcie 1,8 nie ma szans, gore bierze moment ktorego w 1,6 i 1,8 jest mało :a4fan:

130 koni to ok zgodze sie ze mogl byc zaras za 1.8T - jesli jest dobrym kierowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pragnę podkreślić, że żeby wyrównać szanse trzeba byłoby się ścignąć z 1.8T + czip. Pokreślam disesele są wolniejsze.

A pojedynek TDI + czip vs 1.6 to w ogóle już nie ma się czym chwalić.

Przepraszam ale jestem dosyć utwierdzony z swoich poglądach.

Zgadzam sie z toba calkowicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Pokreślam disesele są wolniejsze.

Kiedy są wolniejsze ?? :grin:

diesle są wolny silnikami (mówię o wolnossącym) dlatego się pakuje w nie turbo. Ludzie nie porównujmy wolnossącego do doładowej jednostki.

Tak czy siak 1.8 PB nawet wolnossący wykazuje się lepszymi osiągami (do 100 km/h) i większą mocą niż 1.9 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak 1.8 PB

Chociaz tego nie widac :wink: Koniec sprzeczania, jak ktos mial jakies doswiadczenia niech pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

nie widać bo takie pojedynki są niejednoznaczne i nierówne.

Proponuję zakończyć na tym temat bo i tak do konsensusu raczej się nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...